Bílina – Hronov 7:10 (kon.) | Příbram – Řisuty 7:0 (kon.) | Cheb – Tábor 3:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Klatovy 7:3 (kon.) | Opava – Žďár n/S 4:3 (3:0 po s.n.) | SHK Hodonín – Kopřivnice 6:5 (po pr.)
Dvůr Králové n. L. – Děčín 8:1 (kon.) | Nová Paka – Letňany 0:2 (kon.) | Vel. Meziříčí – Val. Meziříčí 5:4 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Jablonec n/N 9:4 (kon.) | Kobra – Písek 6:4 (kon.) | Kometa Brno B – Nový Jičín 3:2 (kon.)
po s.n. (3:0)
HK Opava
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 15.01.2022, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 31. kolo

Konec zápasu. (19:24:23)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Opava.

Autorem vítězné branky je JIŘÍ ŠINDELÁŘ.

63:50
    Kryštof Kadula táhl opavské přečíslení a očividně si věřil. Jenže jeho projektil z mezikruží Čáp lapil.

63:11
    Nakonec přišlo i zakončení, proti kterému zasahuje v leže Dominik Piták.

62:55
    Žďár tak může útočit.

62:28
    Ve středním pásmu byl evidentně faulován Wolf, ale nepíská se...

60:32
    Přečíslení hostů! Plameny vybojovaly puk ve vlastním pásmu a jely do přečíslení. To nakonec zakončoval Václav Půža, ale Piták vyráží mimo hru.

60:01

60:00

59:50
    Puk na žďárské střídačce. Zdá se, že půjdeme do prodloužení.

59:07
    Zašlápnutý kotouč v opavské třetině, rozhodčí Šutara píská.

58:41
    Hosté v ofsajdu.

58:21
    Žďár nad Sázavou získává díky nahození pásmo. Dočkáme se rozuzlení ještě v základní hrací době?

58:00
    Ze třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:00
    Vlastimil Malina trefuje ze strany boční síť, velká část opavských fanoušků už se radovala!

56:00
    Opava se vymaňuje z tlaku a střídá.

54:42
    Tak nakonec jde hra do středního pásma.

54:42
    Na zemi leží po souboji v pásmu Žďáru Vašenka a píská se. Vhazovat se bude před Čápem.

54:00
    Hosté rozehrávají za vlastní brankou a nikam se neženou.

53:00
    Velký závar na druhé straně, ale ani tentokrát se stav 3:3 nemění!

52:15
    Opava mohla znovu udeřit z ničeho! Peterka na modré zachytil rozehrávku a rázem byl ve velké šanci, jeho střelu z mezikruží ale zastavuje spojnice!

51:22
    Opava dostává po menším tlaku kotouč ze třetiny.

50:30
    Zakázané uvolnění Žďáru nad Sázavou.

48:52
    Při Peterkově nahození byl před Čápem velký provoz, hostující brankář si ale nakonec puk našeel.

48:21
    Už to mohlo být 3:4, Piták ale likviduje stoprocentní šanci Bureše!

47:24
    Piták byl teď trefen do přilby, tohle mohlo pro Opavu dopadnout nedobře.

46:22
    Zakázané uvolnění Plamenů.

46:13
    Thiel se hned po vhazování odhodlal ke střele od modré, Čáp zasahuje.

46:06
    Lukáš Peterka pálí jen do brusle protihráče, puk pak míří do ochranné sítě.

45:13
    Žďár právě vstřelil branku!

Je vyrovnáno! Domácí obrana opět zaspala a LUKÁŠ BUREŠ obkroužil v rychlosti branku Opavy. Piták se nestačil přesunout a výsledkem je vyrovnání na 3:3. Asistence: Václav Macek.

44:00
    Daniel Häring se jako nováček v domácí sestavě mohl prezentovat gólem! Ze strany ujížděl sám na Čápa, brankář Žďáru má ale důležitý zákrok.

42:41
    Opava rozehrává od vlastní branky. Nakonec přichází dlouhá protečovaná přihrávka, po kterér Čáp puk musí raději podržet.

41:50
    Opavští teď zahrozili a Damašek se k zakončení před brankou nedostal jen tak tak. Domácí fanoušci se ještě dožadují vyloučení, ale marně.

41:35
    Slezan v ofsajdu.

41:20
    Zdá se, že o zápletku budeme mít ve třetí třetině postaráno. Opava teď dokázala vystřelit, jenže kotouč má v moci Čáp.

40:55

Máme tady snížení! Na rozdíl jediné branky Plameny přibližuje hned v úvodu třetí třetiny MAREK PROKŠ. Asistence: Patrik Vašíček, Tomáš Chlubna.

40:16
    Hned v úvodu třetí třetiny Piták znovu donucen k zákroku! Prokš dostal z rohu puk před branku a rychle pálil, opavskému brankáři se puk podařilo udržet ve výstroji.

40:01

Je opravdu k neuvěření, jaký zápas v Opavě sledujeme. Žďár je zatím po celou dobu jednoznačně lepším týmem, světelná tabule ale ukazuje stav 3:1 pro domácí. Ti se přitom devadesát procent času pouze brání.

40:00

39:42
    Opava právě vstřelila branku!

Tak tohle je opravdu neuvěřitelné! Opava i nadále plete z jedné nejmenované věci bič! TOMÁŠ KRUPA zachytil kotouč na útočné modré a odhodlal se k tvrdé střele, která končí až za zády Čápa! Bez asistence.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:42

Nehorázná haluz Opavy! JAN THIEL od modré nahodil kotouč a od několika těl se puk odrazil za záda zmateného Čápa! Asistence: Kryštof Kadula, Petr Wolf.

38:21
    Po souboji v rohu opavské třetiny se píská, na ledě zůstává Häring. Vylučovat se však nebude.

37:53
    Slezan se znovu bránil, naštěstí puk po prásknutí dvou holí letí mimo hru.

36:36
    Oba týmy v plném počtu.

36:26
    Opava vůbec nestíhá, vůbec nechápu, jak tento zápas stále může být 1:1. Vlastně chápu, tím důvodem je Dominik Piták.

35:40
    Marek Prokš znovu prošel domácí obranou jako nůž máslem a jeho střela končí jen těsně vedle, Opavští jsou i nadále jako na kolotoči!

35:16
    Po buly před Pitákem pálí hned Půža, Piták vyráží do ochranné sítě.

35:09
    Puk se ocitá mimo hru, při dvou vyloučeních hrajeme ve čtyřech.

34:31
    Vyloučení v týmu HK Opava (Thiel – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Jícha – 2 min., sekání).

34:12
    Opavští fanoušci i nadále hlasitě fandí, začnou se jim jejich miláčci konečně odměňovat výkonem na ledě?

34:12
    Trenér Slezanu Aleš Tomášek reaguje timeoutem.

34:12
    Další střela, tentokrát z dílny Martina Gregara. Opava se brání jen s vypětím všech sil.

33:40
    Prokšova střela přes obránce končí jen těsně vedle.

32:39
    Opava dnes hraje opravdu tragicky v defenzivě! Čermák se s pukem obtočil kolem branky, domácí zadáci úplně nepochopitelně od něj odstoupili a hostující forvard měl dost času na kličku, jenže znovu domácí zachraňuje výborně chytající Piták!

31:58
    Domácí vyvezli kotouč ze své třetiny a Malina na útočné modré neměl moc na výběr. Rozhodl se puk nahodit na Čápa, který vyráží do ochranné sítě.

31:34
    Hra je nyní přerušena, jeden z opavských obránců byl totiž natlačen do své vlastní branky, která se tím vychýlila mimo vymezené území.

31:00
    Martin Gregar zřejmě před opavskou brankou byl zasažen holí do obličeje a odjíždí s bolestivou grimasou, ale vylučovat se nebude.

30:19
    Další zmatky v opavské obraně! Zpoza branky dostal vybojovaný kotouč před Pitáka Půža, brankář domácích znovu drží své spoluhráče!

29:39
    Kotouč letí z opavské třetiny někam do prostoru trestoměřičů, vylučovat se ale nebude.

28:29
    A hned se Opava musí zase bránit, naštěstí pro ně ale Beránek pohotově přiklepl ztracený kotouč pod Pitákovu lapačku.

28:10

27:48
    Puk znovu letí z pásma Žďáru.

27:10
    Hosté znovu vyhazují ze třetiny.

26:49
    Opava dlouhou dobu vymýšlela, pak ale zkazila přihrávku.

26:05
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Elis – 2 min., sekání).

25:38
    Opava přežila další závar, tentokrát zakončoval Chlubna. Následně Slezan puk vyvezl, ale píská se ofsajd.

24:42
    Pro Opavu by inkasovaná branka paradoxně mohla být potřebným budíčkem.

23:44

Nevyhnutelné se děje v čase 23:44! Do mezikruží dostal perfektní přihrávku od Lukáše Jíchy DOMINIK ADAM a po jeho střele na Pitákovu lapačku je vyrovnáno. Asistence: Lukáš Jícha.

23:38
    Nakonec se Opava osvobozuje.

23:16
    O kotouč se nyní bojuje v rohu opavské třetiny.

21:30
    Opavský zadák Věntus se rozhodl, že si udělá útočný výlet a Čáp se musel činit! Obránce Slezanu si poradil s dvěma beky soupeře a donutil brankáře hostí k dobrému zákroku.

21:03
    Po střele Váni se celý proces bude opakovat.

20:58
    Plameny ale v útoku pokračovaly a nakonec se jim podařilo vybojovat vhazování v opavské třetině.

20:30
    Hosté hned v úvodu dvakrát Pitáka prověřili. Pak ale kotouč Prokšovi utekl, což Opavu vysvobodilo.

20:01

20:00

19:57
    Ještě jedno vhazování v opavské třetině, už se ale asi nic nestane.

19:15
    Martin Gregar ve středním pásmu tečuje mimo hru.

18:34
    Hra je nyní po opavské rozehrávce přerušena, i když moc nerozumím proč. Vhazuje se nicméně před opavskou brankou.

17:03
    Další zákrok opavského brankáře, střela Váni končí v jeho lapačce.

16:56
    Další zakončení Plamenů, které jsou zatím aktivnějším celkem. Opavu drží Piták.

15:57
    Opava nyní trochu hru uklidňuje za vlastní kasou.

15:11
    Opava zatím v defenzivě nepracuje dobře! Teď dostal přihrávku Patrik Elis, který si úplně sám sjel blíže Pitákovi, ale domácí brankář opět skvěle zasahuje.

14:38
    Davidu Čermákovi nyní naštěstí pro Opavu v mezikruží střela moc nesedla. Kotouč doklouzal vedle svatyně domácích.

13:58
    Dominik Piták si připisuje svůj zatím nejdůležitější zákrok! Podobně jako Horný dostal luxusní přihrávku na modré Chlubna, ale svůj nájezd zužitkovat nedokázal!

12:56
    Malina si v pásmu Žďáru pohrál s obráncem a nahrával před branku, jenže další ze zadáků si výborně lehl a přihrávku zneškodnil.

12:28
    Štiplavý pozdrav Šindeláře ihned po vhazování Čáp dobře viděl. Následovat bude další buly.

12:02
    Nahození Římského kryje Čáp. Následuje ještě menší strkanice před jeho brankou, vylučovat se ale nebude.

11:37
    Martin Gregar si vzal puk ve středním pásmu a zkoušel se prosadit přes opavského zadáka. Nakonec se rozhodl vystřelit, jenže Thiel mu do střely vložil hůl a puk letí mimo hru.

10:51
    Zakázané uvolnění Opavy.

10:30
    Ze středního pásma se kotouč ocitá mimo hru, zároveň je hostům odpískán ofsajd.

09:30
    Obrovské zmatky před hostující brankou! Opavský zadák kotouč napálil před branku, následovala dlouhá šermovačka, kterou se ale Čápovi daří betony vyřešit!

08:35
    Na druhé straně chytá ránu od mantinelu Piták. Bude se vhazovat.

07:55
    Po několika minutách v akci i Opavští. Rozjetý Ficek dostal puk na levé straně, obhodil si obránce a z kruhu vypálil. Čáp měl s jeho projektilem jisté problémy, nakonec si ale poradil.

07:22

06:40
    Domácí dnes žene kupředu početný a hlasitý kotel, o atmosféru tak bude postaráno.

06:25
    Opava v plném počtu, puk už navíc dostala ze třetiny.

05:17
    Čermák znovu domácí obraně nepříjemně zatopil! Těsně před brankou tečoval nahození od modré a naštěstí pro domácí trefil Pitákovu vyrážečku.

04:40
    Kotouč už ale letí z pásma Opavy.

04:25
    Hosté zvládli buly a už kombinují.

04:19
    Vyloučení v týmu HK Opava (Ficek – 2 min., hákování).

03:01
    Ten hned po buly musel čelit střele Váni, puk ale dokázal ukrýt v lapačce.

02:55
    Peterka ve středním pásmu nevyhodnotil dobře situaci a vystřelil, jenže čárový signalizoval ofsajd. Výsledkem je úmyslné postavení mimo hru a hra se stěhuje před Pitáka.

02:29
    Nyní se navíc Peterkově formaci daří vybojovat vhazování v útočném pásmu.

02:14
    Opavští vyhazují ze třetiny, kotouč ale letěl přímo na Čápa. Icing se tak nepíská.

01:50

Nedáš – dostaneš! Ondřej Damašek vymyslel luxusní pas pro LUKÁŠE HORNÉHO, který v úniku propálil Čápa nad vyrážečkou. Asistence: Ondřej Damašek.

00:38
    Pozor, už to mohlo být 0:1! Opavská defenziva lehce zaspala a Bureš v mezikruží našel volného Davida Čermáka. Ten z první trefuje pravou tyč.

00:01

HK Opava: Piták (Baldik) – Ficek, Šindelář (C), Věntus, Zapletal, Thiel, Kocián, Zouhar – Malina (A), Beránek, Damašek, Kadula, Wolf (A), Peterka, Vašenka, Krupa, Římský, Horný, Buršík, Häring
    Trenér: Aleš Tomášek

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Vašíček, Macek, Čermák J., Váňa, Půža – Bureš (A), Wasserbauer (C), Adam, Chlubna, Čermák D., Elis, Jícha, Prokš (A), Gregar
    Trenér: Martin Sobotka

Rozhodčí: Šutara – Vengřin, Kořistka.

HK Opava
    Oproti tomu Opavští zaznamenali ve středu jednu z nejdůležitějších výher v sezoně. V Kopřivnici jim šlo vzhledem k vývoji v tabulce o šest bodů a duel jim vyšel na jedničku. Slezan sice na ledě svého neoblíbeného soupeře prohrával 1:0, ve druhé třetině se ale červenobílým povedlo třemi góly duel otočit. Po šedesáti minutách nakonec světelná tabule ukazovala stav 2:5, což znamenalo export tří důležitých bodů do slezské metropole.

Plameny možná začínají lehce doplácet na svůj úzký kádr, mužstvo pana trenéra Martina Sobotky totiž prakticky celou sezonu hraje v šesti obráncích a třech útočných formacích. To se zřejmě s postupem náročné a vyrovnané sezony začíná projevovat, navíc ještě před několika dny odešel do Anglie produktivní útočník Petr Štěpánek (7+11). Z posledních osmi duelů Žďárští vyválčili jen osm bodů za dvě výhry s Kometou a Velkým Meziříčím, v prodloužení ještě 18. prosince dokázali přetlačit 7:6 před vlastními fanoušky právě Slezan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 2. Horný (Damašek), 39. Thiel (Kadula, Wolf), 40. Krupa, rozh. náj. Šindelář – 24. Adam (Jícha), 41. Prokš (Vašíček, Chlubna), 46. Bureš (Macek)