Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | Tampa – Vancouver 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 0:6 (kon.)
Detroit – Winnipeg 0:3 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (kon.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Calgary – Ottawa 1:4 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 6:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 0:3 (kon.)
Detroit Red Wings
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Winnipeg Jets
Pátek 14.01.2022, 01:35 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:35.

Dobrý den, srdečně Vás zvu ke sledování dalšího zápasu NHL mezi týmy Detroit Red Wings a Winnipeg Jets.

Domácí Detroit se v posledních letech spíše nachází na samém dně nejslavnější hokejové soutěže a mezi nejlepší šestnáctku se už dlouho neprobojoval, ovšem letos jsou jeho šance celkem slušné. Ve Východní konferenci se momentálně nachází na devátém místě se sedmatřiceti body, nicméně je před ním ještě více jak polovina základní části a čeká ho tak hodně práce. V předchozích třech zápasech prohrál a a získal pouhé dva body, naposledy nestačil na San Jose 2:3 po prodloužení.

Winnipeg taktéž usiluje o postup do play-off a zatím je jedenáctý se shodným počtem sedmatřiceti bodů, v Západní konferenci tak potřebuje sbírat body jako sůl. Svůj poslední zápas odehrál před více jak týdnem s Coloradem (1:7). V jeho kádru se však momentálně šíří nemoc COVID-19 a vůbec není jasné, kdo všechno nastoupí.

Oba výběry se spolu naposledy utkaly na půdě Red Wings před více než dvěma lety a Detroit tehdy dokázal uspět po výsledku 5:2. V domácím dresu by opět měli nastoupit český obránce Filip Hornek a útočník Fikip Zadina, naopak na marodce zůstává jiný forvard Jakub Vrána. Ve Winnipegu působí talentový Kristián Reichel, ale ten se potýkal s epidemií koronaviru a jeho start je proto v ohrožení.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – DeKeyser (A), Seider, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Veleno, Givani Smith.
    Trenér: Jeff Blashill

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, N. Schmidt, Chisholm – Perfetti, Dubois, Connor – Harkins, Scheifele (A), Copp – J. Svečnikov, Lowry (A), Toninato – Poganski, Suess, Vesalainen.
    Trenér: Dawe Lowry

Rozhodčí: Hebert J. (Can) – Luxmore T. (Can).

Vše už je připraveno a utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:19
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ovšem brankář Nedeljkovic zasahovat nemusel.

00:47
    Nedeljkovic si připsal na konto první zákrok po střele Samberga, následně je sražena střela Morrisseyho do ochranné sítě.

01:15
    Winnipeg je zatím aktivnějším celkem a zdržuje se v útočném pásmu, Detroit v tuto chvíli nemůže opustit svou polovinu.

01:39
    Nedeljkovič opět zasahuje proti rána od modré, Detroit je pod obrovským tlakem.

02:07
    Na levé straně se zjevil osamocený Connor, ovšem Nedeljkovic si připsal na konto již svůj pátý zákrok v zápase!

02:22
    Red Wings se konečně dostali do útočné třetiny, nicméně hra je vzápětí přerušena.

02:49
    Raymond se před brankou snažil najít někoho ze spoluhráčů, ovšem to se mu nepovedlo.

03:23
    Hra se nyní přesouvá do středního pásma, Detroit stále čeká na svou první střelu v zápase.

03:47
    Domácí znovu neudrželi kotouč na svých hokejkách, poprvé při své premiéře se dotkl kotouče hostující obránce Samberg.

04:13
    Erne se hezky otočil kolem branky kanadského rivala, nicméně ke střele se nakonec nedostal.

04:59
    Po dobré práci Zadiny přišla první střela Detroitu v podání Leddyho, ale ta nakonec byla tečována až do rohu kluziště,

05:41
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Jets se z ničeho nic dostávají do vedení. Na levé straně se zjevil ANDREW COPP a z naprosto nulového úhlu překvapil zaskočeného Nedeljkovice, který nestačil zareagovat a tato branka jde trochu na jeho vrub. Asistence: Jevgenij Svečnikov a Dylan Samberg
    05:41 Andrew COPP - 0:1

05:58
    Následovat bude první komerční přestávka, Detroit je teď v šoku a pokusí se co nejdříve srovnat stav.

06:29
    Domácí jsou opět pod tlakem a nevědí co dělat. Po dobré přihrávce se dostal ke střele Lowry a branku soupeře míjí.

06:45
    Nedeljkovic znovu zasahuje, poté se dostává do mírné potyčky Lowry, jelikož velmi důrazně operuje před brankářem Red Wings.

07:10
    Detroit se dostal do rychlého přechodu zásluhou Bertuzziho.

07:20
    Raymond vymyslel krásnou přihrávku pro Larkina, který však stoprocentní možnosti pohrdl a gólmana Hellebuycka trestuhodně nepřekonal! Domácí kapitán minul jeho branku vskutku jen o několik centimetrů!

07:27
    Hronkovu střelu nyní s přehledem ukryl v lapačce pozorný Hellebuyck.

08:00
    Nedeljkovic dobře rozehrál zpoza vlastní branky a rozehrál rychlou akci, Detroit však vzápětí přichází o puk.

08:48
    Chisholm se snažil překvapit Nedeljkovice, ten neměl s jeho střelou příliš velké potíže.

09:23
    Bertuzzi vybojoval kotouč pro jednoho ze spoluhráčů, který však na Hellebuycka nevyzrál.

09:24
    Domácí si zahrají první přesilovku, dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí musí odsedět DeMelo.

10:08
    Detroitu první přesilovka příliš nevychází, jelikož nyní přišel o pásmo.

10:44
    Po střele Fabbriho se dostal ke střele Larkin, ovšem na výtečného Hellebuycka opět nevyzrál!

10:58
    Po parádní přihrávce Bertuzziho zpoza branky okamžitě vypálil Fabbri, jenomže za zády strážce Winnipegu orazítkoval pouze bližší tyčku!

11:24
    Jets jsou v plném počtu, tuhle přesilovku ale přežili s velkým štěstím.

11:49
    Detroit se dral do dalšího slibného útoku, jenomže o kotouč přichází a Winnipeg znovu začíná být aktivnější.

12:49
    Zadina přišel o kotouč ve středním pásmu a zahrozit proto může Winnipeg.

13:14
    Dubois dobře hledal před brankou Perfettiho, ovšem ke druhému jmenovanému se kotouč nedostal.

14:03
    Hra se přelévá nahoru – dolů. Larkin se snažil zahrozit, ale na poslední chvíli byl zablokován.

14:32
    Hronek se snažil vyzrát na novice Samberga, ovšem v souboji s ním kotouč neudržel.

15:00
    Nahození Staala rozhodně mělo myšlenku, nicméně od mantinelu se k žádnému spoluhráči nedostalo.

15:27
    V dobré pozici se zjevil Veleno, nicméně na pozorného Hellebuycka si nepřišel.

16:18
    Seider nerozehrál dobře a Winnipeg to málem potrestal, ovšem Nedeljkovic nakonec nemusel zasahovat.

17:04
    Volný Hronek naznačil střelu a pak se snažil poslat přihrávku na Raymonda, k němu se však kotouč nakonec nedostal.

17:27
    Domácím se rozhodně nedá upřít naha ani útočná aktivita, ovšem zatím na Hellebuycka vyzrát nedokázali.

18:16
    Zadina nakonec udržel kotouč v útočném pásmu, ovšem Fabbri ho pak posílá do vlastního obranného pásma.

18:25
    Nahození Seidera s přehledem ukrývá ve své výstroji Hellebuyck.

18:48
    Domácí zůstávají v útočném pásmu, ovšem k ničemu nebezpečnému se nemohou dostat.

19:43
    Larkin vybojoval kotouč pro Hronka, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

19:59
    Morrissey se lehce postrkoval s Larkinem, nic dalšího se už ale v první třetině nestane.

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 9 – 10

První třetina je za námi. Winnipeg vstoupil do zápasu hodně aktivně a v úvodních třech minutách si vypracoval hned pět střel na brankáře Nedeljkovice, do vedení se dostal v 6. minutě zásluhou překvapivé střely Coppa z nulového úhlu. Detroit se pak dostal do hry a vytvořil si několik slibných možností, v přesilové hře dokonce trefil tyčku po střele Fabbriho, ale vyrovnat se mu nakonec nepodařilo. Druhá třetina začne přibližně ve 2:29.

20:01

20:45
    Detroit se snaží hned v úvodu tlačit do útočného pásma. Další šanci si vypracoval Larkin, nicméně Hellebuyck je znovu pozorný.

21:04
    Winnipeg se nakonec prokličkoval do útočného pásma a to vzápětí udržel obrovitý Lowry, žádná střela z toho však nevznikla.

21:53
    Detroit se dostal do útočného pásma, ale je na chvilku.

21:56
    Dubois nezištně vystřelil zpoza obránce, ovšem Nedeljkovic zasahovat nemusel.

22:45
    Kanadský celek se přeci jen usadil v útočném pásmu, ovšem nyní se kotouč opět pohybuje ve středním pásmu.

23:24
    Hronek nyní uklidňuje hru a pokusí se založit další útok.

23:58
    Scheifele ujížděl společně s Coppem dva na jednoho proti českému zadákovi Hronkovi, ale druhému jmenovanému nakonec utekl puk z hokejky, což je pro Jets velká škoda, neboť před střelcem prvního gólu zívala poloprázdné branka!

24:30
    Lindström nakonec dokázal vystřelit, nicméně puk končí až v ochranné síti.

24:30
    Rozhodčí nyní udělili trest na obou stranách. Bertuzzi hrál vysokou holí proti Scheifelemu, ten se vzápětí bránil krosčekem a oba si tak půjdou odpočinout na dvě minuty.

24:48
    K dobré střele se nyní dostal Larkin, ovšem proti němu znovu úspěšné zasáhl Hellebuyck.

25:21
    Ve velmi slibné možnosti se zjevil Morrissey, ovšem proti jeho ráně vyšvihl lapačku Nedeljkovic a nyní výrazně podržel Detroi!

25:37
    Domácí se znovu nedostali do útoku, nyní kombinují Hronek se Suterem.

26:14
    Hronek si najel do útočného pásma a vystřelil zpoza obránce, ovšem našel je lapačku připraveného brankáře Hellebuycka. Následovat bude komerční přestávka.

26:30
    Oba výběry jsou kompletní, Winnipeg jde do přečíslení.

27:10
    Nedeljkovic nerozehrál podél mantinelu a to byl obrovská chyba, pak se musel přesouvat mezi tři tyče a na poslední chvíli zachraňuje situaci.

27:47
    Tohle byla snadná práce pro Hellebuycka, Detroit bude pokračovat v útočném pásmu.

28:13
    Winnipeg opět zvyšuje svůj tlak a Detroit se z něho nemůže vymanit.

28:49
    Morrissey vymyslel dlouhou nahrávku pro Toninata, který následně uvolnil Vesalainena, jenž ale svým bekhendem nevyzrál na vynikajícího Nedeljkovic e.

29:07
    Morrissey zasáhl do obličeje svého protihráče a půjde si odpočinout na dvě minuty, Detroit si proto zahraje svou druhou přesilovku.

29:39
    Winnipeg vyhodil kotouč přes všechny čáry.

29:56
    Larkin doslova sestřelil masku Hellebuycka a poté se necitlivě snažil dostat kotouč do sítě, ovšem hra je přerušena. Larkin navíc vyvolal potyčku u mantinelu, hostujícím hráčům se jeho chování samozřejmě nelíbilo!

30:16
    Zadina se snažil udržet útočné pásmo a to se mu nakonec povedlo, Detroit ale ne a ne vystřelit.

30:44
    Hronek se snažil přihrát na českého krajánka Zadinu, jenomže tento úmysl českému duu nevyšel.

31:08
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Jets se totiž dostali do brejku dva na jednoho, ke kotouči se dostal ANDREW COPP a nádherně se trefil do protějšího růžku, v tomto zápase tak dává svůj druhý gól! Asistence: Kyle Connor, Nate Schmidt
    31:08 Andrew COPP - 0:2

31:39
    Na domácí padla deka a jen těžko bruslí, naopak kanadský výběr je při chuti. Následuje další komerční přestávka.

32:44
    Detroit se v tuto chvíli trápí a vůbec k ničemu se nemůže dostat.

33:02
    Hosté sice špatně přihráli, ale domácí toho nedokázali využít.

33:09
    Copp mohl zkompletovat hattrick, ale z bekhendu na Nedeljkovice nevyzrál!

33:25
    Copp je stále hodně při chuti a znovu ohrožoval brankáře Red Wings, ten však pokryl jeho ránu vyrážečkou.

33:51
    O další střelu se postaral Connor, ovšem Nedeljkovic je znovu pozorný.

34:18
    Hosté znovu drží útočné pásmo a krouží kolem na první pohled unavených hráčů Detroitu.

34:41
    Suter se teď dostal do sporu u mantinelu s Duboisem a oba půjdou na trestnou lavici, jelikož na ledě doslova předvedli "judistický zápas".

34:41
    Detroit si zahraje svou třetí přesilovku, jelikož Dubois za oplácení vyfasoval 2+2 minuty. Suter odchází na trestnou lavici za držení.

34:59
    Fabri předvedl dobrou kombinaci, Detroit ale o kotouč vzápětí přišel.

35:23
    Fabri znovu přišel o puk, Detroitu se nedaří vůbec nic.

36:05
    Hronkova střela letěla vedle, následná střela byla zablokována a pak se znovu dostal ke kotouči Hronek, jenž byl zablokován i napodruhé.

36:37
    Red Wings nevyužili ani svou třetí přesilovku, navíc v útočném pásmu znovu číhal Copp, který se ke kotouči nakonec nedostal.

37:04
    Seider nyní vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

37:12
    A tohle je další zakázané uvolnění v podání Detroitu.

37:31
    A bude se znovu vylučovat, tentokráte však půjde na trestnou hráč Detroitu. Dvě minuty za nedovolené bránění odpyká Gagner. Winnipeg si tak zahraje svou vůbec první přesilovku.

38:15
    Pionkovu ránu nyní vyráží pozorný Nedeljkovic.

38:45
    Winnipegu se daří přesilovka mnohem lépe a neustále se zdržuje v útočném pásmu.

38:58
    Schmidt se snažil překonat Nedeljkovice, ovšem ten předvedl vynikající zákrok betonem!

39:12
    V další obrovské šanci se zjevil Connor, avšak Nedeljkovic i tentokráte předvedl vynikající zákrok lapačkou!

39:38
    Domácí už jsou kompletní.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: 16 – 20

Také druhá třetina je za námi. Winnipeg v ní byl mnohem lepším výběrem a svého protivníka jasně přehrával, Detroit se po celý průběh výrazně trápil. Zhruba v polovině zápasu zvýšil vedení mírného favorita opět Andrew Copp, který si tak připsal svůj druhý zásah v tomto utkání. Závěrečné dějství začne zhruba v 3:24.

40:01

40:30
    Hosté i úvodu závěrečné části tlačí, střela od modré prolétla těsně vedle protější konstrukce.

40:59
    Fabri si vyměnil kotouč se Zadinou, ale ke střele se ani jeden z nich nedostal.

41:43
    Domácí nakonec udrželi útočné pásmo, ale k žádné střele se nedostali.

42:03
    Dubois se dostal do útočného pásma, ovšem vystřelit nakonec nedokázal.

42:31
    V tuto chvíli se hraje bez přerušení, Winnipeg znovu útočí.

42:58
    DeKeyser vypálil od modré a jeho rána byla před brankářem Hellebuyckem tečována, ale hostující strážce zasahovat nemusel.

43:36
    Hellebuyck nyní s přehledem rozehrává zpoza vlastní branky.

43:57
    Staal si hodně zkomplikoval svou rozehrávku, nicméně situaci nakonec sám vyřešil.

44:29
    Schmidt hrál vysokou holí, hra se přesouvá do útočného pásma Detroitu.

44:32
    Po okamžité střele nyní bez potíží zasahuje Hellebuyck.

44:41
    Nedeljkovic je dnes velkou oporou Detroitu, jelikož fantasticky likviduje nepříjemnou teč Duboise!

44:49
    Opět jsme viděli hru vysokou holí, tentokráte ale ze strany Detroitu a vhazovat se proto bude ve středním pásmu.

45:04
    Po zmatcích v obranném pásmu Detroitu končí puk v ochranné síti.

45:59
    Copp se Svečnikovem kroužili kolem branky Nedeljkovice, ovšem ten je dokázal vychytat.

46:34
    Po dalším rychlém výpadu do pásma Detroitu pálí jeden z hostujících hráčů vedle bližší tyče.

47:01
    Detroit se usadil ve středním pásmu, ovšem stále nemůže nic vymyslet.

47:30
    Nedeljkovic si připisuje další zákrok v tomto zápase, následovat bude komerční pauza. Pokud chce Detroit alespoň bod, tak musí výrazně přidat.

47:59
    Winnipeg opět nikam nespěchá a zdržuje se v útočném pásmu.

48:37
    Lindström zvládl souboj se Svečnikovem, Detroit se však do útoku nedostal.

48:37
    Ve velmi solidní možnosti se ocitl Zadina, ale na výborného Hellebuycka si nepřišel!

49:33
    Na druhé straně se opět předvedl Nedeljkovic a předvádí vynikající zákrok!

50:22
    Nedeljkovic předvádí dva výborné zákrok proti střele od modré i dorážce, poté na druhé straně zasahuje Hellebuyck proti ráně Larkina!

51:25
    Winnipeg zkouší rozhodnout, střelu Schmidta dobře likviduje Nedeljkovic.

52:03
    Domácí to ještě zkouší, ale moc času jim už nezbývá.

52:25
    Ránu Seidera perfektně likviduje Hellebuyck.

53:07
    Detroit je opravdu bezzubý a nedokáže s vůbec k ničemu dostat.

53:50
    Střelu Velena likviduje Hellebuyck, poté za brankou Detroitu vznikla potyčka, do které se zapojil i Hronek!

54:43
    Pionk hákoval Bertuzziho a Detroit si tak zahraje svou čtvrtou přesilovku, což asi bude jeho poslední šance na zdramatizování. Následuje komerční přestávka.

55:30
    Domácí tlačí, Hellebuyck nyní měl hodně práce.

55:31
    Toninato podrazil Raymonda a Detroit bude mít více jak minutu přesilovku 5 na 3!

55:31
    Nedeljkovic navíc odchází na střídačku a bude to tedy dokonce přesilovka 5 na 3.

55:55
    Winnipegu se povedlo vyhodit, kotouč jen těsně minul branku Detroitu!

56:39
    Domácí mají obrovský tlak, ale na Hellebuycka ne a na vyzrát.

56:39
    Hellebuyck předvedl vynikající zákrok proti střele Fabbriho i dorážce Hronka!

57:29
    Hosté i v oslabení 3 na 5 dávají třetí rozhodující branku, po chybě v rozehrávce se trefuje přes celé kluziště do prázdní branky KYLE CONNOR. Bez asistence.
    57:29 Kyle CONNOR - 0:3

58:46
    Toto utkání se u bude pouze dohrávat, Detroit se už vůbec nikam netlačí.

Dnešní utkání sledovalo 16 829 diváků.

Dnešní duel je u konce. Winnipeg Jets se sice potýká s nákazou nemocí COVID-19, i tak předvedl na půdě Detroitu konstantní výkon a hlavně díky dvěma brankám největší hvězdy zápasu Andrewa Coppa zvítězil celkem hladce po výsledku 3:0, velkou zásluhu na tomto úspěchu jistě má i stoprocentní brankář Connor Hellebuyck. Domácí se naopak výrazně trápili, nevycházelo jim vůbec nic a zaslouženě prohráli.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (06:38:39)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 6. Copp (J. Svečnikov, Samberg), 32. Copp (Connor, N. Schmidt), 58. Connor

Rozhodčí: Hebert J. (Can) – Luxmore T. (Can)

Diváci: 16 829