Kobra – Cheb 4:1 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Tábor – Příbram 0:2 (kon.)
Kopřivnice – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | Letňany – Děčín 5:4 (2:0 po s.n.)
IHC Králové Písek
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
BK Havlíčkův Brod
Středa 19.01.2022, 18:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Jih (ČR) • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce druholigového hokeje! V tomto kole zavítají hokejisté Havlíčkova Brodu na led předposledního Písku.

Písečtí hokejisté bojují především o to, aby se udrželi mimo sestupovou pozici, na kterou mají svěřenci trenéra Filipiho aktuálně dvoubodový náskok. Králové v posledním kole zavítali na led pražské Kobry, které přineslo zajímavou zápletku ve třetí třetině. Jihočeši po čtyřiceti minutách prohrávali 5:2, avšak v závěru se Písek dostal na dostřel jediné branky. Stíhací jízda však nebyla úspěšně dokonána a hokejisté od řeky Otavy padli 6:4. Lídrem produktivity žluto-modrých hokejistů je kapitán týmu Jan Sýbek, kterému sekunduje dravý mladík Vojtěch Šuhaj.

Bruslaři se drží na lichotivém čtvrtém místě a jejich největším soupeřem jsou především páté Klatovy, kdy bodový rozdíl mezi těmito celky tvoří pouhé čtyři body. Havlíčkův Brod na třetí pozici zřejmě už nedosáhne, neboť Kobra má příjemný devatenácti bodový náskok. Celek z Vysočiny narazil v posledním kole právě na Klatovy. Utkání bylo na góly velmi plodné, padlo jich celkem deset a z úspěchu se radoval Havlíčkův Brod. V kanadském bodování si nejlépe vede Tomáš Mlynář, který tvoří úderné duo s Lubošem Voříškem.

Poslední vzájemný duel

Písečtí rozhodně nevzpomínají na poslední vzájemný zápas v dobrém, neboť Havlíčkův Brod deklasoval Krále poměrem 7:3.

Za domácí dnes nastoupí hned pět juniorů! Jihočeši se budou muset obejít i bez jedničky Kříže.

IHC Králové Písek: Ludvík D. (Buchta) – Dudáček, Kurfürst, Dosek, Tampier, Hail, Novák, Turek – Volf J., Novotný, Šuhaj, Hrakholski, Čížek, Januška, Bednařík, Brož, Pitel, Sýbek (C)
    Trenér: Milan Filipi

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Čermák, Kliment, Kabelka, Nepokoj, Klodner, Benák – Voříšek, Mlynář, Petržilka – Kuchta, Ludvík T., Tecl – Bulín, Čejka, Kalač – Vacík
    Trenér: Michal Konečný

Rozhodčí: Battěk – Maňák, Teršíp.

00:01

00:32
    Šuhaj vypálil z mezikruží, Nedvěd si připisuje první zákrok v tomto utkání.

01:10
    První úspěšný zákrok v píseckém dresu si připsal brankář Ludvík.

01:25
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje zpátky před Ludvíka.

01:49
    Doskova rána byla nejprve zablokována bránicím hráčem, avšak kotouč se zpět odrazil na hůl domácího beka. Jeho druhý střelecký pokus skončil v lapačce brankáře Nedvěda.

02:25
    Havlíčkův Brod si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za podrážení je vyloučen Václav Brož.

02:46
    Kuchta na Ludvíka nevyzrál, domácí vyhazují kotouč z obranného pásma.

03:15
    Síly na ledě se vyrovnají. Hosté dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Patrik Vacík.

04:00
    Písečtí kombinují v útočném pásmu.

04:18
    Bulín zavelel k protiútoku a rychle vyrazil do útočného pásma. Jeho prudká střela byla nepřesná a zamířila na zadní mantinel.

Domácí v plném počtu. Králové si zahrají zhruba čtyřicet vteřin v početní výhodě.

05:05
    Čížek minul a kotouč se odráží pryč z útočného pásma.

05:43
    Úspěšný zákrok si připisuje Nedvěd, který lapil propagační střelu Čížka.

06:31
    Písek právě vstřelil branku!
    Klodnerova střela od modré se odrazila od bránícího hráče přímo na hůl Františka Janušky, který spolu s MATĚJEM NOVOTNÝM vyrazili do protiútoku. Januška přihrál svému spoluhráčovi, který přesně zakončil. Asistence: František Januška.

07:05
    Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Nedvěda, který si připsal další úspěšný zákrok do statistik.

07:45
    Bruslaři se dostali do brejku 2 na 1, avšak Čermáka kotouč v rozhodující okamžik neuposlechl.

08:32
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Klodner – 2 min., krosček).

08:56
    Havlíčkův Brod vyváží puk pryč z obranné třetiny.

09:21
    Novákova ostrá střela od modré čáry skončila přímo ve výstroji brankáře hostů.

09:33
    Kuchta se dostal do drobného úniku a ujížděl sám na Ludvíka. Kuchta mířil mezi nohy, avšak písecký brankář stihl mezírku zalepit.

10:18
    Bruslaři vyhazují. Písek tlačí.

10:57
    Čížek to zkoušel z levého křídla a vybojoval svému týmu útočné pásmo.

11:12
    Hrakholski měl před sebou odkrytou klec a minul! Následně se dostal do brejku Havlíčkův Brod, který ztroskotal na gólmanovi domácích.

12:38
    Jihočeši se drží na kotouči a pokoušejí se prodrat do útočného pásma.

12:53
    Tampierovo nahození sbírá Nedvěd. Písek tak jednoduše vybojoval útočnou třetinu.

13:40
    Voříšek to zkoušel z mezikruží, ale Ludvík byl připraven.

15:34
    Čejka hbitě pronikl po levém křídle do útočného pásma a z kruhu vypálil. Neměl příliš mnoho si střelu připravit, a tak nenadělala brankáři domácích potíže.

16:10
    Úmyslný ofsajd Písku. Hra se přesune do útočného pásma hostujícího týmu.

17:30
    Čížek se pokoušel vyřešit přečíslení tři na jednoho individuálně a nebyl to nejlepší nápad. Ze slibné příležitosti během mžiku sešlo.

19:07
    Tampier poslal kotouč přímo na útočníka soupeře. Naštěstí pro Písek celou situaci vyřešil brankář Ludvík.

19:16
    V závěru první třetiny je na dvě minuty za krosček vyloučen domácí obránce Stanislav Dosek.

19:48
    Novák vyhazuje kotouč pryč z obranného pásma.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut a radostněji do kabin odchází domácí tým, který po gólu Novotného vede 1:0. Bruslaři si do druhé periody přenesou minutu a čtvrt přesilové hry.

20:01

20:06
    Domácí vyhrávají úvodní vhazování a Novák okamžitě kotouč posílá za branku Martina Nedvěda.

21:11
    Petržilka to zkoušel sám a dostal se do slibné střelecké pozice. Brankář Ludvík byl připraven.

21:25
    Přesilová hra hostů bude pokračovat. Jan Turek jde na trestnou lavici za sekání.

21:46
    Čermákova pumelice skončila na plexiskle.

22:06
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři využívají přesilovou hru! MAREK TECL obdržel kotouč na pravém kruhu a zamířil přesně mezi betony brankáře Ludvíka. Asistence: Roman Čermák, Martin Nepokoj.

23:54
    Ofsajd hostů přerušuje hru.

24:12
    Dva úspěšné zákroky v krátkém časovém sledu si připisuje Nedvěd. Následuje vhazování po jeho levici.

24:38
    Zajímavá situace se teď odehrála v domácím brankovišti. Puk se odrazil od Turka přímo k brankové čáře, ale naštěstí pro domácí stihl brankář Ludvík včas zareagovat.

25:16
    Únik dva na jednoho končí brankou! Šuhaj se ujal kotouče a vyrazil spolu s JAKUBEM ČÍŽKEM do protiútoku. Šuhaj našel píseckého kanonýra, který jemně bekhendem doklepl puk za záda gólmana Nedvěda. Asistence: Vojtěch Šuhaj, Jan Sýbek.

28:05
    Petr Kuchta se dostal do samostatného úniku a pokoušel se vyzrát na brankáře Ludvíka. Mladík v píseckém brankovišti se rozhodit nenechal a sklidil od publika zasloužený aplaus.

28:42
    Vhazování před Ludvíkem bude následovat.

29:37
    Jihočeši si zahrají přesilovku. Jan Bulík si jde odpykat dvouminutový trest za krosček.

29:49
    Havlíčkův Brod vyhazuje.

30:17
    I Voříšek si vylámal zuby na píseckém brankáři, který vychytal už třetí samostatný únik!

30:52
    Přechod domácích do útočného pásma nebyl v souladu s pravidly – ofsajd.

31:14
    Kabelka osvobozuje svým tým dalekým vyhozením kotouče.

31:49
    Petržilka se sám dostal do útočného pásma, avšak na něj dotírali dva domácí obránci, a proto Petržilkova střela nebyla razantnějšího charakteru.

32:16
    Zakázané uvolnění Písku.

34:13
    Kotouč drží hostující obránce, oba týmy střídají.

35:45
    Dudáček si z pozice obránce sjel až mezi kruhy a vypálil, brankář Nedvěd měl ale čistý výhled a s letícím kotoučem si hravě poradil.

36:43
    Bulín skvěle držel kotouč na hokejce a zasloužil se tak o přesilovou hru, neboť ho fauloval Dudáček.

37:34
    Kabelka se do toho opřel, kotouč skončil v lapačce Ludvíka.

37:47
    Jihočeši vyhazují puk do útočného pásma.

38:26
    Mlynář dostal nabito na pravou stranu, ale kotouč netrefil podle představ.

39:40
    Králové si pravděpodobně odnesou náskok v podobě dvou branek! Sýbek objel branku hostů a poslal kotouč do ohně, kde byla připravena hokejka DANIELA DUDÁČKA, který měl už práci jednoduchou. Asistence: Jan Sýbek, Jakub Čížek.

40:00

Druhá třetina končí! Havlíčkobrodští hokejisté v úvodu druhé části vyrovnali, avšak po pěti minutách si vzal Písek vedení zpět. Už to vypadalo, že si Písek odnese jednobrankový náskok, ale dvacet vteřin před koncem se ho rozhodl navýšit obránce Dudáček.

40:01

40:58
    Zakázané uvolnění domácích.

41:51
    Kuchta ostře vypálil, ale Ludvík kotouč vyrazil.

42:11
    Domácí přidávají další branku! V prostoru mezi kruhy se pohyboval útočník LUKÁŠ BEDNAŘÍK, který inkasoval přesnou přihrávkou a úspěšně zakončil. Asistence: Jan Turek.

43:04
    Nedvěd neměl problém s propagační střelou Filipa Nováka.

43:40
    Přechod do útočného pásma se Králům nepovedl, zakázané uvolnění.

44:15
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Dosek – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kabelka – 2 min., sekání).

45:16
    Mlynář zkoušel bekhendovou střelou překvapit domácího brankáře, ale Ludvík je dnes ve skvělé formě.

45:48
    Čermák podrazil rozjetého Šuhaje a dostává zasloužený dvouminutový trest za podrážení.

46:11
    Králové využívají přesilovou hru! Čižek poslal přesnou přihrávku na levý kruh, kde měl napřaženo JAN SÝBEK, který měl před sebou odkrytou bránu. Asistence: Jakub Čížek, Filip Novák.

Oba týmy hrají v plném počtu.

47:42
    Hostům se nedaří, ofsajd.

48:17
    Ani tentokrát se nepodařilo Bruslařům dostat do útočného pásma, ofsajd.

49:17
    Havlíčkův Brod se usadil v útočném pásmu, avšak na Ludvíka nešla ani jedna střela.

49:58
    Brilantní kousek předvedl JAKUB PETRŽILKA, který elegantně obešel dva obránce a s klidnou hlavou přesně zakončil. Asistence: Michal Kliment, Tomáš Mlynář.

50:35
    Písek rychle odpovídá! JAN SÝBEK již podruhé rozvlnil síť. Asistence: Daniel Dudáček, Jakub Čížek.

Dnešní utkání sleduje 225 diváků.

52:14
    Havlíčkův Brod si zahraje přesilovou hru. Novotný je vyloučen na dvě minuty za hákování.

52:27
    Sýbek vyhazuje kotouč z obranného pásma.

53:30
    Havlíčkův Brod má problém s přechodem do útočného pásma.

54:09
    Kuchta přestřelil domácí branku.

54:54
    Bulínova bekhendová střela neměla gólové parametry, Ludvík si připisuje další úspěšný zákrok.

56:06
    Ludvík vyráží střelu, o kterou se postaral kapitán hostů Kuchta.

57:15
    Zakázané uvolnění hostujících hokejistů, hra se stěhuje před Nedvěda.

58:13
    Utkání se již dohrává.

58:35
    Čížek pálí, Nedvěd chytá. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře hostí.

59:36
    Zakázané uvolnění hostů přerušuje hru.

Máme konec! Písek překvapil favorita a zvítězil 6:2. (20:06:36)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 7. Novotný (Januška), 26. Čížek (Šuhaj, Sýbek), 40. Dudáček (Sýbek, Čížek), 43. Bednařík (Turek), 47. Sýbek (Čížek, Novák), 51. Sýbek (Dudáček, Čížek) – 23. Tecl (Čermák, Nepokoj), 50. Petržilka (Kliment, Mlynář)

Rozhodčí: Battěk – Maňák, Teršíp