Montreal – Boston 2:3 (po pr.) | Minnesota – Vegas 3:0 (kon.) | Colorado – Edmonton 3:2 (po pr.)
Anaheim – Nashville 3:6 (kon.)
Montreal Canadiens
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Boston Bruins
Úterý 22.03.2022, 00:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou! (02:55:41)

1. Brad Marchand (BOS ) 2+0
    2. Jake Allen (MTL) 43 zákroků
    3. Connor Clifton (BOS) 1+1

Česká a slovenská stopa:
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 17:14
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:02

Jake Allen (MTL) – 43 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,5 %, odchytal 60:34
    Jeremy Swayman (BOS) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 60:34

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:46 (8:14, 15:14, 5:17, – 0:1)
    Zblokované střely – 12:22
    Vyhraná vhazování – 20:32
    Trestné minuty – 10:6
    Hity – 19:26

Hokejistům Bostonu se nakonec podařilo otočit nepříznivě se vyvíjející duel v Montrealu a z Bell Centre si vedou vítězství 3:2 v prodloužení. Hosté sice od 10. minuty vedli po trefě Brada Marchanda, ovšem bojovně hrajícím Habs se podařilo skóre obrátit. Ve 29. minutě srovnal přesnou ranou bekhendem David Savard a v úvodu třetí části skóroval dokonce ve vlastním oslabení Joel Armia. Bruins pak dlouho hledali recept na obranu soupeře a také výborného gólmana Allena. Až tři minuty před koncem vyrovnal Connor Clifton. Po 34 sekundách prodloužení pak rozhodl Brad Marchand, který dostal puk od Hauly a bekhendovou kličkou překonal brankáře Canadiens.

60:34 Brad MARCHAND - 2:3

60:34
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté vítězí v prodloužení! Sehráli to výborně. Puk měl na pravém křídle Erik Haula, který mohl v situaci 2 na 1 nahrávat Mattovi Grzelcykovi. Místo toho si však počkal na z druhé vlny najíždějícího BRADA MARCHANDA. Ten se dostal až před Allena a po bekhendové kličce puk pohodlně poslal do odkryté klece. Asistence: Erik Haula.

60:01

Ve třetí třetině padlo po gólu na každé straně. Montreal poslal do vedení trefou ve vlastním oslabení Joel Armia. Bostonu se pak podařilo srovnat tři minuty před koncem, kdy se trefil Connor Clifton.

60:00

59:42
    Ano, oba hokejisté dostali dvě minuty za hrubost. Hrát se tedy bude 4 na 4.

59:42
    Charlie McAvoy a Jake Evans se do sebe pustili po souboji u mantinelu! Rukavice ale ani jeden z hokejistů nezahodil, takže to zřejmě bude jen po dvou minutách na obou stranách.

59:00
    Minuta do konce utkání. Momentálně to vypadá na prodloužení.

57:54
    Haula vyhrál buly pro Pastrňáka, jehož střelu z kruhu ukryl v lapačce Allen.
    57:01 Connor CLIFTON - 2:2

57:01
    Medvědi přeci jenom vyrovnávají! Charlie Coyle předal u pravého mantinelu puk Craigovi Smithovi. Ten přenesl výborným pasem hru doleva na sjíždějícího obránce CONNORA CLIFTONA, který střelou do protipohybu přesouvajícího se Allena srovnal na 2:2. Asistence: Craig Smith a Charlie Coyle.

56:22
    Zatím dobře zvládají závěrečné minuty domácí, kteří Bostonu znepříjemňují cestu přes útočnou modrou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. D. Savard (A. Romanov, Byron), 42. Armia – 10. B. Marchand (Haula, Clifton), 58. Clifton (Craig Smith, Coyle), 61. B. Marchand (Haula)

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Petry, Edmundson (A), D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman, Schueneman – Josh Anderson, Suzuki (A), Caufield – M. Hoffman, Dauphin, R. Pitlick – Armia, Dvorak, Drouin – Byron (A), Evans, Pezzetta.
    Trenér: St. Louis

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Studnicka, B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Cassidy

Rozhodčí: Markovic, Hebert – Alphonso, Cormier

Diváci: 20 922