Havířov – Třebíč 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 2:4 (kon.) | Jihlava – Vsetín 6:4 (kon.)
Ústí n/L – Sokolov 2:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Slavia 3:1 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 5:4 (kon.)
Kadaň – Poruba 2011 0:5 (kont.) | Šumperk – Přerov 2:1 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HC Stadion Litoměřice
Středa 12.01.2022, 17:30Chance liga • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den z benáteckého zimního stadionu při sledování online přenosu.

Základní část Chance ligy se přehoupla do své třetí třetiny a situace benáteckých hokejistů v tabulce není vůbec růžová. V posledním odehraném utkání ve Vrchlabí přišli Středočeši v závěru alespoň o bod a připsali si tak už čtvrtou porážku v řadě, ba co víc, ze čtyř posledních zápasů skórovali jen třikrát, a to je zatraceně málo.

To jim značně komplikuje situaci, neboť na čtrnáctý Frýdek-Místek ztrácejí z patnácté příčky už devět bodů. Ve středu 12. ledna navíc k Jizeře přijede tým Stadionu Litoměřice, tedy aktuální lídr prvoligové tabulky. Litoměřičtí z čtyřiatřiceti odehraných utkání prohráli jen šestkrát, mají jednou tolik bodů než Benátky, konkrétně dvaaosmdesát, a devítibodový náskok na druhou Třebíč. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka zvítězili naposledy s Frýdkem-Místkem 5:2 a bylo to jejich třinácté vítězství v řadě! Z uvedeného je zřejmé, že v souboji Davida s Goliášem mohou Benátečtí jen překvapit.

HC Benátky nad Jizerou: D. Král (Žajdlík) – Žůrek, Aubrecht, Bukač, J. Šedivý, Kunst, Hampl, F. Kovář – R. Duda, Dušek, Daniel Špaček – A. Dlouhý, Čederle, Jiruš – Průžek, Kalaj, Pabiška – Wiencek, E. Čermák, Vomáčka.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Sluka) – Černohorský, P. Marcel, J. Holý, Výtisk, Jebavý, Klikorka, Kuboš – M. Kadlec, R. Přikryl, Válek – Martin Procházka, Kracík, O. Procházka – Sihvonen, J. Jícha, F. Přikryl – Berka, Koláček, Hauser.

Rozhodčí: Vrba, Zavřel – Otáhal, Sedláček.

00:01

0:07
    Velice brzy první icing dnešního zápasu, který mají na svědomí domácí hráči.

0:49
    Čederle zatáhl puk po pravé straně, přesný ale nebyl.

0:56
    Po zakončení Jiruše se bude vhazovat před Sklíbovou brankou.

1:20
    Na ledě zůstává ležet Ondřej Procházka, hra je přerušena. Procházka se po chvilce zvednul a míří na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

1:48
    Po akci čtvrtého útoku si Sklíba připisuje zákrok, když ukořistil puk před hlídkujícím Wiencekem.

2:41
    Vyloučen hostující Patrik Marcel za držení hole.

2:47
    Puk je mezi střídačkami, vhazovat se bude před Sklíbou.

2:56
    Žůrkova přihrávka byla sražena do středního pásma.

3:22
    Tvrdá střela Dudy téměř od modré čáry zaduněla o zadní mantinel.

3:33
    Hostům se daří vyhodit kotouč za Královu branku.

4:26
    Po kombinaci v útočném pásmu dostával Čederle puk před branku, Sklíba ale dával pozor.

4:40
    Hampl se uvolnil ke střele, kterou poslal před Sklíbu, tam se ale domácí ke kotouči nedostali.

4:41
    Hosté jsou v plném počtu.

4:54
    Ofsajd litoměřického týmu posílá hru do středního pásma.

5:26
    Ze Sihvonenovy práce mohl těžit Jícha, jehož střelu Král vyráží.

5:37
    Pokus z levého křídla Sklíba vyrazil, Dudova dorážka byla sražena nad branku.

5:56
    Král vyrazil kotouč před sebe, kde se po puku natahoval Koláček, přesný ale nebyl.

6:35
    Litoměřický icing vrátí hru před Sklíbu.

6:43
    Kubošův pokus od modré čáry byl sražen mimo, hosté ale v útočném pásmu zůstávají.

7:17
    Vyloučen domácí Daniel Bukač za podrážení.

7:21
    Domácí velice brzy vyhnali hosty do středního pásma.

7:38
    Kotouč je znovu ve střední třetině, na holích ho mají hráči ze severu Čech.

8:09
    Klikorka pálil od modré čáry, avšak velmi nepřesně.

8:27
    Z druhé strany modré čáry střílel Ondřej Procházka, kotouč je v ochranné síti.

8:31
    Holý narýsoval přesnou přihrávku Sihvonenovi, který vyprášil Královy betony!

8:43
    Benátečtí jdou do tří. Vloučen domácí Lukáš Pabiška za podrážení.

9:04
    Roman Přikryl přiťukl puk ideálně Holému, jehož střelu domácí srazili mimo kluziště.

9:13
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hostující hráči dvojnásobnou početní výhodu využívají. Po rychlé kombinaci zakončoval přesně nad Královu lapačku RIKU SIHVONEN. Asistence: Roman Přikryl, Martin Kadlec.
    9:13 Riku SIHVONEN - 0:1

10:04
    Kracíkovu střelu z kruhu Král vyráží.

10:07
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen hostující Ondřej Procházka za hákování.

10:43
    Domácímu týmu začíná přesilová hra.

11:53
    Domácímu týmu se nedaří usadit v útočném pásmu.

12:07
    Také hosté už jsou na ledě v pěti.

12:46
    Jirušovo nahození raději Sklíba ponechal ve své lapačce.

13:32
    Duda z levého křídla vyprášil Sklíbovy betony, s dorážkou neuspěl Špaček.

14:10
    Puk je mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:03
    Černohorského střelu od modré čáry Král vyrazil, následně si poradil i s dorážkou.

15:21
    Vyloučen hostující Martin Kadlec za podrážení.

15:57
    Průžek hledal přihrávkou před branku Dudu, hosté ale příhru vystihli a vyhazují.

16:18
    Na modré čáře napřáhl Šedivý, avšak Sklíba nachází puk ve svém klíně.

16:29
    Bukač od modré čáry našel na kruhu Čederleho, který ale minul.

16:32
    Další pokus Bukače se stal pro Sklíbu lahůdkou.

16:38
    Pro sraženou přihrávku Jiruše si došla lapačka litoměřického brankáře.

16:55
    Jirušovu střelu Sklíba neudržel, Dlouhý se ale k dorážce nepropracoval.

17:14
    Na druhé straně byl Sihvonenův pokus sražen mimo.

17:21
    Vyloučený Kadlec je na ledě.

18:19
    Černohorského nahození od modré čáry má Král ve své moci.

18:46
    Na střelu téměř od modré čáry Král dobře viděl a puk má ve své moci.

18:46
    Vyloučeni shodně dva hráči. U domácích Jakub Šedivý za hrubost, u hostů Roman Přikryl taktéž za hrubost.

19:30
    V souboji jeden na jednoho se do precizní koncovky neprosadil Čederle.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Viděli jsme herně naprosto vyrovnanou první třetinu, bez vážnějších šancí na obou stranách. Hosté jdou přesto do kabin spokojenější, neboť využili dvojnásobnou početní výhodu díky kanonýru Sihvonenovi.

20:01

20:57
    Potrestána hráčská lavice hostí za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jaroslav Kracík.

21:13
    Pabiška zakončoval z pravého kruhu, avšak trefil tyčku!

21:28
    Hostům se podařilo vyhodit.

21:49
    Pokus od modré čáry má Sklíba ve svém klíně.

22:18
    Dušek hledal přihrávkou před branku Špačka, ten ale kotouč nezasáhl.

22:47
    Tentokrát se Špaček proměnil v nahrávače. Od Průžkových bruslí se kotouč odráží do moci Sklíby.

22:57

23:06
    Domácí postupovali v přečíslení tří proti jednomu, avšak nevyřešili ho dobře. Čermákova střela byla sražena za branku.

23:10
    Vyloučen domácí Erik Čermák za držení.

23:29
    Tyčka zvoní i na druhé straně, z kruhu ji trefil Martin Procházka!

23:38
    Domácím se daří vyhodit.

24:09
    Hosté se zatím nemohou dostat ke střele.

24:29
    Další využitá přesilovka litoměřického týmu. Po přihrávce na branku se nejlépe zorientoval ONDŘEJ PROCHÁZKA, kterému zakončení příliš nesedlo, puk přesto doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Kracík, Karel Klikorka.
    24:29 Ondřej PROCHÁZKA - 0:2

25:22
    Obránce Kunst se vydal na útočný výlet, přihrávka před branku ale nebyla přesná.

27:00
    Domácí jsou sice momentálně více u puku, ke Sklíbově brance se ale nemohou prokousat.

27:31
    Výtisk nabil na modré Holému, jehož pokus byl zblokován.

27:38
    Následně si Král připisuje další zásah.

28:01
    Výtiskovu střelu z hranice kruhu má Král ve svém klíně.

28:37
    Po ofsajdu hostů se bude vhazovat ve středním pásmu.

29:12
    Kadlec nepříjemně tečoval letící kotouč těsně před Králem, puk ale mezi tři tyčky nezamířil.

29:43
    Možná největší šance domácích. Dušek našel přihrávkou najíždějícího Dlouhého, který trefil Sklíbovu vyrážečku!

30:15
    Bukačův pokus od modré čáry tečoval Dlouhý, hostující brankář má puk mezi svými betony.

30:54
    Vyloučen hostující Josef Jícha za vysokou hůl.

31:06
    Po pěkné akci Pabiška minul horní růžek branky.

31:33
    Jirušovu střelu vyrazil Sklíba před sebe, kde ale nebyl nikdo v tmavém.

31:40
    Hosté dostávají puk až ke Královi.

32:33
    Domácí sevřeli hosty, Průžek ale z kruhu minul.

32:40
    Z levého křídla trefil Šedivý bližší tyčku, Duda se k dorážce nedostal!

32:54

33:33
    Kunstovo nahození tečoval Duda, Sklíba betonem vyrazil kotouč do rohu kluziště!

34:03
    Duda zpoza branky oslovil Kunsta, jehož střela byla sražena až nad ochrannou síť.

34:36
    Domácí mají velký tlak. Žůrkův pokus od modré byl sražen mimo. Po střele Čederleho má Sklíba puk ve své lapačce.

35:17
    Zakázané uvolnění posílá hru před Sklíbovu branku.

35:28
    Dudovu přihrávku od mantinelu zakončil Dušek vedle branky.

35:39
    Hamplovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.

36:01
    Zakončení Ondřeje Procházky bylo sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude před Králem.

36:28
    Bukačovo nahození sráží Sklíba za branku.

37:15
    Puk se dostal před branku ke zcela volnému Kadlecovi, jehož střelu vyrazil Král do ochranné sítě!

38:28
    Tvrdou střelu Černohorského vyráží Král svými betony.

38:36
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Trápení benáteckých střelců je "možná" ukončeno. Do útočného pásma vnikl RADEK DUDA, který tvrdou střelou pokořil Sklíbu mezi betony. Asistence: Daniel Král.
    38:36 Radek DUDA - 1:2

38:54
    Rychlou akci benáteckého týmu zakončoval Kalaj, Sklíba má puk ve svém klíně.

39:05
    Na Bukačovu střelu od modré Sklíba příliš neviděl, puk jej ale trefil do betonů.

39:35
    Pěkná akce také od hostů. Pokus Filipa Přikryla ale mířil doprostřed branky, kde byl připravený Král.

39:44
    Podél pravého mantinelu napřáhl Průžek, jehož následný pokus má Sklíba ve svém klíně.

39:52
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Sklíbou.

39:56
    Bukačova střela od modré čáry až ke Sklíbovi neprošla.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:12.

I ve druhé třetině pokračovalo trápení benáteckých střelců. Domácí byli aktivnějším týmem, s koncovkou ale mají neskutečné problémy už několik zápasů. I dnes na ni žehrají, ve druhé třetině nastřelili dvě tyčky, ale branka jim dlouho nebyla souzena. Až zavelel nejzkušenější hráč na ledě Radek Duda! Ten minutu a půl před koncem druhé třetiny snížil a zvedl tak akcie domácího týmu. Není bez zajímavosti, že z posledních 163 minut hry na domácím ledě Duda skóroval čtyřikrát z pěti branek!

40:01

40:26
    Kadlecovu kličkovanou utnul čistým obranným zákrokem Duda, který následně rozehrál.

41:15
    Dnešnímu zápasu přihlíží 190 diváků.

42:22
    Vyloučen domácí Adam Kalaj za vysokou hůl.

42:38
    Sihvonenovi utekl puk do středního pásma.

42:52
    Ofsajd posílá hosty do středního pásma.

43:09
    Dlouhý vnikl do útočného pásma, do koncovky se ale neprosadil.

43:27
    Síly na ledě se znovu vyrovnají. Vyloučen hostující Roman Přikryl za podrážení.

43:42
    Martin Procházka se proháčkoval do jasné brankové příležitosti, Král jej ale vychytal!

44:22
    Domácí jsou v plném počtu.

44:38
    Benáteckým hráčům se ale nedaří založit útok.

45:10
    Přiťuknutí Dlouhého na Bukače nebylo přesné a hosté mohou vyhodit.

45:27
    Litoměřičtí hráči jsou na ledě v pěti.

45:50
    Zakázané uvolnění pošle hru před Sklíbu.

45:56
    Kunstovu střelu od modré čáry srazil Filip Přikryl do rohu kluziště.

46:58
    Přihrávka zpoza branky mířila na Kalaje, ten ale puk nezasáhl.

47:41
    Hra je přerušena, na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů.

47:41
    Oním zraněným hráčem je Čermák, který už je na nohou a po svých odjíždí na střídačku.

48:46
    Třetí třetina je zatím bez vážnějších šancí na obou stranách. Domácí jsou zřejmě více u puku, ale Sklíba mockrát zasahovat nemusel.

49:12
    Nyní si osahal puk ve své lapačce, když k němu dojel po odrazu od Špačka.

49:46
    Za dlouhou přihrávkou se vydal JOSEF KOLÁČEK, proti kterému vystartoval brankář Král, jenž mu puk nevypíchl. Hostující útočník si jej obhodil a od mantinelu zakončil do odkryté branky. Asistence: Marek Berka, Jakub Černohorský.
    49:46 Josef KOLÁČEK - 1:3

50:23
    Brzy jsou ale domácí opět na dostřel. Téměř na modré čáře napřáhl Žůrek, jehož střelu tečoval mimo Sklíbův dosah ADAM DLOUHÝ. Asistence: Jakub Žůrek, David Aubrecht.
    50:23 Adam DLOUHÝ - 2:3

50:59
    Střelu od levého mantinelu vyrazil Král před sebe, domácí poté rozehráli.

51:17
    Bukačovo nahození nachází Sklíba mezi svými betony.

51:27
    Marcelův pokus zpoza kruhu byl sražen do ochranné sítě.

52:01
    Žůrek nahazoval puk do brankoviště, kotouč se ale odrazil mimo.

52:24
    Odražený puk zakončoval Šedivý, Sklíba kotouč vyráží.

52:51

53:20
    Duda nahazoval puk do brankoviště, tam se po několika zrádných odrazech kotouč vykutálel mimo.

53:54
    Wiencek zatáhl puk do útočného pásma, tam ale jeho jízda skončila.

54:13
    Na druhé straně se uvolnil Martin Procházka, jeho příhra ale nenašla adresáta.

54:27
    Průžek mířil osamocený na Sklíbu, branku ale minul!

55:20
    Přečíslení dva na jednoho hosté nevyřešili.

55:26
    Tvrdou střelu Černohorského vyráží Král vyrážečkou.

56:08
    Duda z nulového úhlu Sklíbu nenachytal a domácí musí rychle dozadu.

57:13
    Hosté drží puk co nejdále od Sklíby, a to jim zatím vychází.

57:47
    Najíždějící Aubrecht zakončoval, avšak jeho pokus byl sražen až do stropu haly.

58:10
    Zakázané uvolnění posílá hru před Krále. Domácí se dožadují teče, tu ale hosté nepřiznali.

58:25
    Špaček se snažil vybojovat pásmo, což se mu ale nepodařilo.

58:56
    Dudovu přihrávku zpoza branky si hosté pohlídali.

59:18
    Král prchá na střídačku!

59:31
    Bukačova střela od modré čáry byla sražena mimo.

59:45
    Šedivý napřáhl na modré čáře, avšak Sklíba má kotouč ve své lapačce.

59:45
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:54
    Domácí ztratili puk na útočné modré čáře a vstříc prázdné brance vyrazil MARTIN PROCHÁZKA, který nemohl minout. Asistence: Jaroslav Kracík, Ondřej Procházka.
    59:54 Martin PROCHÁZKA - 2:4

59:54
    Král se vrací do své branky.

Domácí se v dnešním zápase nepostarali o překvapení a velkého favorita a lídra druhé nejvyšší hokejové soutěže o body neobrali. (19:44:44)

Ondřej Nejedlo

Branky a nahrávky: 39. R. Duda (D. Král), 51. A. Dlouhý (Žůrek, Aubrecht) – 10. Sihvonen (R. Přikryl, M. Kadlec), 25. O. Procházka (Kracík, Klikorka), 50. Koláček (Berka, Černohorský), 60. Martin Procházka (Kracík, O. Procházka)

Rozhodčí: Vrba, Zavřel – Otáhal, Sedláček