Buffalo – Dallas 4:5 (kon.) | Philadelphia – Columbus 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 6:4 (kon.)
Boston – Washington 4:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 5:2 (kon.) | Edmonton – Florida 0:6 (kon.)
Los Angeles – Colorado 1:4 (kon.) | Vegas – Montreal 4:3 (po pr.) | Seattle – San Jose 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:4 (3:1, 2:0, 1:3)
Ottawa Senators
Pátek 21.01.2022, 01:07 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

1. Michael Matheson (PIT) – 2+1
    2. Josh Norris (OTT) – 2+0
    3. Jevgenij Malkin (PIT) – 1+0 (03:54:58)

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) – 1+0, +1 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 10:06

Tristan Jarry (PIT) – 39 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,7%, odchytal 59:43
    Anton Forsberg (OTT) – 5 zákroků, 2 OG, úspěšnost 71,4%, odchytal 14:22
    Filip Gustavsson (OTT) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 44:30

Střely na branku: 34 – 43

Je konec! Pittsburgh nakonec ovládl gólově bohaté utkání a poráží Ottawu 6:4. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 5:1, ale Tim Stützle a Josh Norris snížili na rozdíl dvou branek. Následně navíc neproměnil trestné střílení Formenton. Dvanáct minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky Josh Norris. Domácí od té dob zlepšili hru a nenechali soupeře vyrovnat. V závěru se navíc do prázdné branky trefil Jake Guentzel.

59:51
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., bitka).

59:51
    V samotném závěru se ještě porvali Brady Tkachuk a John Marino. Jako vítěze bitky můžeme označit hokejistu Ottawy.
    59:14 Jake GUENTZEL - 6:4

59:14
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Domácí vybojovali kotouč a JAKE GUENTZEL jej ze středního pásma poslal do opuštěné branky! Asistence: Bryan Rust, Tristan Jarry.

58:36
    Hostující brankář už je na střídačce a Ottawa zkouší vyrovnat v šesti!

58:19
    Přihrávku na modrou čáru dostal Michael Matheson, který pálil příklepem, ale jeho prudký pokus minul klec Ottawy snad o dva metry.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:26
    Arťom Zub se v rohu obranného pásma dostal k puku a snažil se zrychlit rozehrávku Ottawy. Domácí ale soupeře výborně napadali a získali puk pro sebe.

57:03
    Jarry zatím v závěru utkání podává vynikající výkon a stále drží naděje Pittsburghu na vítězství v základní hrací době nad vodou.

56:29
    Brady Tkachuk tentokrát o kotouč přišel, ale domácí kapitán Sidney Crosby puk vzápětí pouze vyhodil přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

56:03
    Aktivní Tkachuk se po levém křídle prosmýkl podél hrazení až před branku Pittsburghu, ale nedokázal přehodit puk přes Jarryho beton.

55:27
    Chris Tierney se dostal k volnému puku a příklepem jej poslal na branku Pittsburghu. Jeho dělovku pozorný Tristan Jarry udržel mezi betony.

55:00
    Ottawa se pět minut před koncem třetí třetiny usadila v útočném pásmu, ale zatím se hostům nedaří střílet. Zadáci Penguins hrají obětavě.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 5. D. Simon (J. Carter), 12. Malkin (Kasperi Kapanen, Matheson), 16. Matheson (B. McGinn, Blueger), 32. Crosby (Rust, Letang), 39. Matheson (J. Carter, Marino), 60. Guentzel (Rust, Jarry) – 11. Batherson (Holden), 42. Stützle (Sanford), 44. Norris (Batherson, B. Tkachuk), 49. Norris (Brännström, B. Tkachuk)

Pittsburgh Penguins: Jarry (Domingue) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), Zucker – Rodrigues, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon.
    Ottawa Senators: A. Forsberg (15. F. Gustavsson) – Bernard-Docker, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Sanford, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, N. Paul – Gaudette, Tierney, L. Shaw.

Rozhodčí: Rooney, Dunning – Murray, Alphonso

Diváci: 18 060