Havířov – Třebíč 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 2:4 (kon.) | Jihlava – Vsetín 6:4 (kon.)
Ústí n/L – Sokolov 2:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Slavia 3:1 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 5:4 (kon.)
Kadaň – Poruba 2011 0:5 (kont.) | Šumperk – Přerov 2:1 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HC Stadion Litoměřice
Středa 12.01.2022, 17:30Chance liga • 36. kolo

Domácí se v dnešním zápase nepostarali o překvapení a velkého favorita a lídra druhé nejvyšší hokejové soutěže o body neobrali. (19:44:44)

59:54
    Král se vrací do své branky.
    59:54 Martin PROCHÁZKA - 2:4

59:54
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Domácí ztratili puk na útočné modré čáře a vstříc prázdné brance vyrazil MARTIN PROCHÁZKA, který nemohl minout. Asistence: Jaroslav Kracík, Ondřej Procházka.

59:45
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:45
    Šedivý napřáhl na modré čáře, avšak Sklíba má kotouč ve své lapačce.

59:31
    Bukačova střela od modré čáry byla sražena mimo.

59:18
    Král prchá na střídačku!

58:56
    Dudovu přihrávku zpoza branky si hosté pohlídali.

58:25
    Špaček se snažil vybojovat pásmo, což se mu ale nepodařilo.

58:10
    Zakázané uvolnění posílá hru před Krále. Domácí se dožadují teče, tu ale hosté nepřiznali.

57:47
    Najíždějící Aubrecht zakončoval, avšak jeho pokus byl sražen až do stropu haly.

57:13
    Hosté drží puk co nejdále od Sklíby, a to jim zatím vychází.

56:08
    Duda z nulového úhlu Sklíbu nenachytal a domácí musí rychle dozadu.

55:26
    Tvrdou střelu Černohorského vyráží Král vyrážečkou.

55:20
    Přečíslení dva na jednoho hosté nevyřešili.

54:27
    Průžek mířil osamocený na Sklíbu, branku ale minul!

54:13
    Na druhé straně se uvolnil Martin Procházka, jeho příhra ale nenašla adresáta.

53:54
    Wiencek zatáhl puk do útočného pásma, tam ale jeho jízda skončila.

53:20
    Duda nahazoval puk do brankoviště, tam se po několika zrádných odrazech kotouč vykutálel mimo.

52:51
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Sklíbou.

52:24
    Odražený puk zakončoval Šedivý, Sklíba kotouč vyráží.

52:01
    Žůrek nahazoval puk do brankoviště, kotouč se ale odrazil mimo.

51:27
    Marcelův pokus zpoza kruhu byl sražen do ochranné sítě.

51:17
    Bukačovo nahození nachází Sklíba mezi svými betony.

50:59
    Střelu od levého mantinelu vyrazil Král před sebe, domácí poté rozehráli.
    50:23 Adam DLOUHÝ - 2:3

50:23
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Brzy jsou ale domácí opět na dostřel. Téměř na modré čáře napřáhl Žůrek, jehož střelu tečoval mimo Sklíbův dosah ADAM DLOUHÝ. Asistence: Jakub Žůrek, David Aubrecht.
    49:46 Josef KOLÁČEK - 1:3

49:46
    Za dlouhou přihrávkou se vydal JOSEF KOLÁČEK, proti kterému vystartoval brankář Král, jenž mu puk nevypíchl. Hostující útočník si jej obhodil a od mantinelu zakončil do odkryté branky. Asistence: Marek Berka, Jakub Černohorský.

49:12
    Nyní si osahal puk ve své lapačce, když k němu dojel po odrazu od Špačka.

48:46
    Třetí třetina je zatím bez vážnějších šancí na obou stranách. Domácí jsou zřejmě více u puku, ale Sklíba mockrát zasahovat nemusel.

47:41
    Oním zraněným hráčem je Čermák, který už je na nohou a po svých odjíždí na střídačku.

47:41
    Hra je přerušena, na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů.

46:58
    Přihrávka zpoza branky mířila na Kalaje, ten ale puk nezasáhl.

45:56
    Kunstovu střelu od modré čáry srazil Filip Přikryl do rohu kluziště.

45:50
    Zakázané uvolnění pošle hru před Sklíbu.

45:27
    Litoměřičtí hráči jsou na ledě v pěti.

45:10
    Přiťuknutí Dlouhého na Bukače nebylo přesné a hosté mohou vyhodit.

44:38
    Benáteckým hráčům se ale nedaří založit útok.

44:22
    Domácí jsou v plném počtu.

43:42
    Martin Procházka se proháčkoval do jasné brankové příležitosti, Král jej ale vychytal!

43:27
    Síly na ledě se znovu vyrovnají. Vyloučen hostující Roman Přikryl za podrážení.

43:09
    Dlouhý vnikl do útočného pásma, do koncovky se ale neprosadil.

42:52
    Ofsajd posílá hosty do středního pásma.

42:38
    Sihvonenovi utekl puk do středního pásma.

42:22
    Vyloučen domácí Adam Kalaj za vysokou hůl.

41:15
    Dnešnímu zápasu přihlíží 190 diváků.

40:26
    Kadlecovu kličkovanou utnul čistým obranným zákrokem Duda, který následně rozehrál.

40:01

I ve druhé třetině pokračovalo trápení benáteckých střelců. Domácí byli aktivnějším týmem, s koncovkou ale mají neskutečné problémy už několik zápasů. I dnes na ni žehrají, ve druhé třetině nastřelili dvě tyčky, ale branka jim dlouho nebyla souzena. Až zavelel nejzkušenější hráč na ledě Radek Duda! Ten minutu a půl před koncem druhé třetiny snížil a zvedl tak akcie domácího týmu. Není bez zajímavosti, že z posledních 163 minut hry na domácím ledě Duda skóroval čtyřikrát z pěti branek!

Další třetina začne přibližně v 19:12.

40:00

39:56
    Bukačova střela od modré čáry až ke Sklíbovi neprošla.

39:52

39:44
    Podél pravého mantinelu napřáhl Průžek, jehož následný pokus má Sklíba ve svém klíně.

39:35
    Pěkná akce také od hostů. Pokus Filipa Přikryla ale mířil doprostřed branky, kde byl připravený Král.

39:05
    Na Bukačovu střelu od modré Sklíba příliš neviděl, puk jej ale trefil do betonů.

38:54
    Rychlou akci benáteckého týmu zakončoval Kalaj, Sklíba má puk ve svém klíně.
    38:36 Radek DUDA - 1:2

38:36
    Trápení benáteckých střelců je "možná" ukončeno. Do útočného pásma vnikl RADEK DUDA, který tvrdou střelou pokořil Sklíbu mezi betony. Asistence: Daniel Král.

38:28
    Tvrdou střelu Černohorského vyráží Král svými betony.

37:15
    Puk se dostal před branku ke zcela volnému Kadlecovi, jehož střelu vyrazil Král do ochranné sítě!

36:28
    Bukačovo nahození sráží Sklíba za branku.

36:01
    Zakončení Ondřeje Procházky bylo sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude před Králem.

35:39
    Hamplovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.

35:28
    Dudovu přihrávku od mantinelu zakončil Dušek vedle branky.

35:17
    Zakázané uvolnění posílá hru před Sklíbovu branku.

34:36
    Domácí mají velký tlak. Žůrkův pokus od modré byl sražen mimo. Po střele Čederleho má Sklíba puk ve své lapačce.

34:03
    Duda zpoza branky oslovil Kunsta, jehož střela byla sražena až nad ochrannou síť.

33:33
    Kunstovo nahození tečoval Duda, Sklíba betonem vyrazil kotouč do rohu kluziště!

32:54
    Hosté jsou v plném počtu.

32:40
    Z levého křídla trefil Šedivý bližší tyčku, Duda se k dorážce nedostal!

32:33
    Domácí sevřeli hosty, Průžek ale z kruhu minul.

31:40
    Hosté dostávají puk až ke Královi.

31:33
    Jirušovu střelu vyrazil Sklíba před sebe, kde ale nebyl nikdo v tmavém.

31:06
    Po pěkné akci Pabiška minul horní růžek branky.

30:54
    Vyloučen hostující Josef Jícha za vysokou hůl.

30:15
    Bukačův pokus od modré čáry tečoval Dlouhý, hostující brankář má puk mezi svými betony.

29:43
    Možná největší šance domácích. Dušek našel přihrávkou najíždějícího Dlouhého, který trefil Sklíbovu vyrážečku!

29:12
    Kadlec nepříjemně tečoval letící kotouč těsně před Králem, puk ale mezi tři tyčky nezamířil.

28:37
    Po ofsajdu hostů se bude vhazovat ve středním pásmu.

28:01
    Výtiskovu střelu z hranice kruhu má Král ve svém klíně.

27:38
    Následně si Král připisuje další zásah.

27:31
    Výtisk nabil na modré Holému, jehož pokus byl zblokován.

27:00
    Domácí jsou sice momentálně více u puku, ke Sklíbově brance se ale nemohou prokousat.

25:22
    Obránce Kunst se vydal na útočný výlet, přihrávka před branku ale nebyla přesná.
    24:29 Ondřej PROCHÁZKA - 0:2

24:29
    Další využitá přesilovka litoměřického týmu. Po přihrávce na branku se nejlépe zorientoval ONDŘEJ PROCHÁZKA, kterému zakončení příliš nesedlo, puk přesto doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Kracík, Karel Klikorka.

24:09
    Hosté se zatím nemohou dostat ke střele.

23:38
    Domácím se daří vyhodit.

23:29
    Tyčka zvoní i na druhé straně, z kruhu ji trefil Martin Procházka!

23:10
    Vyloučen domácí Erik Čermák za držení.

23:06
    Domácí postupovali v přečíslení tří proti jednomu, avšak nevyřešili ho dobře. Čermákova střela byla sražena za branku.

22:57

22:47
    Tentokrát se Špaček proměnil v nahrávače. Od Průžkových bruslí se kotouč odráží do moci Sklíby.

22:18
    Dušek hledal přihrávkou před branku Špačka, ten ale kotouč nezasáhl.

21:49
    Pokus od modré čáry má Sklíba ve svém klíně.

21:28
    Hostům se podařilo vyhodit.

21:13
    Pabiška zakončoval z pravého kruhu, avšak trefil tyčku!

20:57
    Potrestána hráčská lavice hostí za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jaroslav Kracík.

20:01

Viděli jsme herně naprosto vyrovnanou první třetinu, bez vážnějších šancí na obou stranách. Hosté jdou přesto do kabin spokojenější, neboť využili dvojnásobnou početní výhodu díky kanonýru Sihvonenovi.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:30
    V souboji jeden na jednoho se do precizní koncovky neprosadil Čederle.

18:46
    Vyloučeni shodně dva hráči. U domácích Jakub Šedivý za hrubost, u hostů Roman Přikryl taktéž za hrubost.

18:46
    Na střelu téměř od modré čáry Král dobře viděl a puk má ve své moci.

18:19
    Černohorského nahození od modré čáry má Král ve své moci.

17:21
    Vyloučený Kadlec je na ledě.

17:14
    Na druhé straně byl Sihvonenův pokus sražen mimo.

16:55
    Jirušovu střelu Sklíba neudržel, Dlouhý se ale k dorážce nepropracoval.

16:38
    Pro sraženou přihrávku Jiruše si došla lapačka litoměřického brankáře.

16:32
    Další pokus Bukače se stal pro Sklíbu lahůdkou.

16:29
    Bukač od modré čáry našel na kruhu Čederleho, který ale minul.

16:18
    Na modré čáře napřáhl Šedivý, avšak Sklíba nachází puk ve svém klíně.

15:57
    Průžek hledal přihrávkou před branku Dudu, hosté ale příhru vystihli a vyhazují.

15:21
    Vyloučen hostující Martin Kadlec za podrážení.

15:03
    Černohorského střelu od modré čáry Král vyrazil, následně si poradil i s dorážkou.

14:10
    Puk je mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:32
    Duda z levého křídla vyprášil Sklíbovy betony, s dorážkou neuspěl Špaček.

12:46
    Jirušovo nahození raději Sklíba ponechal ve své lapačce.

12:07
    Také hosté už jsou na ledě v pěti.

11:53
    Domácímu týmu se nedaří usadit v útočném pásmu.

10:43
    Domácímu týmu začíná přesilová hra.

10:07
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen hostující Ondřej Procházka za hákování.

10:04
    Kracíkovu střelu z kruhu Král vyráží.
    9:13 Riku SIHVONEN - 0:1

9:13
    Hostující hráči dvojnásobnou početní výhodu využívají. Po rychlé kombinaci zakončoval přesně nad Královu lapačku RIKU SIHVONEN. Asistence: Roman Přikryl, Martin Kadlec.

9:04
    Roman Přikryl přiťukl puk ideálně Holému, jehož střelu domácí srazili mimo kluziště.

8:43
    Benátečtí jdou do tří. Vloučen domácí Lukáš Pabiška za podrážení.

8:31
    Holý narýsoval přesnou přihrávku Sihvonenovi, který vyprášil Královy betony!

8:27
    Z druhé strany modré čáry střílel Ondřej Procházka, kotouč je v ochranné síti.

8:09
    Klikorka pálil od modré čáry, avšak velmi nepřesně.

7:38
    Kotouč je znovu ve střední třetině, na holích ho mají hráči ze severu Čech.

7:21
    Domácí velice brzy vyhnali hosty do středního pásma.

7:17
    Vyloučen domácí Daniel Bukač za podrážení.

6:43
    Kubošův pokus od modré čáry byl sražen mimo, hosté ale v útočném pásmu zůstávají.

6:35
    Litoměřický icing vrátí hru před Sklíbu.

5:56
    Král vyrazil kotouč před sebe, kde se po puku natahoval Koláček, přesný ale nebyl.

5:37
    Pokus z levého křídla Sklíba vyrazil, Dudova dorážka byla sražena nad branku.

5:26
    Ze Sihvonenovy práce mohl těžit Jícha, jehož střelu Král vyráží.

4:54
    Ofsajd litoměřického týmu posílá hru do středního pásma.

4:41

4:40
    Hampl se uvolnil ke střele, kterou poslal před Sklíbu, tam se ale domácí ke kotouči nedostali.

4:26
    Po kombinaci v útočném pásmu dostával Čederle puk před branku, Sklíba ale dával pozor.

3:33
    Hostům se daří vyhodit kotouč za Královu branku.

3:22
    Tvrdá střela Dudy téměř od modré čáry zaduněla o zadní mantinel.

2:56
    Žůrkova přihrávka byla sražena do středního pásma.

2:47
    Puk je mezi střídačkami, vhazovat se bude před Sklíbou.

2:41
    Vyloučen hostující Patrik Marcel za držení hole.

1:48
    Po akci čtvrtého útoku si Sklíba připisuje zákrok, když ukořistil puk před hlídkujícím Wiencekem.

1:20
    Na ledě zůstává ležet Ondřej Procházka, hra je přerušena. Procházka se po chvilce zvednul a míří na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

0:56
    Po zakončení Jiruše se bude vhazovat před Sklíbovou brankou.

0:49
    Čederle zatáhl puk po pravé straně, přesný ale nebyl.

0:07
    Velice brzy první icing dnešního zápasu, který mají na svědomí domácí hráči.

00:01

HC Benátky nad Jizerou: D. Král (Žajdlík) – Žůrek, Aubrecht, Bukač, J. Šedivý, Kunst, Hampl, F. Kovář – R. Duda, Dušek, Daniel Špaček – A. Dlouhý, Čederle, Jiruš – Průžek, Kalaj, Pabiška – Wiencek, E. Čermák, Vomáčka.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Sluka) – Černohorský, P. Marcel, J. Holý, Výtisk, Jebavý, Klikorka, Kuboš – M. Kadlec, R. Přikryl, Válek – Martin Procházka, Kracík, O. Procházka – Sihvonen, J. Jícha, F. Přikryl – Berka, Koláček, Hauser.

Rozhodčí: Vrba, Zavřel – Otáhal, Sedláček.

Dobrý den z benáteckého zimního stadionu při sledování online přenosu.

Základní část Chance ligy se přehoupla do své třetí třetiny a situace benáteckých hokejistů v tabulce není vůbec růžová. V posledním odehraném utkání ve Vrchlabí přišli Středočeši v závěru alespoň o bod a připsali si tak už čtvrtou porážku v řadě, ba co víc, ze čtyř posledních zápasů skórovali jen třikrát, a to je zatraceně málo.

To jim značně komplikuje situaci, neboť na čtrnáctý Frýdek-Místek ztrácejí z patnácté příčky už devět bodů. Ve středu 12. ledna navíc k Jizeře přijede tým Stadionu Litoměřice, tedy aktuální lídr prvoligové tabulky. Litoměřičtí z čtyřiatřiceti odehraných utkání prohráli jen šestkrát, mají jednou tolik bodů než Benátky, konkrétně dvaaosmdesát, a devítibodový náskok na druhou Třebíč. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka zvítězili naposledy s Frýdkem-Místkem 5:2 a bylo to jejich třinácté vítězství v řadě! Z uvedeného je zřejmé, že v souboji Davida s Goliášem mohou Benátečtí jen překvapit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Nejedlo

Branky a nahrávky: 39. R. Duda (D. Král), 51. A. Dlouhý (Žůrek, Aubrecht) – 10. Sihvonen (R. Přikryl, M. Kadlec), 25. O. Procházka (Kracík, Klikorka), 50. Koláček (Berka, Černohorský), 60. Martin Procházka (Kracík, O. Procházka)

Rozhodčí: Vrba, Zavřel – Otáhal, Sedláček