Nice – Nantes 2:1 (kon.)
OGC Nice
2:1 (1:1)
FC Nantes
Pátek 14.01.2022, 21:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Nice si vítězstvím nad Nantes upevnilo druhou příčku

Nice mělo v prvním dějství navrch. Však taky udeřilo z penalty, kterou po dvaceti minutách s přehledem proměnil Kasper Dolberg. Jenže i Nantes mělo světlé momenty a svého protivníka zaskočilo z nařízené standardky. Běžel závěr první půle, když brankářem postavenou zeď krásně obstřelil Andrei Girotto. A tím srovnal stav na 1:1.

Favorita vrátil v 56. minutě do vedení Khépren Thuram. Ten ladně protančil obranou až k vápnu, tam si narazil míč s Gouirim a zblízka neměl problém zakončit. Do trháku mohl svůj tým dostat Delort, ale trefil jenom Lafontovo rameno. Na druhé straně mířil kousek vedle Blas. Hosté se nadechli k závěrečnému tlaku a v poslední nastavené minutě kopali roh. Vyrovnání měl na hlavě střídající M'Bemba, jenže těsně přestřelil.

Kanárkům tak do zpěvu nebylo, zato fotbalisté Nice si po čtvrté výhře v řadě upevnili druhý flek. (23:08:48)

Držení míče: 55% : 45%.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:7.
    Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:17.
    Nice přetlačilo Nantes 2:1

90+3
    90+3. M'Bemba zahodil šanci na vyrovnání

90+3
    Z rohového kopu přilétl centr poslední naděje! Yannis M'Bemba při něm přehlavičkoval Rosaria a všichni napjatě sledovali, kam míč poletí. Chvíli se zdálo, že by mohl zapadnout pod břevno, ale nakonec skončil těsně nad. Z jihofrancouzského města si tak Nantes neodveze ani bod.

90+2
    A on to byl Merlinův prudký centr ze strany, který domácí srazili na rohový kop. No vida, šance na srovnání.

90+1
    Na vlastní polovině zalezlí fotbalisté Nice pozorně vyčkávají, s čím dalším na ně soupeř vyrukuje.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

88
    Obránci Nice měli potíže se dvěma rohovými kopy. Po tom prvním stěží zblokovali Augustinův pokus z úhlu a při tom druhém neuhlídali hlavičkáře M'Bembu. Ten naštěstí pro ně mířil do přesného středu branky, v němž se právě pohyboval Walter Benítez.

87
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Evann Guessand.

87
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Yannis M'Bemba.

86
    Hosté už hrají vzadu na riziko a to se jim teď málem vymstilo! Soupeři tam totiž byli ve stejném počtu a nechybělo moc, aby se do šance dostal Andy Delort.

85
    Dojem trochu zkazil faul Rosaria, ale každá ušetřená vteřina na útočné půlce dobrá.

83
    Další povedená finesa, Andy Delort nadchl diváky ve výskoku patou. To jen dokazuje, že má Nice ve svých řadách technicky zdatné hráče.

82
    Hru přerušily dva fauly, což je voda na mlýn Nice. Proti pravidlům se totiž provinili Andrei Girotto a Ludovic Blas. S rozehrávkou domácí tým nespěchá.

80
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Osman Bukari, přichází Jean-Kévin Augustin.

79
    Až teď to hosté zvládli a dokonce pronikli až do vápna. V něm Ludovic Blas netrefil nůžky, v pokračující akci pak Andrei Girotto zacílil vysoko nad.

78
    Když to nešlo vzduchem, zkusili to hosté po zemi. Kolem Rosaria se rozutíkal Pedro Chirivella, obratnou kličkou ale svého soka nepřelstil.

Lukáš Jasoněk

Branky: 21. Dolberg (pen.), 56. Thuram (Gouiri) – 45. Girotto

Karty:   44. Dante (NIC), 64. Amavi (NIC) – 15. Sylla (NAT)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:17.
    OGC Nice: Benítez – Lotomba, Todibo, Dante (C), Amavi (75. Daniliuc) – Búdawí, Thuram, Rosario, Kluivert (87. Guessand) – Dolberg (62. Delort), Gouiri (75. Stengs).
    Náhradníci: Bulka – Claude-Maurice, Da Cunha, Delort, Daniliuc, J. Smith, Stengs, Guessand, Antoine Mendy.

Trenér: Christophe Galtier.

FC Nantes: Lafont (C) – Fábio, Sylla (68. Geubbels), Girotto, Corchia (87. M'Bemba), Merlin – Bukari (80. Augustin), Moutoussamy (68. Pereira De Sa), Chirivella – Blas, Kolo Muani.
    Náhradníci: Petrić – Augustin, Coco, Geubbels, Pereira De Sa, M'Bemba, Achi Bouakline.

Trenér: Antoine Kombouare.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Courbet