Bohemians 1905 – Jablonec 1:3 (kon.) | Varnsdorf – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Ostrava – Prostějov 0:2 (kon.)
Senica – Skalica 0:1 (kon.) | Sparta B – Dukla Praha 2:3 (kon.) | Teplice – Táborsko 3:3 (kon.)
Trnava – Zlaté Moravce 3:5 (kon.)
Bohemians Praha 1905
1:3 (0:1)
FK Jablonec
Sobota 15.01.2022, 10:30 • Horní Počernice • Tipsport liga • Skupina A

To je z mojí strany pro dnešek vše, já se s Vámi tímto loučím a přeji příjemný zbytek víkendu. (12:22:23)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 4:9. Rohy: 3:11.

Zápas je u konce, Jablonec asi zaslouženě porazil Bohemians 3:1. Ve druhé půli sice Bohemians srovnali krok tečovanou střelou mladého kanonýra Matěje Koubka v 62. minutě, o sedm minut později ale vrátil Jablonci vedení po pasu Housky fantastickou pumelicí Kratochvíl. Poslední gól utkání vsítil kuriózně po nastřelení od nového střídající Torfiq Ali-Abubakar v 88. minutě. Následně jsme byli svědky několika kontroverzní – po konzultaci VAR odvolaná penalta na Chramostu ani ostrý skluz Hanuše ale nic na výsledku zápasu nezměnily.

90+5

90+5
    Fanoušci Bohemians dávají najevo nevoli s průběhem zápasu v posledních minutách – ať už se jednalo o neodpískanou penaltu, ostrý zákrok Hanuše nebo právě na trávníku ležícího Malínského.

90+4
    Po vzdušném souboji zůstává na trávníku Malínský. Dostal totiž hlavičkou od Köstla, který ale zahrál balon.

90+4
    Kovaříkova levačka trefila jen zeď jabloneckých hráčů.

90+3
    Nový faulován ve střelecké vzdálenosti od Hanušovy branky. Parketa pro Jana Kovaříka?

90+3
    Pro mě trochu nepochopitelně nevyhodnotil sudí Hanušovo počínání jako nebezpečnou hru.

90+2
    Hronek si naběhl na dlouhý balon od Fulneka, a pak jej brutálně sestřelil vyběhnuvší Hanuš. Gólman Jablonce sice hrál balon, do souboje ale šel s kopačkou směrem vzhůru... Díkybohu ale záložníka Bohemians zdviženou nohou netrefil.

90+1
    Hanuš rozehrál jen na Chramostu, ten ale pasem před branku nedokázal najít Kovaříka. Je tu aut pro Bohemians.

90
    Penalta se kopat nebude. Zelený se podle názoru sudího faulu nedopustil.

88
    Chramosta se dostal k zakončení, míč k němu vyrazil Hanuš. Následně byl poslán k zemi Zeleným a rozhodčí jde zkontrolovat video! Dost možná se totiž jednalo o penaltový zákrok.
    87. ALI-ABUBAKAR - 1:3

87
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Po rohu se dokázal do vzduchu vyšplhat Martinec, jehož hlavička skončila na tyči. Následně se snažil odkopnout míč Nový, ale trefil jen obličej TORFIQA ALI-ABUBAKARA, který tak dává kuriózní gól na 1:3! Valeš byl bez šance!

86
    VAR přezkoumává gólovou situaci na straně Jablonce.

85
    Smejkal pronikl po pravé straně a šikovně vybídl pasem pode sebe ke střele Malínského, jeho sražené střela znamená roh pro Jablonec.

85
    Nového centr z pravé strany odrazil Štěpánek.

84
    Mareček ztratil míč na středu hřiště na úkor Považance, který vybídl k centru Malínského. Ten ale situaci nevyřešil ideálně a centr zakopl daleko za branku Valeše.

Michal Nussbauer

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 62. Koubek – 38. Houska, 69. Kratochvíl, 87. Ali-Abubakar

Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Hašek (C), Vondra, Granečný – Beran, Nazarov, Květ, Novák – Koubek, Keita
    2. poločas: Valeš – Bartek, Krch, Hašek (62. Köstl), Fulnek – Nový, Mareček, Nazarov (62. Hronek), Granečný (62. Kovaříkú – Ugwu, Koubek (62. Chramosta)

Náhradníci: Le Giang

Trenér: Luděk Klusáček

FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Malínský, Kratochvíl (82. Štěpánek), Houska (75. Smejkal) , Pilař (67. Nykrín) – Silný (C) (75. Ali-Abubakar)
    Náhradníci: Vajner – Štěpánek, Smejkal, Nykrín, Ali-Abubakar

Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Starý – Slavíček, Ratajová