Německo – Rakousko 34:29 (kon.) | Portugalsko – Maďarsko 30:31 (kon.) | Bělorusko – Polsko 20:29 (kon.)
Island – Nizozemsko 29:28 (kon.)
Portugalsko
30:31 (15:14)
Maďarsko
Neděle 16.01.2022, 18:00 • Budapest Multifunctional Arena • Mistrovství Evropy mužů

Portugalsko – Maďarsko 30:31 (15:14)
    Nejvíce branek: Martins 5, R. S. Silva 5, Areia 5/3 – Máthé 8/4, Lékai 6/1, Szita 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný (CZE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5. Vyloučení: 5:6. ČK: Iturriza (POR). (19:45:18)

Obrovská euforie vypukla v budapešťské aréně! Domácí Maďaři totiž porážejí Portugalsko gólem Dominika Máthého v závěrečných sekundách duelu. Poslední minuty byly opravdu infarktové. Portugalci dokázali několikrát dorovnat skóre, naposledy 12 sekund před koncem. Alespoň na remízu jim to ale nestačilo. Maďaři tak ještě mohou věřit v postup do další fáze turnaje. Jejich soupeřům se naděje již rozplynuly.

Konec zápasu. (30:31)
    60
    Dominik Máthé se trefuje pět sekund před koncem! Portugalci už znovu vyrovnat nestihnou! (30:31)
    60
    Daymaro Salina dostal přihrávku za obrannou linii a zprava překonal Székelyho! Vyrovnáno, time-out si ještě bere Maďarsko! (30:30)

60
    Oddechový čas pro Portugalsko. Do konce zbývá 23 sekund... (29:30)
    60
    Máté Lékai sedmičku proměnil! Portugalci samozřejmě útočí s prázdnou brankou! (29:30)

59
    Tohle už může být klíčové! Iturriza způsobil sedmičku a navíc je na dvě minuty vyloučen! Zápas pro něho končí. (29:29)
    59
    António Areia překonal ze sedmičky Miklera, který na ni přišel do branky, s velkým přehledem. (29:29)

59
    Sedmička pro Portugalsko! Faulován byl Silva, provinil se Topic. (28:29)
    58
    Zoltán Szita se trefil ze střední vzdálenosti a Maďarsko vede! (28:29)

58
    Székely levou nohou vychytal Iturrizu. (28:28)

57
    Gustavo Capdeville hrdinou okamžiku! Pravou rukou vytěsnil sedmičku Máthého! (28:28)

57
    Sedmička pro Maďary! Areia stáhl Lékaie! (28:28)
    56
    Po zákroku Capdevilleho se dostal k míči Duarte. Ten dotáhl míč až k brankovišti, kde ho předal Iturrizovi a ten srovnal! (28:28)