Admiral Vladivostok
3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Pátek 14.01.2022, 10:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Skončilo tedy poslední utkání KHL před koronavirovou přestávkou. Další zápasy se budou hrát až v sobotu 22. ledna. To už je z mé strany vše a přeji příjemné zakončení pracovního týdne! (12:55:44)

Československá stopa:
    Libor Šulák (VLD) – 0+0, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 26:55
    Vojtěch Mozík (VLD) – 0+0, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 24:18

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 15:32 (4:13, 5:12, 6:7)
    Zblokované střely – 29:10
    Vyhraná vhazování – 29:29
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 7:16

Hokejisté Vladivostoku poráží podruhé ve třech dnech Novosibirsk a celkově si připisují už čtvrté vítězství v řadě! Ve vyrovnaném utkání nejprve domácí dvakrát srovnávali skóre v první třetině. Ve druhé části gól nepadl a rozhodnout tak musela až závěrečná část. V ní Admiral nejprve přežil dlouhé oslabení při čtyřminutovém vyloučení Metlanikova a v čase 54:25 naopak přišla přesilovková trefa domácích, o kterou se postaral dorážející Arťom Garejev. Domácí už pak vedení 3:2 uhájili, byť se museli ještě jednou bránit v oslabení.

59:44
    Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu a Säteri se musí vrátit do branky!

59:23
    Lugin ze středního pásma minul prázdnou branku soupeře!

59:05
    Poslední minuta, hosté odvolali brankáře!

58:48
    Oddechový čas pro Novosibirsk...

58:48
    Hosté v postavení mimo hru. Čas jim už dochází.

58:33
    Domácí jsou v plném počtu!

57:57
    Nick Shore střílel z pravého kruhu. Serebrjakov vyrazil a dorážka Jevgenije Česalina minula branku!

57:17
    Po chybě hostí ujížděl sám na branku Vladislav Kaletnik. Bekhendovou kličkou si ale nepřišel na Säteriho! Ten ještě udržel Sibir ve hře.

57:03
    Jokipakkovi nyní utekl puk až do středního pásma.

56:50
    Domácí vyhodili.

56:32
    Přesilovka pro Sibir! Za podrážení je vyloučen Leonid Metalnikov.

55:58
    Hosté mají na vyrovnání už jen čtyři minuty. Admiral ale nyní drží puk v útočném pásmu.
    54:25 Arťom GAREJEV - 3:2

54:25
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku rychle využívají a strhávají vedení na svou stranu! Přihrávku na pravý kruh dostal Josh Kestner. Jeho střelu vykopl Säteri pravým betonem před sebe, kde doráželi Dmitrij Sajustov s ARŤOMEM GAREJEVEM a byl to druhý jmenovaný, který nakonec dopravil kotouč za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Dmitrij Sajustov a Josh Kestner.

54:07
    Podrážení bylo odpískáno Iljovi Morozovovi. Domácí mají k dispozici přesilovou hru!

53:22
    Další zakázané uvolnění. Tentokrát se provinili domácí hokejisté.

52:25
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Säteriho svatyni.

51:44
    Admiralu bylo odpískáno postavení mimo hru. Je tu poslední reklamní pauza.

51:24
    A domácí jsou v plném počtu.

51:17
    Alexandr Šarov střílel z pravého kruhu na bližší tyčku, kde byla připravena lapačka Nikity Serebrjakova. Metalnikov půjde už za pár sekund do hry.

50:46
    Domácí vyhazují.

50:32
    Nick Shore naservíroval krosem puk před branku Nikitovi Setdikovovi. Serebrjakov se však bleskově přemísti a ukradl hostujícímu útočníkovi gól!

49:56
    Z pravého kruhu střílel Oleg Li. Domácí obrana puk srazila do rohu.

49:10

48:32
    Dobrá souhra hostí! Nikita Setdikov z mezikruží trefil Serebrjakova do ramene! Domácí brankář nešel do kolen, zůstal stát a to rozhodlo.

48:13
    Hosté v postavení mimo hru.

47:46
    Hosté kompletní a právě tak začala jejich početní výhoda.

47:22
    Leonid Metalnikov dostává trest na 2+2 minuty za vysokou hůl! Chvíli se ještě bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne poměrně dlouhá přesilovka Sibiru.

47:22
    Hostující Denis Goluběv dostal ránu hokejkou do obličeje. Bude se vylučovat na domácí straně...

46:30
    Hráči Sibiru se znovu osvobozují.

45:56
    Hosté krátce po buly vyhodili.

45:45
    Nešťastný moment pro hostujícího obránce Jegora Alanova. Ten odehrál puk do hlediště, přestože při rozehrávce nebyl pod tlakem a je tedy vyloučen za zdržování hry. Po reklamní pauze si Admirálové zahrají přesilovku.

45:05
    Nyní domácí zahráli na zakázané uvolnění.

44:45
    Na modré měl napřaženo Vojtěch Mozík. Säteri byl opět pozorný.

43:10
    Dobře to teď sehráli domácí. Jejich pobyt v útočném pásmu vyvrcholil přihrávkou na Arťoma Garejeva před branku, který střílel z jedničky z mezikruží. Dobrý zákrok musel vytáhnout Säteri.

42:17
    Mark Verba střílel od levého mantinelu a zasahovat musel hostující Säteri.

41:16
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Nikita Setdikov nahrával před již odkrytou branku Šarovovi, který ale netrefil puk!

Hity – 5:13

Ve druhé třetině gól nepadl a nadále tak platí nerozhodný stav 2:2. Hra rychle plynula, moc se nepřerušovalo, k vidění však nebylo ani moc šancí. Asi největší měl hostující Lipon, po jehož pohotové teči zachraňoval brankář Admiralu Serebrjakov na brankové čáře.

40:00

39:56
    Leonid Metalnikov se už rozhodl neriskovat a čeká na konec třetiny ve vlastním obranném pásmu s kotoučem na hokejce.

39:02
    Prudkou ránu J. C. Lipona z pravé strany vytěsnil Serebrjakov vedle své vzdálenější tyčky. Běží už poslední minuta druhé třetiny.

38:16
    Od modré čáry střílel Jegor Alanov. Serebrjakov byl pozorný a vyrazil puk do bezpečí.

37:40
    Domácí jsou v plném počtu. Kuriózní vyloučení svého brankáře tedy přestáli.

37:14
    Domácí v oslabení dokonce vyzkoušeli pozornost Säteriho střelou od modré čáry.

36:45
    Hráči Admiralu opět odehráli puk až za branku soupeře.

36:26
    Domácí teď vyhodili.

36:10
    Od modré čáry střílel Jyrki Jokipakka. Serebrjakov zasáhl a následně pokryl i dorážku Alexandra Šarova.

35:39
    Domácí gólman ale následně vyfasoval dvě minuty za zdržování hry. Diví se tomu on i střídačka Admiralu. Hosté si nicméně zahrají přesilovku.

35:39
    Nahození Šaškova sebral do lapačky Serebrjakov. Ten takovým baseballovým zákrokem přerušil hru.

34:47
    Rychlost nabral ve středním pásmu Rihards Bukarts. Byl ale vytlačen do rohu, odkud už těžko mohl zakončovat.

33:50
    Serebrjakov pokryl střelu z větší vzdálenosti a po zachycený kotouče hned rozehrál na své spoluhráče.

33:17

32:43
    Domácí špatně rozehráli a z toho mohl těžit Nikita Korotkov. Jeho střela z mezikruží však byla zablokována!

32:05
    Teď už je Novosibirsk v plném počtu.

31:52
    Hosté konečně vyhazují.

31:30
    Po nahození Šuláka se snažil dorážet Miks Indrašis. Säteri odolal.

31:14
    Po přihrávce Šuláka střílel z levé strany Vojtěch Mozík. Po zákroku Säteriho se puk dotkl ochranné sítě.

30:04
    Až teď je přerušeno. Důvodem je vyloučen na straně hostí. Za vysokou hůl je potrestán Jevgenij Česalin.

29:43
    Čas rychle plyne. Hraje se ale také bez nějakých větších šancí.

29:12
    Bez přerušení se hraje už pět minut. To je velmi dlouhý časový úsek.

27:57
    Protiútok domácích táhl Rihards Bukarts. Lotyšský reprezentant se zkušenostmi z české Extraligy ho zakončil nepřesnou střelou.

27:17
    Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení. Hosté jsou usazeni v útočném pásmu.

26:05
    Nikita Setdikov se od pravého mantinelu uvolnil na osu hřiště. Poté ale trefil jen některého z hráčů před Serebrjakovem.

25:10
    Hosté se snaží hrát aktivně a diktovat tempo hry. Vladivostok spoléhá na rychlé brejky.

24:13
    J. C. Lipon byl blízko svému prvnímu gólu v dresu Sibiru. Těsně před domácím brankářem tečoval nastřelený kotouč. Ten Serebrjakovovi vypadl z lapačky, ale strážce domácí svatyně ho ještě stačil zalehnout před brankovou čarou!

22:41
    Domácí obránce Kamil Fazylzjanov podpořil útok a v útočném pásmu našel spoluhráče na levé straně. Jeho střela protáhla Säteriho v brance Sibiru.

21:58
    Opět zakázané uvolnění Admiralu.

21:01
    Tentokrát zakázané uvolnění domácích.

20:50
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

20:21
    Do prvního zakončení ve druhé třetině se dostal hostující Oleg Li. Bekhendovou střelu vyrazil Serebrjakov.

Hity – 2:7

Po první třetině se jde do kabin za stavu 2:2. Hosté z Novosibirsku přitom byli střelecky poměrně výrazně aktivnější, ovšem Admiral disponuje vysokou efektivitou střelby. Hosté šli do vedení ve 4. minutě, kdy Jokipakkovu střelu tečoval Nick Shore. Vyrovnání však přišlo hned za minutu, když špatnou rozehrávku Kudaka nadvakrát potrestal Mark Verba. V 16. minutě se Sibir prosadil v početní výhodě, když krásnou kombinaci zakončil střelou do odkryté branky Alexandr Šarov. Také Vladivostoku pomohla početní výhoda, v níž srovnal Dmitrij Sajustov.

20:00

19:25
    Hostující brankář Harri Säteri zatím neprožívá šťastný zápas. Dostal dva góly ze čtyř střel.
    18:51 Dmitrij SAJUSTOV - 2:2

18:51
    Nakonec využitá přesilovka Admiralu! Jegor Rykov dostal puk na osu a tvrdě vystřelil. Säteri jeho ránu vyrazil jen před sebe a byl to DMITRIJ SAJUSTOV, který kotouč dorazil za jeho záda. Asistence: Vladislav Kaletnik a Jegor Rykov.

18:22
    Hostům se podařilo vyhodit.

17:33
    Nick Shore v oslabení vyvezl kotouč a od modré čáry ho nahodil na brankáře Serebrjakova.

17:14
    Po střele Libora Šuláka od modré čáry byl puk sražen do ochranné sítě za brankou hostí.

16:51
    Přesilovku si vyzkoušejí také domácí. Za krosček je vyloučen Vjačeslav Litovčenko.

16:16
    Domácí musejí zase dotahovat. Poprvé to stihli za minutu. Uvidíme, jak tomu bude v tomto případě.
    15:25 Alexandr ŠAROV - 1:2

15:25
    Sibir právě vstřelil branku!
    Nádherná přesilovková souhra hostí! Jyrki Jokipakka z modré čáry nahrál kotouč doleva Valentinovi Pjanovovi. Ten následně našel křížnou přihrávkou ALEXANDRA ŠAROV, který měl před sebou prázdnou klec – 1:2. Asistence: Valentin Pjanov a Jyrki Jokipakka.

14:52
    Oleg Li dokázal vystihnout hostující souhru na modré čáře a dostal hru do středního pásma.

14:07
    Domácí oslabuje Vojtěch Mozík, který usedá na trestnou lavici za držení.

13:50
    Další pokus Lipona. Střela kanadského útočníka Sibiru byla sražena do ochranné sítě.

13:26
    J. C. Lipon zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Serebrjakov si pro hrací předmět sáhl lapačkou.

12:51
    Protiútok Sibiru. Brankář Serebrjakov se vytasil s rychlým přesunem proti střílejícímu hráči a podržel svůj tým. Následuje reklamní přestávka.

12:23
    Josh Kestner tlačil za hostující brankou na obránce Jokipakku. Ten ale souboj vyhrál a dokázal rozehrát.

11:20
    Příležitost pro Nikitu Korotkova. Hostující útočník dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo a mohl i střílet. Mířil ale vedle bližší tyčky.

10:39
    Hosté se snaží aktivně forčekovat. Pod tlakem se teď ocitl Vojtěch Mozík, který ještě v pádu stačil posunout puk ke spoluhráči.

10:14
    Bodrov vytečoval puk až do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.

09:51
    Domácí vyhodili přes celé hřiště, ale tak, že puk směřoval na branku Novosibirsku. Hrát tak musel brankář Säteri.

08:15
    Denis Bodrov se po vhazování dostal k ráně z osy hřiště. Minul tyčku na straně, kde drží Serebrjakov lapačku.

08:08
    Na druhé straně se dostal ke střele z pravého kruhu Nikita Setdikov. Puk skončil ve výstroji jeho jmenovce Serebrjakova.

07:14
    Zajímavá příležitost domácích. Sajustov hledal přihrávkou z otočky před branku najíždějícího Arťoma Garejeva. Tne zblízka mířil jen do betonů Harriho Säteriho.

06:52
    Utkání se rozjelo určitě zajímavě. Oba celky se už střelecky prosadily.

06:16
    Nahození Jevgenije Česalina ze středního pásma podržel Serebrjakov v lapačce a přerušil tak hru.

05:51
    Z pravého kruhu střílel po ledě Nikita Setdikov. Domácí brankář Serebrjakov vyrazil puk svou hokejkou.

05:32
    Nyní je tu čas na první komerční přestávku.
    04:26 Mark VERBA - 1:1

04:26
    Domácím stačila na vyrovnání minuta! Sibiru to zavařil obránce Vadim Kudako, který v obranném pásmu namazal kotouč na hůl protihráče MARKA VERBY. Jeho první střelu brankář Säteri ještě zastavil, ovšem puk zůstal stát za jeho betony. Důrazný Verba si ho našel jako první a v pádu posunul za brankovou čáru – 1:1. Bez asistence.
    03:24 Nick SHORE - 0:1

03:24
    Hosté se ujímají vedení! Na modré čáře se dostal k puku Jyrki Jokipakka a jeho střela švihem si našla cestu až za záda brankáře Serebrjakova, který toho zřejmě moc neviděl. Letící kotouč ještě tečoval NICK SHORE. Právě on je nakonec označen za autora gólu. Asistence: Jyrki Jokipakka a Oleg Li.

02:06
    Nikita Šaškov se snažil z pravé strany natlačit před domácí branku, ovšem obránce Admiralu ho nepustil k zakončení.

01:06
    Michal Čajkovský se nenechal za brankou odejít Garejevem. Puk se pak následně dostal až k domácí brance.

00:01

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Lazušin) – Šulák (C), Mozík, Rykov, Metalnikov (A), Fazylzjanov, Patrikejev, Palivko – Kestner, Sajustov, A. Garejev – Kaletnik, Obidin, Lugin (A) – Indrašis, D. Iljin, Rihards Bukarts – A. Ševčenko, P. Šen, Verba.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – D. Bodrov, Jokipakka, J. Alanov, Čajkovský, Ilja Morozov, Kudako, N. Jefremov – O. Li, N. Shore (A), Litovčenko – Setdikov, A. Šarov (A), Pjanov – Lipon, Goluběv, Česalin (C) – N. Korotkov, Nikita Šaškov, A. Jakovlev.

Rozhodčí: A. Gofman, R. Gofman – Gorděnko, Sysujev.

Česká a slovenská stopa:
    Libor Šulák (VLA) – 48 zápasů, 26 bodů (8+18)
    Vojtěch Mozík (VLA) – 48 zápasů, 14 bodů (3+11)

Michal Čajkovský (SIB) – 39 zápasů, 12 bodů (3+9)

Admiral Vladivostok:
    Hokejisté Vladivostoku získali ze 48 zápasů 33 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí na předposledním jedenáctém místě. Admiral je tak už bez naděje na účast v play-off. V poslední době se však tomuto celku daří. Před svými fanoušky totiž vyhrál poslední tři utkání. Postupně zdolali 4:2 Kazaň, 4:3 moskevský Spartak a naposledy 2:1 právě Sibir. Admirálové nastříleli v dosavadním průběhu ročníku jen 85 gólů, což je nejméně v celé lize.