Tunisko – Mali 0:1 (kon.) | Mauritánie – Gambie 0:1 (kon.) | Rov. Guinea – Pobř. slonoviny 0:1 (kon.)
Tunisko
0:1 (0:0)
Mali
Středa 12.01.2022, 14:00 • Limbe Omnisport Stadium • Africký pohár národů • Skupina F

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (15:58:35)

Fauly: 14:14.

Je za námi úvodní utkání skupiny F mezi Tuniskem a Mali. Z vítězství se nakonec radují fotbalisté Mali, kteří tedy zapisují do tabulky první a velmi cenné body. Utkání má dva hrdiny. Jedním je Ibrahima Koné, který dokázal proměnit těsně po pauze pokutový kop a rozhodnout o vítězství. Druhým je brankář Mali Ibrahim Mounkoro, který dokázal zlikvidovat pokutový kop Chazrího a udržel náskok pro svůj celek. Další utkání čeká oba v neděli. Tunisané budou o první body bojovat s Mauretánií, Mali čeká Gambie.
    Rozhodčí odpískal konec utkání ještě před koncem a nenastavil ani minutu navíc.

Ke kuriózní situaci došlo na konci duelu. Hlavní sudí Sikazwe nenastavil ani jednu minutu nad rámec základní hrací doby a utkání ukončil. Po několika přerušeních díky střídáním, penaltám či červené kartě bylo nastavení několika minut rozhodně na místě. Celou situaci nesou pochopitelně nelibě Tunisané, kteří se vrhli na hlavního sudího. Uvidíme, jestli celá situace bude mít ještě nějakou dohru.

90+1

90
    Fotbalisté Mali se snaží držet balon daleko od své branky.

89
    Po nepřesné kombinaci Tuniska končí balon za autovou čarou, s rozehrávkou rozhodně Hamari Traoré spěchat nebude.

87
    Hlavní sudí Sikazwe si vše ověřil i na videu. Fotbalisté Mali tak zbytek duelu budou dohrávat v deseti!

87
    El Bilal Touré zcela zbytečně dohrál souboj ve středu hřiště. Po tvrdém zákroku vidí od hlavního sudího rovnou červenou kartu!
    87. Červená karta

87
    Červenou kartu dostává El Bilal Touré (Mali).

85
    Pět minut zbývá do konce základní hrací doby. Podaří se Tunisanům s vývojem utkání ještě něco udělat?

85
    Kombinace těsně před vápnem je nepřesná. Balon končí v náručí Mounkora, který s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

82
    Tunisané zkoušejí všechny síly vrhnout do útoku, do konce základní hrací doby už zbývá pouze osm minut.

81
    Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Bilál Ifa, přichází Sajfeddín Džazírí.

81
    Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Lassana Coulibaly.
    Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází El Bilal Touré.