Colorado – Toronto 5:4 (po pr.) | Tampa – Boston 2:5 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:3 (po pr.)
Carolina – Florida 3:4 (po pr.) | Columbus – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 2:4 (kon.)
Minnesota – Washington 3:2 (2:0 po s.n.) | Vancouver – Ottawa 0:0 (odl.) | Vegas – Chicago 1:2 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 1:4 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:0 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (kon.)
Arizona Coyotes
2:4 (0:3, 0:0, 2:1)
Nashville Predators
Neděle 09.01.2022, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Statistiky zápasu
    Střely na branku – 40:29 (12:19, 15:5, 13:5)

David Rittich (NSH) – náhradní brankář

Nashville vítězí ve vyhroceném utkání proti Arizoně 4:2, ale pořádně se nadřel. Zejména ve druhé třetině byl nejhorší tým Západní konference jasně lepší, ale neskóroval. V poslední třetině snížil Keller, když vyhrál buly směrem dopředu a z úhlu odrazil puk o rameno Sarose pod víko. Domácí útočník měl v závěrečném dějství ještě nespočet dalších příležitostí, ale do střelecké listiny se už nezapsal. Arizona podala velice sympatický výkon a může litovat, že dnes ji scházela efektivita v zakončení. Šancí totiž měla habaděj.

59:54
    Závar před Sarosem, kdy byl aktivní Crouse gólem nekončí.

59:46
    Hosté vyhráli buly, ale udělali fatální chybu v rozehrávce, jenže Kessel pohrdl obrovskou příležitostí z levé strany proti Sarosovi.

59:37
    Granlund posílal puk od vlastní obranné modré čáry vedle pravé tyče prázdné branky.

59:27
    Larsson pálil z pravé strany na bližší tyč.

59:06
    Galchenyuk vyplaval na středu, ale mířil mimo branku.

58:46
    Silou vůle vyhodili hosté bekhendem z pravé strany přes Mosera.

58:22
    Zakázané uvolnění se Arizoně úplně nehodí.

58:10
    Dineen nakonec vystřelil z pravé strany přes obránce vedle zadní tyče.

57:45
    Arizona se přesunula znovu do útočného pásma a přihrává si.

56:57
    Moserovu střelu zleva na zadní tyč rychle vyklepal Saros, aby se nevhazovalo před bránou.

56:48
    Crouse střílel z levé strany, Saros udržel jeho pokus.

56:38
    Arizona hraje powerplay.

56:04
    Kessel ujel po pravé straně, ale zakončoval vedle přední tyče.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 43. Keller, 51. Crouse (Riley Nash, Dineen) – 1. Ekholm (Kunin, Johansen), 18. Trenin (Benning, Tolvanen), 19. Jeannot (Duchene, Josi), 48. Josi (Johansen, Mikael Granlund)

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Ljubuškin, Dineen – N. Schmaltz, Johan Larsson, Keller (A) – Kessel, T. Boyd, Crouse – L. O'Brien, Galchenyuk, Roussel – Ch. Fischer, Riley Nash, Ladd (A).
    Trenér: André Tourigny

Nashville Predators: Saros (Rittich) – A. Carrier, Josi (C), Benning, Ekholm (A), P. Myers, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Luff, McCarron, Cousins.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Anderson, Furlatt – Alphonso, Kelly

Diváci: 10 317