Chabarovsk – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Jaroslavl 0:0 (odl.)
Magnitogorsk – Barys 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Soči 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:4 (0:1 po s.n.)
Petrohrad – CSKA Moskva 0:0 (odl.) | Viťaz – Omsk 1:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Neděle 09.01.2022, 13:30 • Arena Metallurg • KHL

Československá stopa
    Tomáš Jurčo (AST) 0+1, 1 střela, 4 trestné minuty, čas na ledě 13:21 (16:20:25)

Střely na bránu 40:33 (3:11, 14:11, 21:9 – 2:2)
    Vhazování 34:29
    Hity 26:13
    Čas v útoku 8:55 – 11:18
    Vyloučení 5:7
    Využití 1:0

Kazaši výrazně posílili naděje na postup do play-off, když po dnešní porážce Chabarovsku odskočili nejvážnějšímu konkurentovi o dva body. Naopak lídr po skvělém úvodu sezóny klopýtá a z posledních šesti utkání vyhrál v základní hrací době jen jedno (1-1-2-2).

Kazašský Barys veze nesmírně důležité dva body z ledové plochy vedoucího celku KHL! Celý zápas byl Barys ve skóre napřed, domácí si třemi vyrovnáními zajistili alespoň bod.
    Hosty povzbudil snový úvod. V osmé vteřině vyrovnal nejrychlejší zásah sezóny Asetov po hrubce brankáře Olkinuory. Stejný hráč rozvlnil síť ve 13. minutě, jenže po dlouhém prohlížení videa jeho gól rozhodčí odvolali a za 23 vteřin udeřil z protiakce Korostěljov. Navzdory drtivé převaze Barysu platilo tedy po úvodní části skóre 1:1.
    Vedení vrátil hostům ve 29. minutě Lilja a na Leipsicovo vyrovnávaní ranou do šibenice z nájezdu dokázal za 48 vteřin odpovědět doklepnutím Jurčovy střely do prázdné Sagadějev – 2:3.
    Do druhé sirény udělili rozhodčí jediný trest, zato ve vyhecovaném úvodu třetí třetiny vylučovali hráče jako revizoři černé pasažéry a do času 51:30 se jen 12 vteřin hrálo v plném počtu. Domácí neproměnili tři obrovské šance ve vlastním oslabení, při Akolzinově bekhendu zachránila hosty tyč. Až v přesilovce 5 na 3 potřetí vyrovnal
    Hultström. V další stejné výhodě se Magnitka radovala z obratu, jenže také z druhé lavičky zasáhla úspěšná trenérská výzva.
    Úchvatný duel tak dospěl k prodloužení, které po neproměněných nájezdech na obě strany rozhodl pro hosty Vey.

63:16 Linden VEY - 3:4

63:16
    Barys právě vstřelil branku!
    LINDEN VEY rozjel útok přihrávkou doleva Liljovi, najel si k tyčce na jeho zpětný pas a tečoval ho do sítě. Na tento zásah už Magnitka nedostane příležitost odpovědět!
    Asistence: Jakob Lilja.

62:31
    Že by příprava na nájezdy? Sám na brankáře jel také domácí Leipsic, ale prodloužení i po jeho pokusu pokračuje.

62:23
    Jurčovu žabku zpoza brány nezpracoval Berglund.

60:38
    Joe Morrow přizvedl holí do ochranné sítě ránu domácího Brendana Leipsica.

60:23
    Olkinuora vystihl rozklekem samostatný nájezd Jakoba Lilji z pravého křídla!

60:01

Oba celky berou po bodu a po parádní vzrušující partii by bylo asi nespravedlivé, aby někdo odjížděl s prázdnou. Domácí se v třetině plné trestů podařilo využít přesilovku 5 na 3 a zakrátko v další stejné výhodě otočili skóre, jenže podobně jako Barysu na začátku zápasu odvolal jejich gól rozhodčí po zhlédnutí videa.

Střely na bránu 38:31 (3:11, 14:11, 21:9)
    Vhazování 33:28
    Hity 26:12
    Čas v útoku 8:25 – 10:33
    Využití 1:0

60:00

59:25
    Buly vyhráli hosté a za zády domácích obránců se zjevil Lilja, který z úhlu trefil jen výstroj magnitogorského brankáře. Vzápětí se hra přesouvá na opačnou stranu po kontru Pavla Akolzina a střele, kterou chytá Šutov.

59:14
    Jussi Olkinuora chytá ránu Antona Sagadějeva z ostrého úhlu.

58:40
    Michajlis z otočky nabídl šanci mezi nohama tří domácích hráčů Valkovi, který však střílí jen do zadního mantinelu a odražený puk si stahuje holí do lapačky Olkinuora.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 13. Korostěljov (Zernov, M. Karpov), 36. Leipsic (Maillet), 48. Hultström (Goldobin) – 1. Asetov (Vey), 29. J. Lilja (Michajlis, Valk), 37. Sagadějev (Jurčo, Samat Danijar), 64. Vey (J. Lilja)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Nalimov) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, J. Chabarov, Hultström, I. Nikolajev, Minulin, M. Grigorjev – Čibisov, Currie, S. Košelev – Leipsic, Maillet, Goldobin – Korostěljov, Zernov, M. Karpov – Korobkin, Nikoncev, Akolzin.
    Trenér: Vorobjov.

Barys Nur-Sultan: A. Šutov (Ortio) – Alsing, Orechov, Šalapov, Samat Danijar, Morrow, Martinsson – R. Starčenko, Vey, Asetov – Michajlis, Valk, J. Lilja – J. Berglund, Sagadějev (C), Jurčo – Šestakov, Gurkov, Petuchov.
    Trenér: J. Michajlis.

Rozhodčí: Gamalej, Spirin – Zacharov, Sadovnikov