Colorado – Minnesota 4:3 (1:0 po s.n.) | San Jose – Los Angeles 6:2 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.)
Seattle – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Philadelphia 4:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Pittsburgh 3:5 (kon.)
New York Islanders
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Philadelphia Flyers
Úterý 18.01.2022, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:59:49)

3. Anthony Beauvillier (NYI) 1+0

Je konec. New York Islanders zvítězil nad Philadelphií Flyers 4:1. První polovina zápasu branku sice nepřinesla i přes velké šance, ale ve 32. minutě otevřel brankový účet domácí Nelson. Domácí byli na koni a proto se o tři minuty později prosadil také Cizikas, který poslal Islanders do dvoubrankového vedení. Ve 38. minutě ovšem se štěstím snížil Konecny. Ve 45. minutě ale vrátil dvougólové vedení na domácí stranu Beauvillier a minutu před koncem skóroval do prázdné Martin.

Dnešní utkání sledovalo 17 255 diváků.
    Islanders porazili Flyers 4:1.

59:27
    Hosté se sice ještě nyní snažili něco vymyslet ve třetině soupeře, ale přišli o kotouč.
    58:37 Matt MARTIN - 4:1

58:37
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, neboť domácí celek jde do vedení 4:1! Cal Clutterbuck poslal kotouč ze svého pásma, který si ve zpracoval rukavicí MATT MARTIN a následně dloubáčkem přes hůl soupeře zakončil do prázdné. Asistence: Cal Clutterbuck a Adam Pelech.

58:23
    James van Riemsdyk se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho rána trefila pouze tyč!

57:56
    Islanders se následně podařilo postrčit puk do středního pásma.

57:46
    Hosté zatím drží puk u mantinelu, ale nemohou se dostat do ničeho vážnějšího.

57:25
    Philadelphia Flyers hraje bez brankáře!

57:08
    Následně přišla střela na druhé straně, kterou sice Martin Jones chytil, ale neměl komu rozehrát a k vidění tak bude další vhazování v pásmu Flyers.

56:58
    Philadelphia se sice nastěhovala do útočného pásma, ale pouze na chvíli.

56:22
    Islanders se následně osvobodili a obě mužstva mohou vystřídat své formace.

55:56
    Claude Giroux to zkusil z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován bruslí domácího obránce.

55:22
    Hostům se zatím nedaří vytvořit nějaký tlak v závěru základní hrací doby a Ilja Sorokin nemá žádnou práci.

54:07
    Kevin Hayes nebezpečně přihrával před domácí branku, ale Ilja Sorokin chytil kotouč do své moci.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 32. Nelson (Bailey, Greene), 35. Cizikas (Salo, Clutterbuck), 45. Beauvillier (Nelson, Wahlstrom), 59. M. Martin (Clutterbuck, Pelech) – 38. Konecny (Sanheim, Laughton)

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Salo – Bailey (A), Barzal, A. Lee (C) – Bellows, Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Barry Trotz

Philadelphia Flyers: M. Jones (Hart) – Sanheim, Provorov, Braun, York, Ristolainen, Yandle – Atkinson (A), Giroux (C), Farabee – Konecny, Laughton (A), Lindblom – Mayhew, K. Hayes, J. van Riemsdyk – MacEwen, Bunnaman, Frost.
    Trenér: Mike Yeo

Rozhodčí: Mclsaac, South – Fournier, Mills

Diváci: 17 255