Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | Tampa – Vancouver 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 0:6 (kon.)
Detroit – Winnipeg 0:3 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (kon.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Calgary – Ottawa 1:4 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 6:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 0:3 (kon.)
Calgary Flames
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Ottawa Senators
Pátek 14.01.2022, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Ottawa Senators byla zejména v první polovině zápasu aktivnější a naprosto zaslouženě tento mač vyhrála. Domácí se dokázali prosadit až ve třetí třetině, Murrayho v brance Senators překonali jen jednou. (05:30:22)

59:55
    Jacob Bernard-Docker se dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář, ještě jedno vhazování po bekhendové střele.

59:37
    Matthew Tkachuk trefil jen brankáře, Matt Murray vytáhl velmi dobrý zákrok.

59:23
    Hraje se pět na pět.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině i tomto zápase.

58:44
    V poklidném tempu se utkání dohrává. Zachary Sanford minul branku domácích.

58:20
    Arťom Zub z hranice brankoviště pálil, jeho rána končí nad, následně zasáhl brankář Flames.

58:02
    Přesilovku hraje hostující celek, který se pokouší vypracovat si další šance. Nick Holden pálil, Jacob Markström byl připravený.

57:22
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Nikita Zadorov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 2 min., hrubost).

57:00
    Hostující celek má náskok o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase, domácí už mnoho času na zdramatizování nemají.

56:54
    Sledujeme klidnější pasáž hry.

55:07
    Matt Murray kryje puk, Matthew Tkachuk měl obrovskou šanci, ale neuspěl. Komerční přestávka.

54:22
    Senators kontrolují hru, hrají aktivně, tlačí se do zakončení. Domácí mnoho šancí nemají.

54:00
    Šest minut nás dělí od konce třetí třetiny, Nick Paul pálil z dobré pozice na kruhu, branku ale minul.

53:22
    Dillon Dubé zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana Senators k němu rychle přistoupila.

53:01
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

52:39
    Sean Monahan měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle branky. Následně hosté situaci dva na jednoho neproměnili.

52:07
    Senators rozehrávají od své branky, oba kluby střídají. Sledujeme klidnější pasáž hry.

52:00
    Flames se sice usadili v útočném pásmu, ale mají problémy s přesností střelby.

51:35
    Johnny Gaudreau to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do nějaké výraznější šance.

51:12
    Přesilovou hru nedokázal hostující celek proměnit, sledujeme tedy nyní už hru pět na pět.

51:11

51:00
    Chris Tierney hledal spoluhráče před brankou, ale akce byla zblokovaná. Následně Tyler Ennis trefil jen brankáře. Bude se vhazovat.

50:40
    Přesilovka se Ottawě vůbec nedaří, domácí hrají dobře ve vlastním pásmu.

50:16
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, následně Flames rychle vyhazují.

49:55
    Senators mají k dispozici přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma, domácí se dobře brání.

49:11
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brett Ritchie – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

47:05
    Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu.

46:42
    Nick Holden rozehrává od své branky, následně se Connor Brown dostal ke střele, se kterou si poradil domácí brankář.

46:15
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru Senators, kteří se před malou chvíli dokázali prosadit.

46:02
    Dillon Dubé a jeho spoluhráči kombinovali v útočném pásmu, následně Matt Murray přerušil hru.
    44:52 Connor BROWN - 1:4

44:52
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Klasické nedáš – dostaneš. Domácí svou šanci neproměnili, následně se do brejku dostal CONNOR BROWN. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak poslal kotouč mezi jeho betony.

44:40
    Johnny Gaudreau měl dobrou pozici, ale minul.

44:28
    Zakázané uvolnění proti Senators, domácí hokejisté výrazně zlepšili hru.

44:05
    Blake Coleman napadal rozehrávku Senators, následně trefil brankáře, a pak další střela Flames nebyla přesná.

43:42
    Jacob Markström si nyní dokázal poradit se střelou soupeře, nadvakrát zastavil puk, bude se vhazovat před jeho brankou.

43:16
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté cítí šanci na zdramatizování zápasu, ale obrana Senators hraje zodpovědně.

43:04
    Nick Paul měl dobrou střeleckou pozici, ale jeho pokus končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.
    40:47 Matthew TKACHUK - 1:3

40:47
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek, po šikovné teči střely od modré čáry se prosazuje dnes aktivně hrající MATTHEW TKACHUK. Asistence: Christopher Tanev a Johnny Gaudreau.

40:21
    Domácí rozehrávají od své branky, ale nakonec nedokázali nic vymyslet po rychlém příchodu do útočného pásma.

40:08
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině byli hosté střelecky aktivnější a jednu ze střel proměnili. Drake Batherson navýšil vedení Ottawy na 3:0. Uvidíme, co přinese třetí část utkání.

40:00
    39:03 Drake BATHERSON - 0:3

39:03
    Po rychlé domácí rozehrávce navyšují hosté vedení. DRAKE BATHERSON získal puk, a pak vypálil. Z ostré pozice odrazil puk o masku domácího brankáře a puk končí za brankovou čárou. Asistence: Brady Tkachuk.

38:17
    Matt Murray musel za svou branku, situaci zvládl, akce Senators pokračuje dál.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Sean Monahan rozehrává od vlastní branky.

37:07
    16:25, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hostující hokejisté, kteří také vedou o dva góly.

37:01
    Komerční přestávka.

36:50
    Blake Coleman vedl zajímavou akci Flames, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.

36:21
    Matt Murray si poradil s rychlou střelou soupeře, následně jeho tým rychle otáčí směr hry.

36:00
    Thomas Chabot byl v dobré pozici, ale spoluhráč mu nedokázal poslat přihrávku, dobře si počínala obrana Calgary.

35:37
    Jacob Bernard-Docker si od modré čáry sjel před branku, ale jeho pokus byl zblokovaný obranou Flames.

35:18
    Dylan Gambrell se pokoušel dostat k dorážce, ale nedokázal vybojovat puk v útočném pásmu.

35:01
    Rasmus Andersson napadal rozehrávku soupeře, ale nedokázal se dostat do výraznější šance. Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

34:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

32:52
    Mikael Backlund to vzal na sebe, jeho rána končí vysoko nad. Gólman zasahovat nemusel.

32:33
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadil v útočném pásmu.

32:11
    Johnny Gaudreau se propracoval do zakončení, jeho rána byla zblokovaná, následně si dokázal poradit brankář.

31:25

31:02
    Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale doplácí na nepřesnost střel.

30:48
    Dostáváme se do druhé poloviny hry, po zakázaném uvolnění se bude znovu vhazovat před brankou hostů.

29:39
    Oliver Kylington měl obrovskou šanci, ale brankář Matt Murray vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele z bezprostřední blízkosti.

29:00
    Andrew Mangiapane zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, následně hosté dokázali vyhodit na zakázané uvolnění.

28:38
    Sledujeme rychlý hokej, následuje zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Senators.

27:46

27:38
    Johnny Gaudreau se dokázal vrátit a zastavil zajímavou šanci soupeře.

26:36
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Senators.

25:52
    10:18, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, sledujeme rychlý hokej.

25:14
    Josh Norris autorem další střely, se kterou si dokázal domácí brankář poradit.

25:00
    Noah Hanifin rozehrává od vlastní branky, následně jeho tým přišel o puk, hrát tak mohou hosté. Brady Tkachuk. Josh Norris pálil z dobré pozice, ale trefil jen brankáře.

24:41
    Sledujeme už hru pět na pět. Rána domácích od modré nebyla přesná.

23:10
    Senators hrají sice přesilovku, ale vůbec se nemohou usadit v útočném pásmu. Thomas Chabot musí rozehrávat od vlastní branky.

22:04
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Tyler Pitlick – 2 min., vysoká hůl).

22:00
    Sledujeme hru pět na pět.

21:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Milan Lucic – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Scott Sabourin – 5 min., bitka).

21:46
    Jacob Markström přerušuje hru, hostující celek si vypracoval další zajímavou akci, zakončení byla Paula nebylo přesné.

20:31
    Dylan Gambrell se dostal do zakončení, s jeho střelou si celkem snadno poradil brankář.

20:01

Nick Paul se dokázal dvakrát prosadit v první třetině, jeho góly rozhodly o tom, že hosté zatím vedou 2:0.

20:00

19:37
    Mikael Backlund minul branku lehkou střelou od mantinelu. Směr hry se rychle otáčí.

19:25
    Matt Murray rozehrává od své branky, v akci pokračují jeho spoluhráči.

19:00
    Trevor Lewis byl volný před brankou, dostal přihrávku od mantinelu, ale jeho rána končí nad.

18:42
    Arťom Zub se vrací za svou branku, odkud rozehrává. Kombinace se ve středním pásmu zasekla, hrát tak mohou domácí.

18:21
    Johnny Gaudreau rychle otáčí směr hry, Matthew Tkachuk pokračoval v jeho akci, ale ani on nedokázal zakončit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, hostující celek pokračuje v aktivní hře.

17:35
    16:37 Nick PAUL - 0:2

16:37
    Krásně to sehrál hostující celek, který navyšuje své vedení. Blafákem překonal brankáře NICK PAUL, který následně zakončoval do odkryté části branky. Pěkná akce Ottawy. Asistence: Connor Brown a Alex Formenton.

16:28
    Connor Brown měl obrovskou šanci, ale brankář ho vychytal.

15:39
    Matthew Tkachuk byl volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát.

15:13
    Matt Murray si dokázal poradit s dobu střelou soupeře, akce Calgary pokračuje dál.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hostující celek vede v tomto zápase o jednu branku.

14:26
    Chris Tierney zkoušel v útočném pásmu najít spoluhráče, ale nedokázal od mantinelu přesněji přihrát.

14:01
    Oliver Kylington pálil od modré čáry, jeho rána končí zblokovaná mimo branku.

13:39
    Hra je přerušená, puk vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat v útočném pásmu Flames.

13:09

12:23
    Zakázané uvolnění vrací hru před hostující branku.

11:46
    Ottawa se pokusila o rychlou akci, ale následná rána od modré čáry končí vedle.

11:24
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, 8:8, to jsou střely na branku.

09:59
    Jacob Markström přerušuje hru, v polovině první třetiny se bude vhazovat před jeho brankou.

09:36
    Dylan Gambrell se pokoušel něco vymyslet v útočné pásmu, následně Thomas Chabot pálil od modré čáry.

08:47
    Tyler Ennis vybojoval puk v útočném pásmu, Austin Watson byl volný před brankou, ale jeho pokus končí vedle.

08:22
    Austin Watson prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing, sledujeme rychlý hokej.

07:54
    Jacob Markström byl pozorný, dokázal si poradit se střelou soupeře od modré čáry.

07:12
    Blake Coleman pálil krátce po komerční přestávce, jeho střelu kryje brankář Matt Murray. Bude se vhazovat.

06:50
    Thomas Chabot to zkoušel od modré čáry, následně Connor Brown dorážel, ale hra je přerušená. Puk kryje brankář.

05:50
    Johnny Gaudreau byl v situaci dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, kterou kryje brankář.

05:18
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Oba týmy hrají v úvodu zápasu aktivně.

04:52
    Thomas Chabot se na druhé straně z ničeho nic dostal do zakončení, ale jeho rána končí vysoko nad.

04:07
    Mikael Backlund měl po rychlé akci před sebou odkrytou část branky, ale brankáře Murrayho prostřelit nedokázal.

03:39
    Domácí se nyní nemohou usadit v útočném pásmu, sledujeme dobrou hru Ottawy, která se zodpovědně bráni.

03:23
    Senators vyhazují přes všechny čáry, Noah Hanifin musí rozehrávat od vlastní branky.

03:05
    Andrew Mangiapane zakončoval z dobré pozice před brankou, ale jeho rána končí vedle.

02:10
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Brännström – 2 min., krosček).
    01:43 Nick PAUL - 0:1

01:43
    Hostující celek jde do vedení, po rychlé akci se nenápadnou střelou prosazuje jednou z prvních střel v zápase NICK PAUL. Uspěl ránou z mezikruží. Asistence: Alex Formenton.

01:05
    Senators špatně rozehráli, puk vybojoval Mikael Backlund. Jeho rána z mezikruží končí mimo branku.

00:36
    Domácí začali aktivně, Tyler Pitlick se dostal do útočného pásma, následně od modré čáry minul branku Oliver Kylington.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Coleman, Backlund, T. Pitlick – Mangiapane, D. Dubé, B. Ritchie – Lucic, Monahan, T. Lewis.

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot, Bernard-Docker, Holden, Zub, J. Brown, Brännström – B. Tkachuk, Norris, Batherson – Formenton, N. Paul, C. Brown – Sanford, Gambrell, Watson – Ennis, Tierney, Sabourin..

Calgary Flames odehrálo 33 zápasů s bilancí 14-3-6-10 a ziskem 40 bodů. V tabulce Západní konference je tým na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Seattlem 6:4 a s Chicagem Blackhawks 5:1. Tým nestačil na Floridu Panthers 2:6, Tampu Bay 1:4 a na Carolinu 3:6.

Ottawa Senators odehrála 29 zápasů s bilancí 7-2-2-18. Tým získal 20 zápasů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Tampou Bay 4:0 a s Floridou Panthers 8:2. Tým nestačil na Tampu 1:2, Philadelphii Flyers 3:4 v prodloužení a na Toronto Maple Leafs 0:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Ottawa Senators.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 41. M. Tkachuk (Ch. Tanev, J. Gaudreau) – 2. N. Paul (Formenton), 17. N. Paul (C. Brown, Formenton), 40. Batherson (B. Tkachuk), 45. C. Brown

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau (A), E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Coleman, Backlund, T. Pitlick – Mangiapane, D. Dubé, B. Ritchie – Lucic, Monahan (A), T. Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot (A), Bernard-Docker, Holden, Zub, J. Brown, Brännström – B. Tkachuk (C), Norris, Batherson – Formenton, N. Paul (A), C. Brown – Sanford, Gambrell, Watson – Ennis, Tierney, Sabourin.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Rehman, Meier – Gawryletz, Apperson

Diváci: 9 639