Sokolov – Havířov 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 1:3 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 5:0 (kon.)
Přerov – Vsetín 4:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 12.02.2022, 17:00Chance liga • 39. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký hokejový podvečer z přerovské MEO Arény, kde dnes od 17 hodin budeme sledovat atraktivní dohrávku 39. kola v podobě moravského derby mezi domácím HC ZUBR Přerov a hostujícím mužstvem VHK ROBE Vsetín.

16. 1. 2021 | Vsetín – Přerov | 2:3

Hokejisté prvoligového Přerova se v letošní sezóně konečně dočkali zlepšených výkonů, díky kterým ještě zdaleka nejsou mimo hru o play-off. V klíčovém období se naopak zvedají, bodovali šestkrát po sobě a z toho si naposledy užili čtyři výhry, což se jim v aktuálním ročníku podařilo zapsat poprvé. V neuvěřitelně natěsnaném středu tabulky ještě není rozhodnuto o osudu žádného celku a na osmibodovém rozpětí stojí přímý postup do čtvrtfinále stejně tak jako účast v play down. Svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala mají navíc odehráno méně duelů než většina jejich soupeřů.

Valaši si po celou základní část udržují víceméně konstantní formu. Tým Romana Stantiena a Jana Srdínka ještě neprohrál dvakrát za sebou, to šňůru vítězství už navázal několikrát, a proto se s 80 body vyhřívá na třetím místě. Pakliže v posledních osmi kolech nepřijde výrazné vsetínské selhání, na Lapači budou brzy moci vyhlížet play-off, ze kterého budou chtít v ideálním případě proniknout až do extraligové baráže.

Aktéři atraktivních moravských bitev si nejprve rozdělili body v pátém kole, kdy se po dvou obratech skóre zastavilo na stavu 3:3 a v následných nájezdech pak o hanácké výhře rozhodl Roman Pšurný. Odveta na konci listopadu už však patřila Vsetínu, jenž si díky Davidu Březinovi (12+11), Romanu Půčkovi (10+9) a nejproduktivnějšímu hráči celé ligy Luboši Robovi (19+26) vypěstoval vedení 4:1. Zubři poté mocně dotahovali. Brankami Tomáše Doležala (6+15) a Jana Süsse (14+10) se v závěru dostali na dostřel, Půček ale nakonec tři body Valachů pojistil gólem na 5:3 do prázdné brány.

Dnešní utkání pak bude mít speciální příchuť nejen pro fanoušky obou táborů, ale hlavně pro 35letého Romana Pšurného, jenž nedlouho po posledním derby zamířil právě k rivalovi. Za 21 zápasů v dresu Přerova si letos připsal statistiku 2+13, což zcela neodpovídalo jeho potenciálu. Šikovný centr však ve Vsetíně rychle ožil a v 18 kolech se řadil s bilancí 8+13 k pravidelně bodujícím oporám Valachů. Góly zapisoval v posledních třech zápasech, když pomohl k jasné výhře nad Sokolovem (4:0) a vyplenění Prostějova (5:4p), ve středu však Pšurného branka porážku od Poruby nezvrátila (2:5).

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Klimeš) – Kubeš, Kudělka, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Šoustal, Süss, Doležal – Sebera, Pechanec, Herman – Š. Kratochvil, Král, Indrák.

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, Říha, Smetana, Štach, Buchta – Půček, Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk, Zeman – Berger, Vlach, Klímek – Vítek, Březina, Hořanský.

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Maštalíř, Roischel.

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva již nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyšlo lépe vsetínským hokejistům.

00:50
    Z Jerofejevsovy rozehrávky nakonec vzešla střela Kucharczyka, Petrásek si s přízemním pokusem poradil.

00:59
    Do tvrdé střely se po buly opřel Říha, branku ovšem minul.

01:16
    Ofsajd domácích.

01:38
    Smetanova střela se otřela o kalhoty Bergera a puk odletěl do rohu kluziště.

01:54
    Aktivnější je v úvodních minutách Vsetín. O puk se bojuje u mantinelu ve třetině Přerova.

02:15
    Jerofejevsovi se odkryla branka, dlouho však kotouč zpracovával, čímž Petrásek získal dostatek času na přesun a vyplnění prostoru u jeho pravé tyče!

02:52
    Další buly před Petráskem, Málek si zatím na kotouč nesáhl.

03:33
    Hryciow zkusil využít clony před domácím brankářem, puk se ale po dotyku jednoho z hráčů dostal pouze za branku.

03:54
    Na opačné straně se odrazil puk do úplně volného prostoru k Dluhošovi. Ten jej bez váhání napálil z první doprostřed brány, kde stál Málek nachystaný.

05:10
    Teď si v útočném pásmu zahráli i domácí, Málek však mnoho složitého řešit nemusel.

05:46
    Ofsajd Přerova.

05:56
    A přichází ještě jedno postavení mimo hru domácího celku.

07:16
    A nyní je ofsajd odpískán pro změnu na útočící straně Vsetína.

07:37
    Smetanův pokus schoval Petrásek do lapačky, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

07:53
    Petráskovi vypadl kotouč nebezpečně před sebe, kde hbitě dotíral Kucharczyk, nakonec ale vsetínská 97 neuspěla.

08:46
    Zubři měli dobrou šanci opět po odrazu před Málkem, puk se ale pouze otřel o boční síť a prosvištěl za branku. Na opačné straně pak Klímkova střela skončila po doteku obránce v ochranné síti.

09:13
    Jakubu Svobodovi jeden z dvojice hlavních sudích nechtěně zabránil v pohybu, a tak je odpískáno přerovské zakázané uvolnění.

09:54
    Krisl čeká za vlastní brankou na příchod čerstvé domácí formace na led. Minimálně opticky mají zatím navrch hosté, na góly však stále 0:0.

10:50
    Přerov právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Vsetínští měli několik možností, jak překonat povyjetého Petráska, nakonec ale skóre otevírají domácí hokejisté! Bývalého Zubra Romana Pšurného přebruslil TOMÁŠ ŠOUSTAL, který se dostal nakonec i za obránce a v samostatném úniku dostal puk za Málkova záda! Bez asistence.
    10:50 Tomáš ŠOUSTAL - 1:0

11:41
    Hosté sice inkasovali, nadále však aktivně ostřelují domácí branku. Kucharczyk se v dobrém postavení nedostal k teči, která by Petráskovi jistě způsobila problémy.

11:56
    Pechanec zkusil z levého křídla přelstít Málka, ten si bližší tyč pohlídal.

12:36
    Na ose hřiště se dostal odražený puk na úplně volného Klímka, ten ale takovou trajektorii neočekával a puk odehrál pouze do rohu, kde probíhá přetlačovaná.

13:59
    Matouš Kratochvil se s ničím nemazlil a při boji o kotouč na jednu hromadu složil hned Ondračku s Hořanským. Zubři si nyní puk musejí uhájit.

15:36
    Hraje se rychlý a atraktivní hokej. Obě mužstva se nyní nemohou k ničemu zajímavému propracovat, a tak se hra přelévá ze strany na stranu přes střední pásmo.

17:09
    Nyní se na chvíli hra usadila v pásmu hostů, domácí zde ale s pukem příliš dlouho nevydrželi. Jediný pokus Krisla letěl mimo.

17:20
    Vsetín hru otáčí zpět. Buly před Petráskem.

18:06
    Pásmo hostů obsadila třetí přerovská formace, Herman míjí branku.

18:29
    Pechanec byl na ledě dlouho a jeho prudká rozehrávka z rohu kluziště končí v území nikoho na opačné straně. Střídat nyní nesmí, jelikož se dopustil zakázaného uvolnění.

18:40
    Přerov hru dostal před Málka. Vhazovat se bude po jeho levici.

18:51
    Tadeáš Král (Přerov) zatáhl za záchrannou brzdu, když Gazda řídil přečíslení dvou na jednoho. Hákováním zezadu vykolejil vsetínského forvarda, který nemohl zakončit a uvidíme tak první přesilovou hru, kterou rozehraje Vsetín.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:39
    Jerofejevsova střela končí v bloku před Petráskem, Zubři podruhé vyhazují.

20:00

V úvodní třetině byli více vidět hosté. Těžiště hry se hlavně prvních deset minut drželo před Petráskem, který několikrát musel vytáhnout těžké zákroky. Skóre ale otevřeli Zubři. Právě ze vsetínského obléhání, kde se mohl proti "svým" trefit Pšurný, se totiž v 11. minutě urodil únik Tomáše Šoustala, jenž přebruslil soupeře a v nájezdu překonal Málka. Valašská optická převaha poté začala mírně ochabovat, a do šaten se tak míří za stavu 1:0. Druhá třetina bude pokračovat přesilovkou hostů přibližně v 17:49.

20:01

20:10
    Vsetín je na puku, z přesilové hry mu zbývá ještě 40 vteřin.

20:50
    Ofsajd domácích. Ti už hrají v plném počtu.

21:31
    Buly po levici Petráska.

22:23
    Ševčík střílel od modré a vybídl Šimona Kratochvila k teči. Ten puk dostal pouze vedle Málkovy klece.

23:13
    Doležal střílel z pravého kruhu, Málek puk raději ukryl do lapačky a hru přerušil.

24:07
    Zakázané uvolnění Vsetína. Vstup do druhé třetiny se více podařil domácímu týmu.

24:54
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Hořanský – 2 min., podrážení).

25:10
    Kucharczyk hned na úvod oslabení vyváží kotouč z obranné třetiny.

26:15
    Zubrům se zatím v přesilové hře nedaří a ještě se v ní nedokázali rozestavit. Vsetín opět vyhazuje.

26:54
    Hosté hrají v plném počtu.

27:29
    Urostlý vsetínský bek Smetana nyní odolal v souboji jeden na jednoho Pechancovi, když šermířskými manévry holí trefil skákající kotouč.

28:38
    Poprvé se ve druhé třetině na chvíli usadil v útočné třetině i Vsetín. Říha chtěl využít skrumáže před Petráskem a nabídl puk na nebezpečnou teč Pšurnému! Kotouč ale skončil ve výstroji domácího gólmana.

29:27
    Icing hostů.

30:00
    Polovina základní hrací doby je nyní minulostí.

30:22
    Herman si šikovně obhodil vsetínského beka a už už se rýsovalo domácí přečíslení dvou na brankáře, Herman ale z rohu nedokázal dostat puk před branku.

31:03
    Robert Černý zvolil v protiútoku nečekanou otočku na ose hřiště a následným bekhendovým zakončením Málka značně překvapil! Ten ale propadající puk udržel za svým betonem a hra se přerušila.

31:54
    Doležalovi startoval dnes zatím jediný střelec Šoustal do dalšího úniku, domácí asistent kapitána ale puk nepředal včas, a proto je odpískán přerovský ofsajd.

32:35
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Smetana – 2 min., hákování).

32:57
    Tato přesilovka Přerova vypadala už od vyhraného buly mnohem lépe a po 22 sekundách končí využitím, domácí jdou do dvoubrankového vedení! Kubeš předal puk z levého kruhu na JAKUBA SVOBODU, jenž předvedl disciplínu, která mu sedí nejvíc! Z dálky napřáhl a dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jakub Kubeš, Matouš Kratochvil.
    32:57 Jakub SVOBODA - 2:0

34:09
    Přerov je na koni a mohl odskočit už na třígólové vedení! Pořádnou skrumáž před Málkem vsetínská obrana nedokázala řešit vůbec dobře, spleť těl a bruslí jí však nakonec pomohla zabránit velkému problému!

34:29
    Na opačné straně si před branku na zteč přijel Zeman, zblízka ale puk od jeho hole odskočil nad horní tyč!

36:04
    Domácí obrana teď nepohlídala Klímka, který si sjížděl před branku, pokryl si ho však sám Petrásek, jenž vložil svoji hůl do přihrávky a zabránil mu dostat se do gólové příležitosti!

36:59
    Domácí vedou o tři branky! Vsetínští chybovali, nepohlídali si vlastní modrou čáru, kde je šikovně přelstil JAN SÜSS a průnikem po pravém mantinelu se natlačil až před Málka, kterého překonal nechytatelnou střelou pod horní tyč! MEO Arénou se nyní hlučně ozývá jeho zvučné příjmení! Bez asistence.
    36:59 Jan SÜSS - 3:0

38:41
    Vsetín je nadále pod tlakem Přerova, kterého žene plně využitá povolená kapacita stadionu.

39:31
    Šoustal při couvání skončil za modrou, ofsajd domácího celku.

40:00

Druhá třetina se náramně vyvedla domácímu Přerovu, který je nyní zaslouženě v tříbrankovém vedení. Hra se po přestávce srovnala a Málek už měl práce více než jeho soupeř naproti. Žádný z celků se nedostával do vyložených příležitostí a Zubři zahodili přesilovou hru, po polovině zápasu ale přišlo vyloučení Smetany, které už potrestáno bylo. Domácí využívali přesilovku už po 22 vteřinách, kdy poblíž modré napřáhl Jakub Svoboda a jeho dělovku zastavila až síť Málkovy branky. MEO šlo na koně a rázem mohlo slavit potřetí, dočkalo se ale „až“ o čtyři minuty později. Rob chyboval na modré a Jan Süss se po pravém křídle šikovně natlačil před brankoviště, kde brankáři nedal šanci střelou pod víko. Třetí třetina začne přibližně v 18:41.

40:01

40:01
    Na vsetínské straně proběhla o přestávce výměna brankářů. Jakuba Málka střídá od třetí třetiny David Gába.

41:09
    V rohu útočného pásma se snaží uhájit kotouč Vlach.

41:43
    Hosté v rozehrávce nebezpečně chybují, v mezikruží to bekhendem vyzkoušel Indrák, o pár vteřin později se dostal i k nápřahu z levého kruhu.

42:30
    Buly po pravici Gáby.

43:33
    Zubři opět svíraly Valachy v útočném pásmu, hosté ale nakonec vyvezli puk do bezpečí a obrátili hru k Petráskovi.

44:13
    Puk vyletěl přes střídačky až do ochozů. Buly ve středním pásmu.

44:49
    Pechanec zkusil nachytat Gábu z ostrého úhlu, ten při svých snahách posunul branku.

45:20
    Vsetínští sehrávali rychlý protiútok, Hryciow ale vůbec nezakončil, jelikož byl vytěsněn až za brankovou čáru.

46:47
    Kubeš nahazoval puk na Doležala před brankou, ten byl ale v klinči s obráncem a nemohl puk efektivně zasáhnout. Gába byl v mírně nepřehledné situaci pozorný.

47:31
    Zubři vyvezli puk za červenou čáru a zamířili na střídačky. Rozehrávat mohou Valaši.

48:39
    Gába stihl odehrát puk za brankou ještě před dojíždějícím Matoušem Kratochvilem, za chvíli ale stejně musel zasahovat proti Hrdinkovu nahození.

48:54
    Smetanův pokus po buly vyrazil Petrásek pouze do ochranné sítě, vhazovat se tak bude opět před ním.

49:06
    A v krátkém sledu přijde třetí buly v pásmu Přerova, odpískán icing.

49:14
    A další zakázané uvolnění modrožlutých.

49:22
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Přerov nedokázal ve čtyřech vhazováních dostat hru z vlastního pásma, a Vsetín se tak vrací do hry! Zpoza branky přišel přesný pas Ondračky na hůl nehlídaného JANA BERGERA a ten střelou z prvního doteku stáhl přerovský náskok na dvě branky! Asistence: Tomáš Ondračka, Adam Zeman.
    49:22 Jan BERGER - 3:1

50:41
    Matouš Kratochvil z dobré pozice přestřelil Gábovu klec.

51:21
    Zajímavé přečíslení se rýsovalo na přerovské straně, Sebera ale na Pechance puk přes couvajícího obránce nedostal.

52:26
    Vsetín hrubě chybuje ve vlastní rozehrávce a Zubrům nyní lacino věnoval hned tři nebezpečné příležitosti! To není to, co by měli Valaši podnikat pro srovnání.

53:30
    Zubři svého soupeře melou v jeho vlastní třetině, čímž si došli pro faul. Za podrážení míří na dvě minuty na trestnou lavici Aleksandrs Jerofejevs.

53:50
    Domácí ale přesilovku nezačali ideálně, Petrásek si připisuje zákrok proti Smetanovi a přerušuje hru.

54:15
    Nyní už jsou modrožlutí na puku v útoku, schází jim ale lepší pohyb.

55:06
    Z přerovského zámku vyslal tři střely od modré Hrdinka. Na dvě reagoval Gába vyrážečkou, třetí už schoval ve výstroji a přerušil hru.

55:30
    Jerofejevs je zpátky na ledě, čas Vsetína na zkorigování zápasu se ale posunul o další dvě minuty směrem ke třetí siréně.

56:01
    Puk mizí na hrudi Petráska a hvizd rozhodčích zastavuje chod časomíry. Vsetín využívá své možnosti na oddechový čas.

56:01
    Vsetín se vrací po timeoutu na led v šesti v poli bez brankáře!

56:25
    Tak tohle už pro Vsetín s velkou pravděpodobností znamená porážku v tomto moravském derby! Hosté sice rozestavili svoji šestici, která kombinovala v útoku a nebyla daleko od gólové šance, JAN SVOBODA ale vsetínskou rozehrávku zachytil a od obranné modré se trefil do prázdné brány! Bez asistence.
    56:25 Jan SVOBODA - 4:1

57:43
    Pšurný přejel modrou a následně střílel mimo.

57:58
    Buly před Petráskem.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a takřka jistě už i celého zápasu.

59:32
    Skvělý zákrok Petráska! Přesnou křižnou přihrávkou našel Ondračka Klímka, domácí gólman se ale hbitě přesunul a jeho ránu letící do odkryté klece vyrazil!

59:55
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Kudělka – 2 min., podrážení).

Je konec, celou sezonu se trápící Zubři ožívají a berou pátou výhru v řadě proti vsetínskému rivalovi! Dobrý výkon si domácí přenesli i do třetí třetiny, zatímco Vsetín kupil v rozehrávce jednu chybu za druhou. Nejednou z toho mohli domácí odskočit na čtyři góly, Valaši ale v 50. minutě ještě vykřesali naději, když Ondračka zpoza branky přesně našel z první střílejícího Jana Bergera. Po oddechovém čase se do posledních čtyř minut vrátili hosté na led v šesti, Jan Svoboda ale prázdné branky brzy využil a pojistil tři body pro Hanáky. Já se tímto z MEO Arény loučím a budu se těšit příště! Na počtenou! (19:20:51)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 11. T. Šoustal, 33. Jakub Svoboda (Kubeš, M. Kratochvil), 37. Süss, 57. Jan Svoboda – 50. Berger (Ondračka, A. Zeman)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Klimeš) – Kubeš, Kudělka, R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Šoustal, Süss, T. Doležal (A) – Sebera, Pechanec, Herman – Š. Kratochvil, Tadeáš Král, D. Indrák.
    VHK ROBE Vsetín: J. Málek (41. Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, J. Říha, Smetana, Štach (A), Buchta – R. Půček, Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk (A), A. Zeman – Berger, R. Vlach, Klímek – Vítek, D. Březina (C), Hořanský.

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Maštalíř, Roischel