Klatovy – Cheb 3:4 (po pr.) | Písek – Příbram 2:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 4:3 (2:1 po s.n.)
Kopřivnice – Opava 2:5 (kon.) | Žďár n/S – SHK Hodonín 2:3 (kon.) | Kometa Brno B – Vel. Meziříčí 3:1 (kon.)
Děčín – Bílina 2:5 (kon.) | Letňany – Mostečtí Lvi 3:4 (po pr.) | Jablonec n/N – Nová Paka 3:5 (kon.)
Hronov – Dvůr Králové n. L. 4:3 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 8:1 (kon.) | Řisuty – Kobra 2:1 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
HK Opava
Středa 12.01.2022, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezké středeční odpoledne všem fanouškům.

Dnešní 30. kolo nabídne souboj nedalekých celků Opavy a Kopřivnice. Vzdušnou čarou se tyto 2 města od sebe nacházejí zhruba 50 kilometrů, v tabulce je mezi těmito týmy rozdíl pouhých 6 bodů.

Opava si zatím drží 4. příčku, která jí 13 kol před koncem základní části zaručuje postup do play-off. Kopřivnice dýchá na Opavu z 5. místa, společně s Kopřivnicí má stejný počet bodů, tedy 37, tým Komety Brna B.
    Na prvním místě se stále ve skupině Východ drží bobři v Valašského Meziříčí, kteří mají 61 bodů po 28 odehraných utkání, průměr tak mají přes 2 body na utkání.

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Kučera) – Marek (A), Štěpánek, Krzak, Kyselý, Fojtík T., Slavík – Pěnčík, Suchý, Vaněk, Fojtík F., Indrst, Pindel, Urban, Seidler, Sluštík, Mach M., Mach J. (C)
    Trenér: Jaroslav Kofroň

HK Opava: Piták (Baldik) – Ficek, Šindelář (C), Věntus, Zapletal, Thiel, Kocián, Zouhar – Vojtovič, Kadula, Krupa, Buršík, Peterka, Beránek, Vašenka, Wolf (A), Štindl, Malina (A), Rousek, Římský
    Trenér: Aleš Tomášek

Rozhodčí: Grygera – Mikšík, Peluha.

Ještě jednou hezký podvečer, oba celky jsou na ledě a připravují se na úvodní vhazování utkání.

00:01

00:16
    Domácí zavezli puk do útočného pásma, tam o něj ale velmi rychle přišli.

00:54
    Nepřesná rozehrávka hostů a píská se zakázané uvolnění.

01:12
    Hostům se podařilo přejít útočnou modrou a dostali se do útočného pásma.

02:08
    Tomáš Krupa tečoval nahození od modré čáry, brankář Kubáň měl ale beton na správném místě.

02:44
    Domácím se podařilo usadit se v útočném pásmu.

03:06
    Zakázané uvolnění domácích.

03:37
    Domácí s pukem v útočném pásmu.

03:49
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M.Mach – 2 min., vražení na mantinel).

04:02
    Hostům je odpískána hra vysokou holí a tak se hra přesouvá do jejich obranného pásma.

04:22
    Vlastimil Malina vybojoval puk v útočném pásmu a tak mohou hosté pokračovat v tlaku.

05:22
    Do útočného pásma protečoval Kryštof kadula.

05:49

05:52
    Andreas Kubáň si připisuje další zákrok.

06:10
    Sám na brankáře jel Dominik Suchý, ale netrefil ani napoprvé, ani z dorážky, a puk před brankářem skončil i při následné šanci Filipa Fojtíka.

07:06
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., podrážení).

07:20
    Domácí se rozestavili v útočném pásmu a kombinují s pukem.

07:41
    Hostům se povedlo vyvézt puk z obranné třetiny a mohou vystřídat.

08:18
    Dominik Suchý narazil v útočném pásmu na Dominika Věntuse a skončil na ledě.

08:59
    Před branku nahazoval Jakub Mach, jeho přihrávka byla ale zvednuta do ochranné sítě.

09:06

09:18
    Domácí i přes menší komplikace udrželi pásmo a pokračují v tlaku.

09:54
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    MATĚJ MACH se nejprve pokoušel prosadit sám, ale přes 2 blokující hokejky nedokázal vystřelit, následně ale dostal druhou šanci, kterou již po přihrávce od Filipa Krzaka proměnil v gól.. Asistence: Krzak a Pindel.

11:35
    Domácí měli další velkou šanci, ale nedokázali dostat puk za ležícího golmana Opavy.

12:04
    Po vyhraném vhazování nahazoval puk před bránu Miroslav marek, ale tečovaný puk skončil až v ochranné síti.

12:30
    Opavští hráči nepříjemně napadají rozehrávku Kopřivnice až v útočném pásmu.

13:22
    Od modré střílel kapitán Jiří Šindelář, ale i s jeho pokusem si Andreas Kubáň poradil.

13:29
    Další Šindelářovo nahození, které končí opět v Kubáňově lapačce.

13:40
    Tomáš Rousek, který stál před poloodkrytou brankou, promáchnul

14:51
    Hosté nahodili do útočného pásma, za branku si pro puk dojel kopřivnický brankář.

15:16

15:28
    Jakub Mach zavezl puk do útočného pásma, kde o něj ale domácí po nepřesné přihrávce přišli.

16:28
    Filip Fojtík se snažil dorážet před opavskou bránou, ale brankář Piták měl puk pevně schovaný v lapačce.

17:07
    Zakázané uvolnění hostů po nepřesné rozehrávce zpoza vlastní brány.

17:25
    Opět Matěj Mach v gólové příležitosti, ale puk nedostal mezi brankářovy betony.

17:55
    Ofsajd domácích.

18:14
    Střela od modré jen těsně minula Kubáňovu bránu.

18:40
    Radim Štěpánek jel sám na brankáře, ale nevyzrál na něj.

18:46
    Zakázané uvolnění Opavy.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Po individuální akci Vlastimila Maliny se hosté dostali do útočného pásma.

20:00

V prvních dvaceti minutách se gólově prosadil pouze domácí Matěj Mach , který po asistenci FIlipa Krzaka a Vojtěcha Pindela poslal domácí v 10. minutě do vedení, a od té doby se stav utkání nezměnil.

Na každé straně rozdali rozhodčí 2 trestné minuty, ale ani jeden tým nedokázal svou početní převahu využít.

Druhá dvacetiiminutovka začíná zhruba za 12 minut, tedy 18:45.

20:01

20:28
    Hosté ihned zavezli puk do útočného pásma.

20:42
    První zákrok ve druhé třetině si připisuje Andreas Kubáň.

Tečovaný puk ve střední třetině vyletěl za střídačky.

21:20
    Vyloučení v týmu HK Opava (Věntus – 2 min., držení).

21:29
    Hosté vyhráli vhazování a vyhazují z obranného pásma.

21:33
    Na zemi zůstal ležet Jan Štindl, hra přerušena.

22:05
    Filip Krzak trefil prvního bránícího hráče.

22:42
    Od modré nahazoval Štěpánek, Piták bez problémů chytá do lapčky.

23:10
    Dominik Suchý si z obránců udělal kuželky, kolem kterých prokličkoval, zakončení chyběla přesnost.

23:20
    Hosté hrají v plném počtu.

24:29
    Domácí zavezli puk do útočného pásma, z puku, který skončil v ochranné síti vytěžili vhazování v útočné třetině.

24:43
    Denis Kyselý chtěl udržet pásmo stáhnutím puku ze vzduchu, ale jeho ruka už byla za modrou.

24:58
    Rychlé přenesení hry a střela na Andrease Kubáně.

25:28
    Filip Indrst střílel na vzdálenější tyč.

25:48
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Štěpánek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

26:05
    HOsté vyhráli vhazování a jsou v útočném pásmu.

26:18
    Opava právě vstřelila branku!
    Hostům se podařilo srovnat! NA konci přesilovkové kombinace puk za záda brankáře domácích dostal JIŘÍ ŠINDELÁŘ. Asistence: Rousek a Wolf.

26:45
    Druhá branka v rychlém sledu. Hostům se podařilo dostat puk z předbrankové přetlačované až za záda ležícího brankáře domácích. JAN VOJTOVIČ. Asistence: Kadula a Beránek.

27:50
    Andreas Kubáň vychytal akci 2 na 1.

29:38
    Rychlá protiakce na straně domácích.

29:50
    Hosté se nedomluvili za brankou v útočném pásmu a tak se k puku dostali domácí.

30:30
    Od modré střílel Jiří Šindelář, ale jeho střelu Kubáň viděl a tak ji bez větších problémů chytil.

30:48
    Nejprve se do akce dostal kapitán Opavy Šindelář, ten ale neuspěl, a po několika přihrávkách se puk dostal až se skórujícímu JANU VAŠENKOVI. Asistence: Štindl a Krupa.

31:44
    Domácí se dostali do velké příležitosti, naneštěstí pro ně se puk neodrazil do jízdy ostatním hráčům.

32:19
    Ihned po přejetí modré nahazovali hosté na brankáře Kubáně.

32:56
    Po faulu na domácího hráče nařízeno trestné střílení.

32:56
    Při trestném střílení si nejprve na zem položil golmana hostů a následně bekhendem snižuje na rozdíl jedné branky ROSTISLAV VANĚK.

33:28
    Filip Krzak trefil při střele od modré Petra Seidlera.

34:17
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Slavík – 2 min., nedovolené bránění).

34:40
    Domácím se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

35:02
    Další vyhození, hosté se při přesilovce nemůžou usadit v útočném pásmu.

35:44
    Ani teď se do útočného pásma nedostali bez problémů.

36:17

36:26
    Podle rozhodčích úmyslný ofsajd, vhazování v obranném pásmu domácích.

36:54
    Střela domácích od modré skončila po teči v ochranné síti.

37:23
    Domácí podržel brankář, který dokázal udržet puk mezi betony před dotírajícími opaváky.

37:40
    Od modré střílel po vhazování Adam Zouhar.

38:03
    Dobrým napadáním získali domácí puk v obranném pásmu hostů.

38:49
    Domácí opět zachránili puk na modré čáře, ale následně si nedokázali přesně přihrát.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Od modré nahazoval Adam Beránek.

39:45
    Z přetlačované o puk za brankou domácích těží domácí, kteří vyvážejí puk z obranné třetiny.

40:00

Druhá třetina byla na góly o mnoho zajímavější. Nejprve v přesilové hře srovnal Jiří Šindelář, následně se o 27 sekund později trefil Jan Vojtovič, který otočil vývoj utkání. Na 3:1 ještě přidal branku ve 3. minutě Jan Vašenka a po něm z trestného střílení snižoval na 2:3 Rostislav Vaněk.

Ve druhé třetině se také více faulovalo. Stejný počet vyloučení, tedy jedno, měli hráči Opavy, ale hráči domácí Kopřivnice si za druhých dvacet minut připsali celkem 4 trestné minuty, a v jednom z oslabení inkasovali.

Třetí třetina začne zhruba za 8 minut, tedy v 19:39.

40:01

40:20
    Domácí se dostávají do útočného pásma.

41:10
    Domácí stále s pukem na hokejkách, ale mimo útočné pásmo.

41:35

42:20
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Seidler – 2 min., podrážení).

42:33
    Domácím se napodruhé povedlo vyhodit přes celé kluziště.

42:57
    Tečovaný puk skončil nad plexi sklem, vhazování v obranném pásmu domácích.

43:12
    Hosté vyhráli vhazování a jsou usazeni v útočném pásmu.

43:42
    Hosté se sami nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

44:11
    Dalí vyhození přes celé kluziště.

44:20

44:51
    Hosté se stále drží v útočném pásmu.

45:17
    Matěj Mach protečoval do útočného pásma.

45:43
    Nahození domácích hráčů raději v lapačce podržel Dominik Piták.

45:59
    Zakázané uvolnění hostů.

46:12
    Petr Wolf zavezl puk do útočného pásma a následně vystřelil na brankáře Kubáně.

46:41
    Na bránu střílel Jan Vojtovič, dorážky jeho spoluhráčů byly stejně neúspěšné jako jeho střela.

47:02
    Miroslav Marek trefil ze střely od modré Tomáše Krupu.

47:43
    Malina protečoval do útočného pásma.

47:52
    Po tom, co Vlastimil Malina dostal puk do útočného pásma, se k němu dostali hosté, a opět rychlou přesnou kombinací zvyšují na 4:2 zásluhou TOMÁŠE ROUSKA. Asistence: Šindelář a Wolf.

48:59
    Filip Krzak odstavil od puku hostujícího hráče.

49:43
    Domácí nastřelili puk do útočného pásma.

50:13
    Další pohotový zákrok Dominika Pitáka.

50:20
    Ofsajd zastavuje akci hostů.

50:49
    Na zemi zůstal ležet Jan Štindl, hra je přerušena.

51:18

51:31
    Hosté vyhazují puk tak aby se nepískalo zakázané uvolnění.

51:56
    Hosté se opět dostali do dobré příležitosti, ale nevyzráli na Andrease Kubáně.

52:34
    Po rychlém přechodu středního pásma se domácí dostali k nepříjemné střele.

52:40
    Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., sekání).

53:00
    Domácí ostřelují branku hostů, ale zatím neúspěšně.

53:56
    Radim Štěpánek se napřáhnul od modré a střela letěla přímo na brankáře Pitáka.

54:12
    Hostům se podařilo vyhodit přes celé kluziště.

54:40

54:59
    Bekhendem se snažil o přesné zakončení Jakub Mach.

55:15
    Odpískána hra vysokou holí.

55:25
    Velká chyba golmana hostů, který pustil puk před sebe, naštěstí pro něj byli nejblíže hráči Opavy.

56:20
    Domácí se snažili dostat do útočného pásma, ale o puk bylin obrání.

56:55
    Tomáš Rousek neproměnil samostatný nájezd na Andrease kubáně.