Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Boston – Carolina 1:7 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:3 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Dallas – Montreal 3:5 (kon.)
Calgary – Florida 5:1 (kon.) | Los Angeles – Tampa 4:6 (kon.)
Washington Capitals
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Winnipeg Jets
Středa 19.01.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Je za námi utkání mezi Washingtonem a Winnipegem, po kterém se nakonec radují domácí, kteří uspěli 4:3 v prodloužení. Výborný úvod střetnutí však měli hokejisté Jets, kteří ve 3. minutě vedli už 2:0 po trefách Kylea Connora a Colea Perfettiho. Na konci třetiny však snížil Alexandr Ovečkin a zkraje druhé části vyrovnal jeho krajan Dmitrij Orlov. Washington se ve třetí třetině ujal vedení díky šťastnému gólu Alexeje Protase. V závěru si však Winnipeg vytvořil tlak a nakonec byl odměněn vyrovnáním z hole Pierre-Luc Duboise. Prodloužení ovšem poměrně rychle rozhodl Tom Wilson, takže dva body zůstávají ve Washingtonu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:57:34)

Statistické okénko

Střely na bránu: 31 – 33 | Přesilová hra: 0/2 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 4

Vítek Vaněček (WSH) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:03
    Connor Hellebuyck (WPG) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 59:55

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:59
    Kristian Reichel (WPG) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 5:08

1. Tom Wilson (WSH) – 1+1
    2. Alexej Protas (WSH) – 1+0
    3. Kyle Connor (WPG) – 1+1

60:26 Tom WILSON - 4:3

60:26
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals po sedmi nezvládnutých prodloužení v řadě konečně při hře tří proti třem uspěli! Jevgenij Kuzněcov se nádherně protáhl defenzívou Jets, objel bránu a následně vybídl na brankovišti stojícího TOMA WILSONA, jenž se nadvakrát prosadil. 4:3 po prodloužení. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Dmitrij Orlov.

60:01

Prodloužení v letošní sezoně rozhodně není oblíbená disciplína Washingtonu. Jak si Ovečkin a spol. povedou nyní? Dokáží vydolovat druhý bod?

Střely na branku po 3. třetině: 29 – 33

60:00

59:57
    Tři sekundy před třetí sirénou přišla střela od modré čáry, se kterou si ale Hellebuyck bez větších potíží poradil.

59:27
    Rána z otočky v podání Toma Wilsona minula zadní tyč o pár desítek centimetrů.
    58:55 Pierre-Luc DUBOIS - 3:3

58:55
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Přece jen se hosté dočkali vyrovnání stavu a vypadá to, že půjdeme do prodloužení! Střelu Scheifeleho ještě Vaněček vyrazil, ale pohotový Adam Lowry vybídl u zadní tyče volného PIERRE-LUC DUBOISE, který zametl kotouč do odkryté části branky. 3:3. Asistence: Adam Lowry a Mark Scheifele.

58:29
    Hellebuyck už zamířil na střídačku, takže hosté to teď zkoušejí bez brankáře.

57:48
    Nate Schmidt napřáhl z kruhu, ale rána se mu nepovedla podle představ. Záhy Washington vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:26

57:01
    Hosté si vynutili tlak, ale hokejisté v červených dresech se už osvobodili a nyní mohou na led poslat čerstvé síly.

56:42
    Pobídku Kylea Connora tečoval Andrew Copp. Puk však byl přizvednut jen do sítě nad klecí Vaněčka.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 17. Ovečkin (Hathaway), 25. D. Orlov (McMichael, Eller), 45. Protas (J. Schultz, T. Wilson), 61. T. Wilson (Kuzněcov, D. Orlov) – 2. Connor (Copp, Scheifele), 3. Perfetti (Dubois, Connor), 59. Dubois (Lowry, Scheifele)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – J. Schultz, Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Cholowski – Hathaway, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson (A), Bäckström (A), Protas – Sprong, Eller, McMichael – Leason, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Berdin) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, N. Schmidt, Stanley – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Perfetti, Dubois, Connor – Poganski, Lowry (A), Harkins – K. Reichel, Toninato, Vesalainen.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Mclsaac, Anderson – Mills, Suchánek

Diváci: 18 573