N.Novgorod – Barys 0:0 (odl.) | Dynamo Moskva – Jokerit 2:3 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 1:3 (kon.)
Viťaz – Čerepovec 2:3 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Úterý 11.01.2022, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 41:33 (8:13, 17:5, 15:14 – 1:1)
    Vhazování 36:22
    Hity 20:11
    Čas v útoku 10:44 – 8:46
    Vyloučení 3:6, bez využití.

Československá stopa

Adam Liška (ČER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:29 (20:02:07)

Souboj remízového krále s korunním princem KHL nezklamal, po parádní bitvě plné nasazení vedli nejprve domácí, pak od 41. minuty hosté, ale těsně před koncem při hře bez brankáře vydřel bod pro Viťaz a devatenácté prodloužení v sezóně Zinčenko. Druhý bod ovšem urvali potřetí v řadě hosté, když další nezvyklý tah trenéra Babenka potrestal v prodloužení do prázdné brány Guslistov.

60:41 Nikita GUSLISTOV - 2:3

60:41
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Risk domácí lavičky s odvoláním brankáře nevyšel. Chochlov ještě přes celé hřiště napálil jen zadní mantinel, ale NIKITA GUSLISTOV si kotouč dojel a pohotově uklízí do prázdné brány.
    Asistence: Ilja Chochlov.

60:30
    Zajímavý tah domácí lavičky, Saprykin míří znovu na střídačku, Aaltonen zakončuje akci Viťazu v power-play 4 na 3 střelou do betonu hostujícího brankáře.

60:01

V první minutě třetí třetiny hosté otočili skóre, přežili i trestné střílení a jen vteřinky je dělily od vítězství. Nakonec ovšem zaslouženou remízu vydřel 10,4 vteřiny před koncem v power-play Zinčenko. Hraje se důrazný hokej plný nasazení, hráči se snaží střílet z každé pozice a určitě ještě neřekli poslední slovo.

Střely na bránu 40:32 (8:13, 17:5, 15:14)

Viťaz právě vstřelil branku!
    Drtivý nápor domácích je korunován úspěchem a remízový král míří do dalšího prodloužení. IVAN ZINČENKO se skvěle zorientoval na brankovišti a bekhendem z úhlu vrátil z úhlu do sítě Audetteovu střelu, která narazila do betonu Podjapolského.
    Asistence: Daniel Audette, Miro Aaltonen.

59:19
    Dnešní utkání sleduje 1351 diváků.

59:19
    Oddechový čas pro domácí.

59:19
    Vitalij Popov pálí štiplavě přes obránce do lapačky čerepoveckého brankáře. Domácí šestice tak vybojovala pásmo.

59:02
    Saprykin spěchá na střídačku, na led skáče šestý hokejista Viťazu.

58:33
    Domácí se řítili ve smečce do kontru, jenže Ojamäki dnes nemá den a vlastní nepřesností kotouč odevzdal.

58:24

58:10
    Pressovu tvrdou ránu vyráží Saprykin, hosté vrátili odražený kotouč na modrou čáru a tečovaný golfák Ilji Chochlova končí v ochranné síti.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 16. V. Popov (Smolin, Audette), 60. I. Zinčenko (Audette, M. Aaltonen) – 33. J. Morozov (Stenqvist, Timašov), 41. Vovčenko (Chochlov, Podjapolskij), 61. Guslistov (Chochlov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Dorožko) – K. Ljamin, D. Musin, Jepišin, Jegor Voronkov, Golovkov, Borodkin, Rydčenko, F. Zotov – Starkov, Ojamäki, M. Aaltonen – V. Popov, Smolin, Audette – N. Gončarov, Rasskazov, Arkalov – Urulin, I. Zinčenko, Zubov.
    Trenér: Babenko.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Chochlov, Press, Timašov, Stenqvist, M. Chabarov, N. Makejev, Čurkin – J. Morozov (C), Joonas Nättinen, Liška – Kodola, Vovčenko, Pilipenko – D. Dumbadze, Geraskin, Guslistov – Rooba, A. Alexejev, Abrosimov – M. Kazakov.
    Trenér: Razin.

Rozhodčí: Bukin, Naumov – Novikov, Sivov