Buffalo – Tampa 1:6 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:4 (kon.)
Nashville – Colorado 5:4 (po pr.) | Vegas – Toronto 3:4 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Pittsburgh 1:4 (kon.)

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 střel, 20:32 čas na ledě

Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) – 7 zásahů, 2 obdržené branky, 77,8% úspěšnost, 20:00 čas na ledě
    Malcolm Subban (BUF) – 23 zásahů, 4 obdržené branky, 85,2% úspěšnost, 39:34 čas na ledě
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 18 zásahů, 1 obdržená branká, 94,4% úspěšnost, 60:00 čas na ledě

Tři hvězdy
    1. Nikita Kučerov (TBL) 3+0
    2. Steven Stamkos (TBL) 1+2
    3. Anthony Cirelli (TBL) 1+1 (03:37:51)

Utkání je za námi. Tampa Bay ho ovládla jednoznačně a vrátila tak soupeři porážku 5:1, kterou s ním utrpěla v začátku sezóny. Skóre odšpuntoval Palát už ve třetí minutě, následně ho doplnil Cirelli a už po první třetině tak měly Blesky dvoubrankový náskok. Ve druhé dvacetiminutovce hosté udeřili hned třikrát, z toho dvakrát v tom měl prsty Kučerov a jeden gól si připsal Stamkos. V poslední periodě sice ze začátku snížil Hinostroza, ovšem následně Kučerov zkompletoval hattrick a upravil na konečných 1:6. Tampa si tak zaslouženě odnáší dva body a vyrovnává vedoucí Floridu.

59:51
    Zaútočit se ještě pokusil Colton a Raddysh, ovšem prví jmenovaný byl o kotouč obrán. Sabres už přestali hrát, zápas končí.

59:25
    Vhazování před Vasilevským vyhrála Tampa, která kotouč zavezla až ke druhé brance, ale tam kotouč zase soupeři přenechala.

58:58
    Domácí se v posledních minutách snaží ještě alespoň potěšit fanoušky a kosmeticky upravit skóre. Většinu času tráví v útočném pásmu.

58:20
    Sergačjov nasadil Asplundovi na modré čáře parádní bodyček, kotouč ale následně získal spoluhráč švédského útočníka.

58:00
    Do konce zápasů zbývají už pouze dvě minuty.

56:54
    Další útok Lightning zastavuje ofsajd a v něm dokonce dva hráči. Kučerov byl jedním z nich, když se hnal za další brankou.

56:14
    Vasilevskij nyní rozehrával poněkud riskantně, kotouč po mantinelu poslal na soupeře, který okamžitě pálil na odkrytou klec, ale kotouč zablokoval jeden z hráčů hostů.
    53:03 Nikita KUČEROV - 1:6

53:03
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hattrick! NIKITA KUČEROV se dnes trefuje po třetí! Hedman mu přihrál kotouč ze strany od mantinelu. Kučerov si pro něj sjel do středu, napřáhl a vmetl ho do sítě. Asistence: Victor Hedman.

52:12
    Tampa v rychlém sledu dvakrát prověřila Subbana. Nejprve tahem pálil Ross Colton, následovala rána zápěstím v podání Tylora Raddyshe. Po té už musel Subban přerušit.

51:56
    Erik Černák parádně hitoval soupeře Anderse Bjorka. Buffalo se ale pomstilo Johnem Haydenem na Michajla Sergačova.

50:02
    Point prohrál buly s Jankowskim. Následně ale skvěle vybojoval kotouč zpět na hole svého týmu.

49:09
    Pokus Zemguse Girgensonse byl velmi špatný. Z úhlu pálili jen do boční sítě Vasilevského branky. Černák přebral kotouč a obrátil hru.

48:04
    Pat Maroon to vyzkoušel zápěstním, ale proti Subbanovi úspěšný nebyl. Kotouč následně skvěle ukradl střelec gólu Hinostroza, který ho zavezl do útočné třetiny.
    45:31 Vinnie HINOSTROZA - 1:5

45:31
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí se přece jen dočkali! Jejich dnešní první branku má na svědomí aktivní VINNIE HINOSTROZA, který tak využívá přesilovou hru. Asistence: Colin Miller a Will Butcher.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 46. Hinostroza (C. Miller, Butcher) – 3. Palát (Hedman, Rutta), 11. Cirelli (Sergačjov, Killorn), 21. Kučerov (Stamkos, B. Point), 31. Kučerov (Perry, Stamkos), 35. Stamkos (Killorn, Cirelli), 54. Kučerov (Hedman)

Buffalo Sabres: Luukkonen (21. M. Subban) – Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk (A), Butcher – V. Olofsson, R. Asplund, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, J. Quinn – Hayden, Eakin, Bjork – B. Murray, Jankowski, Girgensons (A).
    Trenér: D. Granato

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Palát – Cirelli, Stamkos (C), Killorn – Perry (A), Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, Raddysh.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: M. Dunning, P. MacDougall – A. Smith, C.J. Murray