Buffalo – Dallas 4:5 (kon.) | Philadelphia – Columbus 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 6:4 (kon.)
Boston – Washington 4:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 5:2 (kon.) | Edmonton – Florida 0:6 (kon.)
Los Angeles – Colorado 1:4 (kon.) | Vegas – Montreal 4:3 (po pr.) | Seattle – San Jose 3:2 (kon.)
Nashville Predators
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Winnipeg Jets
Pátek 21.01.2022, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:54:00)

Hvězdy utkání

1. Roman Josi (NSH) – 0+2
    2. Juuse Saros (NSH) – 36 zákroků
    3. Ryan Johansen (NSH) – 1+1

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

V oslabení: 0:0
    Nashville slaví výhru nad Winnipegem poměrem 5:2.

Nashville Predators tedy nakonec ukončují svou nelichotivou sérii čtyř porážek v řadě, když se jim na domácím ledě podařilo porazit Winnipeg Jets poměrem 5:2.

Predátoři vykročili vstříc vítězství díky skvělé první třetině, když po ní vedli hned o tři branky. Winnipeg byl v následných dvou třetinách jasně střelecky aktivnější, ale hostům jejich snaha dopomohla pouze ke dvě snížením.

V úvodu třetí třetiny sice vykřesal naděje pro Jets Scheifele, jenže Winnipeg už žádnou další branku nepřidal a naopak při závěrečné power play přidal Jeannot pátou branku domácích.

59:40 Tanner JEANNOT - 5:2

59:40
    Nashville právě vstřelil branku!
    Granlund zblokoval střelu Connora a díky tomu se následně domácí dostali do útoku, kde Sissons poslal puk TANNERU JEANNOTOVI, jenž už poslal puk do opuštěné klece Winnipegu. Asistence. Colton Sissons, Mikael Granlund.

59:11
    Copp posílal zpoza brány přihrávku na Lowryho, kterou si pro sebe uzmul Saros. Následně se mezi hráči strhla menší potyčka.

58:47
    Nashvillu se podařilo najít skulinku na modré čáře, díky které dostali puk do středního pásma.

58:25
    Ekholm se přes celé kluziště pokusil trefit opuštěnou klec Winnipegu, ale jeho pokus letěl hodně mimo a navíc je domácím odpískán další icing.

58:14
    Winnipeg si bere svůj oddechový čas.

58:14
    Morrissey, ve snaze udržet útočnou třetinu, musel zahrát kotouč rukou, takže je hra vykázána do středního pásma.

57:44
    Po zblokované střele Connora se kotouč opět odrazil až do středního pásma.

57:21
    Nashvillu se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

57:08
    Po dalším zakázaném uvolnění domácích hokejistů už Hellebuyck zůstává na své střídačce!

56:31
    Střela Pionka od modré čáry nyní prošla Sarosovi mezi jeho betony, ale naštěstí pro domácí celek kotouč poté projel jen těsně vedle tyče.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Tolvanen (Benning, Tomasino), 12. Mikael Granlund (Josi, A. Carrier), 18. Johansen (Josi), 33. Kunin (Johansen), 60. Jeannot (Sissons, Mikael Granlund) – 27. Dubois (Connor, Morrissey), 41. Scheifele (Morrissey, Copp)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – A. Carrier, Josi, Benning, Borowiecki, Ekholm – F. Forsberg, Mikael Granlund, Duchene – Cousins, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – Tolvanen, McCarron, Tomasino.
    Trenér: John Hynes

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, DeMelo, Samberg, Pionk, Stanley, N. Schmidt – Copp, P. Stastny, Scheifele – Connor, Dubois, Perfetti – Harkins, Lowry, Poganski – Vesalainen, Toninato, J. Svečnikov.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: McIsaac, Pollock – Knorr, McPherson

Diváci: 17 159