HC Litvínov – Havířov 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 7:4 (kon.) | Kladno – K. Vary 2:5 (kon.)
Pardubice – Liberec 5:1 (kon.) | Jihlava – Olomouc 6:0 (kon.) | Zlín – Salzburg 5:4 (kon.)
Sparta – Plzeň 2:6 (kon.) | Slavia – Vítkovice 2:0 (kon.) | Chomutov – Třinec 2:10 (kon.)
HC Sparta Praha
2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
HC Škoda Plzeň
Pátek 14.01.2022, 18:00 • Sportovní hala v Holešovicích, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • DHL Extraliga juniorů • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci šlágru 31. kola přivítá třetí Sparta na svém ledě vedoucí Plzeň.

Pražané do zápasu míří posíleni výhrami v posledních šesti zápasech, když si nejprve doma poradili s Mladou Boleslaví (4:3), Libercem (10:2) a Jihlavou (4:1), a následně ve venkovních zápasech s Hradcem Králové (6:0), Pardubicemi (7:5) a naposledy Kladnem (5:1). Ze třetího místa pražský tým ztrácí na první Plzeň šest bodů, na kontě má 69 bodů se skóre 144:63. Postem dvou nejproduktivnějších útočníků se pyšní Petr Hauser (27 zápasů, 19+26) a Jakub Zembol (30 zápasů, 20+24), mezi obránci vévodí Tomáš Tomek (20 zápasů, 9+23).

Plzeňskému celku se rovněž začátek nového roku vydařil, všechny čtyři dosud odehrané zápasy zvládli Plzeňští bez ztráty bodu a s jednoznačným skóre 27:11. Na domácím ledě smetli Litvínov (6:2), Slavii (8:1) a Jihlavu (9:5), v posledním kole vydřeli v rámci západočeského derby vítězství na ledě Karlových Varů (4:3). Plzeň se v tabulce vyhřívá na prvním místě se ziskem 75 bodů a skóre 145:57, v tabulce produktivity první dvě místa náleží Janu Slaninovi (27 zápasů, 22+16) a Adamu Ženíškovi (30 zápasů, 10+22), obráncem s nejvyšším bodovým příspěvkem je Tomáš Pánek (24 zápasů, 4+11).

Poslední 3 vzájemné zápasy:
    HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 2:1
    HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 1:3
    HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 1:4

HC Sparta Praha: Krbeček (Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Ducháč (C), Port – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Fábry, Vašíček, Vágner, Vitouch, Zembol (A)
    Trenér: Richard Žemlička

HC Škoda Plzeň: Lokajíček (Vondraš) – Houdek, Dolný, Hamšík, Pánek, Pavlák, Vajner, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Korčák, Dvořák, Slanina (A), Soukup, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska – Beneš, Žídek.

Na led pomalu ale jistě nastupují oba týmy, za malou chvíli začíná první třetina dnešního zápasu.

00:01

00:21
    Akce Škody končí prvním zákrokem zápasu, který si na konto připisuje Krbeček.

00:40
    Ofsajd končí akci Pražanů, bude se vhazovat.

01:23
    Střela Máchy se otřela o Lokajíčkovo rameno, hraje se dál.

02:02
    Jistý Lokajíčkův zákrok, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

02:33
    Malákova střela neměla se svou přesností šanci branku Sparty ohrozit.

02:51
    Zakázané uvolnění Plzně, v jejímž obranném pásmu se bude vhazovat.

03:38
    Dvořák se k puku nedostane, Krbeček vyjel ze svého stanoviště včas.

04:19
    Krbeček teď z pohledu Sparty raději hru přerušuje, bude se vhazovat.

04:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Daniel Malák se dostal do dobré střelecké pozice, jeho střelu však Krbeček ještě dokázal zlikvidovat. Následně prokázal instinkt kanonýra MAREK KOPIC, který se k odraženému kotouči dostal jako první a otevírá tak skóre zápasu! Asistence: Daniel Malák, Adam Ženíšek.

06:09
    Senčákova střela se do vymezeného prostoru nevešla, Sparta i nadále drží kotouč.

06:26
    Zakázané uvolnění z dílny Plzeňských.

06:55
    Korčák teď obdržel kotouč do dobré pozice, bohužel pro Plzeň však zcela promáchl.

08:00
    Vitouch hledal před brankou volného Hausera, plzeňská obrana se ale dokázala včas vrátit a tento pokus Pražanů zmařit.

09:06
    Hra se teď přelévá na obě strany, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit delší převahu vůči svému soupeři.

09:44
    Tato rozehrávka se Plzeňským nevydařila, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat.

09:50
    Vitouch zkoušel štěstí backhandovým pokusem, kotouč však doplachtil pouze do boční sítě.

11:10
    Sparta drží kotouč za vlastní brankou a vyčkává.

11:37
    Akce Plzně končí na špatném zpracování kotouče Slaninou.

12:35
    Spartě se dlouho nedaří dostat se z vlastní třetiny, nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění.

12:43
    Tohle byla pro Krbečka banální záležitost, bude se znovu vhazovat.

12:53
    Další zakázané uvolnění Pražanů, kteří se v posledních minutách nacházejí pod tlakem svého soka.

13:22
    Oba týmy o puk bojují za sparťanskou brankou.

13:55
    Po dlouhé době v akci také Sparta, střela Tomova však končí blokem soupeře.

14:49
    Plzeň rozehrává další akci, která končí nepřesným pokusem Ženíška.

15:43
    Střelu Dáňy kryje pohotově lapačkou Krbeček.

16:13
    Lokajíček svírá kotouč pevně ve své hrsti, bude se vhazovat.

16:42
    Pohledná akce Sparty, kdy po přihrávce Vitoucha sám před Lokajíčkem stál Kubánek, končí skvělým zákrokem vyrážečkou plzeňského brankáře!

17:23
    Hra se opět přerušuje, vhazovat se bude před Krbečkem.

17:59
    Spartě se postupnou rozehrávkou nedaří dostat se do pásma soupeře.

18:48
    Zembol se přes pevnou plzeňskou obranu do šance nepropracoval.

19:27
    Slanina teď mířil na sparťanskou branku, jeho pokus však obětavým blokem zastavuje Kubánek.

20:00

Viděli jsme třetinu, ve které bychom velké příležitosti spočítali nejspíše jen na prstech jedné ruky. Větší kontrolu nad průběhem zápasu však zatím ukazovali spíše hosté, kteří také po zásluze vstřelili zatím jedinou branku dnešního zápasu, když se trefil Kopic.

Příští třetina začíná v 18:44.

Na led již vidíme přicházet domácí hráče, následovat budou brzy i hosté. To značí jediné, druhá třetina je před svým začátkem.

20:01

20:20
    Akce Plzeňských končí, bude se vhazovat před Krbečkem.

20:42
    Sparta se teď velice svědomitě ubránila, díky dvěma zblokovaným střelám jejích hráčů.

21:35
    SEBASTIÁN MALÁT teď po přihrávce Slaniny ujel sparťanské obraně a tváří v tvář Krbečkovi si bezchybně poradil, Plzeň tak navyšuje své vedení! Asistence: Jan Slanina.

22:24
    Se střelou od modré čáry neměl Krbeček větších starostí, bude se vhazovat po jeho pravici.

22:40
    Prvním zákrokem v rámci druhé třetiny se alespoň minimálně rozehřál Lokajíček, střela však velké nebezpečí nepředstavovala.

23:13
    Další pokus Plzeňských od modré čáry opět končí v náruči pozorného Krbečka.

23:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta se teď propracovala do několika za sebou jdoucích nebezpečných střeleckých příležitostí, a když se již zdálo, že je pro Plzeň situace zažehnána, vrátil kotouč před branku JAKUB ZEMBOL a ten se smolně pro hosty odrazil od brusle Lokajíčka do branky! Asistence: Petr Hauser, Nino Tomov.

25:35
    Plzeň v rámci signalizované výhody domácí zatlačila před vlastní branku, dokonce trefuje levou a horní tyčku konstrukce!

25:42
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Krupička – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maxim Kubánek – 2 min., nesportovní chování).

25:42
    Oddechový čas hostů.

26:15
    Sparta se zásluhou Tomka osvobozuje, následovat bude tentokrát plzeňský trest.

26:19
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Hamšík – 2 min., podrážení).

26:43
    Střela Maláta končí na zadním mantinelu.

27:08
    Plzeň nabídnutou přesilovou hru nakonec přece jen využívá, ADAM DVOŘÁK teď dělovou ranou od modré čáry doslova rozpůlil horní tyčku a puk zároveň zaplachtil do sítě! Asistence: Daniel Malák, Sebastián Malát.

28:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Daniel Malát – 2 min., podrážení).

28:27
    Plzeň začíná své vlastní oslabení nejlepším možným způsobem, puk musí podržet Krbeček.

28:45
    Hosté se výhozem osvobozují a střídají.

29:25
    Spartě se zatím vůbec nedaří byť jen na pár vteřin svého soupeře zatlačit.

30:18
    Ani akce Vitoucha se Zembolem gólem neskončí, Plzeň zpět v plném počtu.

30:43
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Pánek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Hauser – 2 min., hrubost).

31:30
    Sparta drží kotouč za vlastní brankou a hledá cestu, jak rozehrát příští akci.

32:00
    Oba týmy bojují o puk za domácí brankou.

33:05
    Akce plzeňského Maláta končí ofsajdem, bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

33:52
    Plzeňští teď několika pokusy prověřili Krbečkovu pozornost, brankář domácích v této zkoušce obstál.

33:52
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Adam Dvořák – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Ducháč – 2 min., nesportovní chování).

34:26
    Obrovskou příležitost alespoň zmírnit stav z pohledu hostů teď dostal Kubánek, ani na dvakrát ale Lokajíčka nepřekonal!

34:30
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Andrej Fábry – 2+2 min, vysoká hůl).

34:51
    Svižná akce Plzně končí zblokovanou střelou, obětavým zákrokem se prezentoval Vitouch.

35:27
    Malákův pokus o nához se nevydařil.

35:39
    I za pomoci tyčky využívá Plzeň další z jí nabídnutých přesilovek, prosazuje se SEBASTIÁN MALÁT! Asistence: Daniel Malák, Marek Soukup.

36:55
    Nepřesná střela hostů, která končí na zadním mantinelu.

37:18
    Kopicova střela se stala kořistí Krbečka, bude se vhazovat.

37:40
    Sparta se osvobozuje a počty na ledě se tak vyrovnávají.

38:12
    Tomkův pokus od modré čáry zvládl Lokajíček zpacifikovat bez problémů.

38:30
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Ducháč – 2 min., podrážení).

39:07
    Velká šance Plzeňských gólem neskončí, jeden z hráčů před odkrytou brankou promáchl!

39:42
    Tohle byla naprostá formalita, kterou měl gólově ztvrdit Josef Dáňa, ten ale před odkrytou klecí selhává!

40:00

Druhá třetina přinesla značnou dominanci plzeňského týmu, který dokázal své vedení navýšit již na tříbrankové. Sparta k tomuto přispěla zejména svou nedisciplínou, když Plzeň využila hned dvě z nabídnutých přesilovek.

Příští třetina začíná v 19:37.

Oba týmy se již vracejí na ledovou plochu, vzepře se Sparta svému osudu, ke kterému tento zápas zatím směřuje, nebo si Plzeňští své vedení pohlídají? Odpovědi nám nabídne nadcházející třetí třetina.

40:01

40:12
    Zembol kotouč vyhazuje co nejdál od branky Pražanů.

40:39
    Sparta se osvobodila a chystá se založit novou akci.

41:12
    Akce Ženíška s Korčákem úspěchem neskončila, druhému jmenovanému kotouč přeskočil hokejku.

41:28
    Hra se přerušuje, vhazovat se bude před Krbečkem.

41:50
    Byli jsme svědky dvou pokusů plzeňského Kvasničky, ani jeden z nich ovšem branku Sparty výraznějším způsobem neohrozil.

41:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jakub Krbeček – 2 min., podrážení). Trest odpyká Martin Vašíček.

42:27
    Slaninova akce končí nepřesným pokusem naleznout na modré čáře Maláka.

42:52
    Krbeček s plzeňskou ranou neměl velké složitosti, bude se vhazovat.

43:24
    Sparta se pro tuto chvíli osvobozuje a střídá.

43:58
    Sparta oslabení zvládla a nyní drží kotouč za vlastní brankou.

44:52
    Po ubráněném oslabení se domácím podařilo svého soupeře na několik momentů zatlačit a i když v aréně po střele PETRA HAUSERA na několik málo chvil zavládlo ticho, puk opravdu končí v síti! Asistence: Tomáš Tomek.

45:37
    Plzeň na nic nečekala a odpovídá na sparťanské snížení takřka okamžitě, přesnou ranou se prezentuje SEBASTIÁN MALÁT a kompletuje tak hattrick! Asistence: Jan Slanina.

46:23
    Ofsajd Sparty hru přerušuje.

46:46
    Zakázané uvolnění, provinili se hráči hostujícího týmu.

47:08
    Jakub Zembol se teď skvěle prosmýkl kolem jednoho z plzeňských hráčů, jeho nahrávka na Hausera již tuto ladnost postrádala.

47:59
    Plzeňské řádění pokračuje, z pravého kruhu Krbečka prostřeluje STANISLAV VAJNER a brankář Sparty střídá! Asistence: Vlastimil Kvasnička, Jan Slanina.

47:59
    Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakub Krbeček, přichází Michael Hrabal.

49:45
    Tomka teď Lokajíček dokázal svou lapačkou skvěle vychytat, bude následovat vhazování.

50:30
    Kvasnička si teď počíhal na Fábryho a ukázkovým hitem hráče Sparty sestřelil.

51:12
    Ranou slušných parametrů se prezentoval Vágner, Lokajíček však opět prokázal svou dnešní pohodu a ramenem pokus kryje!

51:23
    Další zákrok Lokajíčka, po kterém bude následovat vhazování.

51:55
    Sparta na několik málo chvil uzavřela svého soupeře v jeho pásmu, akce však nabrala rychlého konce, když jednu z přihrávek vystihl Dvořák.

52:35
    Skvěle se do zápasu uvedl brankář Hrabal, v jasné příležitosti teď betonem vychytal Maláta!

53:48
    Sparta se snaží i přes napadání hostujících hráčů vytvořit si další šance na zdramatizování zápasu v závěrečným minutách.

54:11
    Ofsajd domácích, ve kterém byl načapán Zembol.

54:40
    Boje teď probíhají u mantinelů, ani jedno z mužstev teď nechce dát kůži lacino.

55:06
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Marek Soukup – 2 min., držení).

55:39
    Sparta se i vinou vlastní nepřesnosti nedokázala probojovat do pásma soupeře.

56:07
    Kotouč končí v hledišti, hra se tak přerušuje.

56:40
    Po Portově střele teď měl na hokejce snížení Vašíček, Lokajíček se však proti jeho střele zaskvěl a stav se tedy nemění!

57:45
    Přihrávka rukou v podání domácích hráčů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:07
    Další závar před Lokajíčkem, i nyní si plzeňský maskovaný muž dokázal poradit.

59:00
    Vstupujeme do poslední minuty tohoto utkání, Plzeň momentálně hru opět kontroluje.

59:18
    Další skvělý zákrok lapačkou v podání Lokajíčka, který tak v závěru zápasu nadále deptá sparťanské střelce!

Viděli jsme zápas prvního s třetím týmem tabulky, podle rozložení sil na ledě to tak ovšem věru nevypadalo. Sparta nepotvrdila formu z posledních utkání a po většinu zápasu nestíhala, naopak Plzeňští své šance nemilosrdně proměňovali a z hlavního města si tak odvážejí páté vítězství roku 2022. (20:09:21)

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 24. Zembol (Hauser, Tomov), 45. Hauser (Tomek) – 5. Kopic (Malák, Ženíšek), 22. Malát (Slanina), 28. Dvořák (Malák, Malát), 36. Malát (Malák, Soukup), 46. Malát (Slanina), 48. Vajner (Kvasnička, Slanina)

HC Sparta Praha: Krbeček (48. Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Ducháč (C), Port – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Fábry, Vašíček, Vágner, Vitouch, Zembol (A)

Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska – Beneš, Žídek