Rennes – Bordeaux 6:0 (kon.) | Lorient – Angers 0:0 (kon.) | Monaco – Clermont Foot 4:0 (kon.)
Remeš – Méty 0:1 (kon.) | Štrasburk – Montpellier 3:1 (kon.) | Troyes – Lyon 0:1 (kon.)
Marseille – Lille 1:1 (kon.)
RC Štrasburk
3:1 (0:1)
Montpellier HSC
Neděle 16.01.2022, 15:00 • Stade de la Meinau, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9. (17:03:53)

Prcičova rána skončila jen těsně nad břevnem, ale o tři minuty později štrasburské prokletí prolomil Waris! Obrana oslabeného Montpellieru se sesypala a následně se v rozemzí dvou minut trefili ještě hlavou Thomasson a přízemní střelou Gameiro. Štrasburk si připisuje tři body za výhru 3:1 a trenér Montpellieru může pouze litovat svého špatného střídání. Mějte hezký zbytek neděle.
    Domácí celek důležité utkání zvládl na jedničku a Montpellier přehrál 3:1.

Montpellier HSC měl utkání po první půli velmi dobře rozehráno. I druhý poločas nabídl mnoho šancí. Caciho vychytal Omlin, ale i brankář Sels se vytáhl při zakončení Mavididiho. Po hodině hry nejprve Thomasson střílel těsě vedle a Caci opět ztroskotal svým projektilem na Omlinovi. Klíčový moment utkání přišel v šedesátésedmé minutě, kdy se nechal hloupě vyloučit Wahi, který byl na hřišti pouze šest minut!

90+3

90+2
    Waris byl k zemi sražen skluzujícím Chotardem.

90+1
    Ristić si sám zkomplikoval situaci proti dvěma protihráčům a může být rád, že sudí odpískal faul na jeho osobu.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

89
    Centr Gameira uklízí raději Mihailo Ristić hlavou na rohový kop pro RC Štrasburk.

88
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Léo Leroy.
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Beni Makouana.
    86. Kévin GAMEIRO - 3:1

86
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Po strašně snadné ztrátě míče při rozehrávce vše trestá přesným pasem do rozhozené obrany Sissoko a KÉVIN GAMEIRO prokázal své zakončovatelské schopnosti – 3:1! Asistence: Ibrahima Sissoko.
    84. Adrien THOMASSON - 2:1

84
    do centru z levé strany se ukázkově halvou opřel ADRIEN THOMASSON – 2:1! Asistence: Anthony Caci.

83
    Štrasburk svírá svého soupeře poblíž pokutového území.

81
    Aholou se dopustil v osobním souboji nedovolého zákroku na protihráče.

80
    Štrasburk dokázal využít výhodu o jednoho muže na trávníku k vyrovnání. Bude mu stačit i s nastavením necelá čtvrthodinka k úplnému otočení výsledku.

78
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Nicholas Gioacchini.
    77. Majeed WARIS - 1:1

Rostislav Králik

Branky: 77. Waris (Thomasson), 84. Thomasson (Caci), 86. Gameiro (Sissoko) – 11. Mollet (Ristić)

Karty:   22. Bellegarde (SSG), 70. Kandil (SSG) – 58. Ferri (MON), 65. Savanier (MON)   67. Wahi (MON)

Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9.
    RC Štrasburk: Sels – Perrin (69. Waris), Nyamsi, Caci – Fila (69. Guilbert), Sissoko, Prcić, Bellegarde (63. Aholou), Liénard (C) (63. Kandil) – Thomasson, Gameiro.
    Náhradníci: Bellaarouch – Guilbert, Aholou, Diarra, Gilbert, Kandil, Waris, Mothiba.

Trenér: Julien Stéphan

Montpellier HSC: Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri (88. Makouana) – Mavididi (61. Sambia), Savanier (C) (88. Leroy), Mollet (61. Wahi) – Germain (78. Gioacchini).
    Náhradníci: Bertaud – Thuler, Sambia, Leroy, Wahi, Gioacchini, Delaye, Makouana.

Trenér: Olivier Dall´Oglio