Florida – Dallas 7:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 7:3 (kon.) | Colorado – Arizona 4:3 (1:0 po s.n.)
Boston – Nashville 4:3 (po pr.) | Carolina – Vancouver 4:1 (kon.) | NY Islanders – Washington 0:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Colorado Avalanche
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Arizona Coyotes
Sobota 15.01.2022, 03:10 • Ball Arena, Denver • NHL
    Nazem KADRI - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Prémiový bod berou domácí. Ve třetí sérii nájezdů byl úspěšný NAZEM KADRI, když si pohybem položil Prosvetova na led, přehodil si puk na forhend a podél betonu zasunul do branky!

58:15
    No a pozor, je tu vyloučení na straně Colorada, dvě minuty za podrážení obdržel Mikko Rantanen.

49:33
    Zase se nám vylučuje na straně Arizony, dvouminutový trest za hákování dostal Johan Larsson.

46:46
    Přesilovka pro Colorado, dvě minuty za podrážení totiž dostal Clayton Keller.
    41:08 André BURAKOVSKY - 3:3

41:08
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí ale bleskově srovnávají krok. Rychlou akcí se jim povedlo překonat modrou čáru, levou stranou se prosmýkl ANDRÉ BURAKOVSKY a poměrně nenápadnou ranou vymetl vzdálenější horní růžek Prosvetovovy branky – 3:3. Asistence: Devon Toews, Cale Makar.
    40:39 Shayne GOSTISBEHERE - 2:3

40:39
    Arizona právě vstřelila branku!
    Povedený vstup hostů do třetí třetiny! Po vyhraném buly v útočném pásmu přihrál Kessel na pravý kruh, odkud SHAYNE GOSTISBEHERE vyslal tvrdou střelu z první a Francouz se nestačil dostatečně přemístit na to, aby ránu pokryl – 2:3. Asistence: Phil Kessel, Lawson Crouse.
    39:51 Erik Johnson trefil od modré čáry tyčku

39:51
    Mohl tu být gól do šatny, od modré čáry nahodil puk na branku E. Johnson, jenže svým pokusem pouze zacinkal na tyčku a puk se pak odrazil ven!

36:27
    A je tu zase přesilovka pro domácí tým. Dvě minuty za hákování dostal Janis Moser.

34:06
    Tady je souhrn trestů. Domácí Kurtis MacDermid a hostující Ilja Lujubuškin dostali za vzájemnou potyčku po dvou minutách za hrubost, Kurtis MacDermid navíc dostal dvě minuty za nesportovní chování a vůbec prvotním proviněním, kvůli kterému se pískalo, bylo příliš mnoho hráčů na ledě v podání Colorada. Trest odsedí Michail Malcev.

34:04
    Vylučuje se na obou stranách, trestů bude více, každopádně Arizona bude hrát dvě minuty pět na tři!
    26:12 Johan LARSSON - 2:2

26:12
    Jak to má vypadat, to teď předvedli hosté a srovnali skóre. V útočném pásmu si rychlými přihrávkami připravili šanci. v pravém kruhu přiklepl Ladd na JOHANA LARSSONA a ten okamžitou střelou na bližší tyčku překvapil Francouze – 2:2. Asistence: Andrew Ladd, Phil Kessel.

22:05
    Už je ale po přesilovce, neboť v útočném pásmu se vysoké hole dopustil Valerij Ničuškin a síly na ledě se tak vyrovnávají.

21:04
    Dnes podruhé se vylučuje a opět na straně Arizony. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Liam O'Brien.
    17:31 Clayton KELLER - 2:1

17:31
    Gól v oslabení a máme sníženo! Na modré čáře chyboval Toews, přes něj se natlačil CLAYTON KELLER, a u branky se mu povedlo puk posunout podél Francouze tak šikovně, že doklouzal za brankovou čáru – 2:1. Bez asistence.

16:02
    Je tu první přesilovka utkání, dají si ji domácí hráči. Dvě minuty za podrážení dostal Andrew Ladd.
    12:03 Tyson JOST - 2:0

12:03
    Nápor domácích přinesl druhý gól. Po vybojování puku za brankou vyjel MacDermid, naservíroval přihrávku na najíždějícího TYSONA JOSTA a ten zblízka zakončil pod horní tyčku – 2:0. Asistence: Kurtis MacDermid.
    08:52 Akce Colorada, která vyvrcholila trefenou tyčkou

08:52
    Na opačné straně chyběly ke druhému gólu jen centimetry, Ničuškinův pohotový švih totiž skončil na Prostetovově tyči.
    04:36 Mikko RANTANEN - 1:0

04:36
    Domácí se dostali do vedení, když od vlastní branky předvedli přechod na útočnou modrou, odkud vystřelil Toews, Prosvetov pouze vyrazil před sebe a MIKKO RANTANEN mohl nerušeně dorážet do odkryté části branky – 1:0. Asistence: Devon Toews, André Burakovsky.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Rantanen (D. Toews, Burakovsky), 13. Jost (MacDermid), 42. Burakovsky (D. Toews, Makar), rozh. náj. Kadri – 18. Keller, 27. Johan Larsson (Ladd, Kessel), 41. Gostisbehere (Kessel, Crouse)