Buffalo – Dallas 4:5 (kon.) | Philadelphia – Columbus 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 6:4 (kon.)
Boston – Washington 4:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 5:2 (kon.) | Edmonton – Florida 0:6 (kon.)
Los Angeles – Colorado 1:4 (kon.) | Vegas – Montreal 4:3 (po pr.) | Seattle – San Jose 3:2 (kon.)
Los Angeles Kings
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Colorado Avalanche
Pátek 21.01.2022, 03:43 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:24:22)

Trestné minuty: 2:10

Utkání je u konce a hosté jej dotáhli k výhře. Ve třetí třetině už opadl nápor domácích, střeleckou převahu naopak mělo Colorado a dokázalo toho využít. Ve 45. minutě se po návratu z trestné lavice trefil Nicolas Aube-Kubel a dal svému týmu jistotu do dalších minut. Hosté pak v poklidu drželi svůj náskok a když se Los Angeles odhodlalo k dlouhé hře bez brankáře, trefil odkrytou branku Devon Toews a svým gólem uzavřel výsledek na 1:4. Colorado je po této výhře na prvním místě Centrální divize s 57 body, Los Angeles je v Pacifické divizi druhé se 45 body.

59:29
    Zápas se už pouze dohrává, Quick je zase ve své bráně.
    58:25 Devon TOEWS - 1:4

58:25
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Domácí sice zůstali v útočném pásmu, jenže záhy přišli o puk a DEVON TOEWS střelou přes celé kluziště trefil naprosto přesně – 1:4. Asistence: Mikko Rantanen

58:16
    Iafallo vyjel zpoza branky a snažil se zasunout puk za tyčku. Kuemper tam byl ale včas a utěsnil všechny mezírky.

58:06
    Domácí tým si bere oddechový čas.

57:45
    Rozhodnout mohl Rantanen, u pravého mantinelu byl ale pokrytý a nepovedlo se mu trefit prázdnou branku.

57:26
    Po Doughtyho přihrávce střílel z mezikruží Danault, jeho příklep skončil mimo.

56:47
    Domácí zvolili dlouhou hru bez brankáře a málem už byli za to potrestáni. Střela přes celé kluziště ale skončila těsně vedle a je z toho zakázané uvolnění.

56:07
    Sherwood přihrával zprava mezi kruhy, pas obrana Los Angeles srazila a už se zase hraje na opačnou stranu.

55:34
    A zase vyhození z vlastního pásma, hosté míří rychle střídat.

54:45
    Další z nahození před Quicka, hosté nemusí moc tvořit, stačí jim držet hru daleko od Kuempera.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 29. Kopitar (Iafallo, Doughty) – 10. Rantanen (MacKinnon, Makar), 24. Kiefer Sherwood, 45. Aube-Kubel (L. O'Connor, Compher), 59. D. Toews (Rantanen)

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty (A), M. Roy, O. Määttä, Björnfot, Durzi – Fagemo, Kopitar (C), Iafallo – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Grundström – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.
    Trenér: Todd McLellan

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, L. O'Connor – Compher, Newhook, Aube-Kubel – Kiefer Sherwood, M. Malcev, Jost.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Furlatt, Lee – Nansen, Gawryletz

Diváci: 15 387