Leicester – Brighton 1:1 (kon.) | Arsenal – Burnley 0:0 (kon.) | Crystal Palace – Liverpool 1:3 (kon.)
Chelsea – Tottenham 2:0 (kon.)
Crystal Palace FC
1:3 (0:2)
Liverpool FC
Neděle 23.01.2022, 15:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 23. kolo

Fotbalisté Liverpoolu pokračují v úspěšné sérii a Crystal Palace porazili podesáté v řadě. Dnes rozhodl jejich vynikající vstup do utkání. Zatímco hosty poslouchal míč na slovo, domácí nevěděli, co mají hrát a mohli být rádi, že prohrávají jen 0:2. V závěru poločasu však Londýňané dvakrát málem udeřili a elán si přenesli i do druhého dějství. Ze série vyložených šancí se podařilo snížit jen Édouardovi. Liverpool pak soupeřův nástup otupil a v závěru z přísné penalty zápas definitivně rozhodl Fabinho Henrique.
    Vítězové se přiblížili Manchesteru City, který včera po dlouhé době ztratil body v Southamptonu, na rozdíl devíti bodů se zápasem k dobru. (16:59:23)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 13:10.

90+6

90+4
    Domácím se povážlivě krátí čas. Nepřesný nákop letí do zámezí a Alisson Becker nebude dvakrát pospíchat s odkopem.

90+3
    Žlutou kartu za protesty vidí Joel Ward (Crystal Palace).

90+2
    A ještě jedno taktické střídání Liverpoolu: místo Trenta Alexander-Arnolda přichází na závěrečné minuty Joe Gomez.

90
    Rozhodčí nastavuje šest minut.

90
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází James Milner.
    89. Fabinho HENRIQUE - 1:3

89
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Krátký rozběh si při pokutovém kopu dal FABINHO HENRIQUE a chladnokrevně proměňuje po zemi do protipohybu domácího gólmana.

88
    Sudí se běží přesvědčit k obrazovce za postranní čarou a po několika minutách váhání skutečně penaltu nařizuje!

86
    Případnou penaltu však ještě přezkoumá VAR. Nešlo až tak o kontakt s Wardem, ale o přepadnutí přes klečícího brankáře Guaitu.
    86. Diogo Jota přepadl přes Guaitu, o penaltě rozhodne VAR

86
    Po střetu Warda s Jotou před bránou Crystal Palace volal lehce postrčený útočník po penaltě, rozhodčí ovšem vrtí hlavou.

84
    Z rohu se Londýňané neprosadili a další nákop do šestnáctky již nebyl přesný, směřuje přímo k Alissonovi.

83
    Olise dostal padesátimetrový pas od Andersena a hned po odskoku zkusil přelobovat Alissona Beckera. Brankář hostů se však stačil vrátit a vyškrabuje míč na roh.

82
    Žlutou kartu dostává Jeff Schlupp (Crystal Palace).

81
    Žlutou kartu dostává Roberto Firmino (Liverpool FC).

80
    Guéhiho průnikovka na střídajícího Bentekeho směřovala do ofsajdu.

Karel Jedlička

Branky: 55. Edouard (Mateta) – 8. V. van Dijk (Robertson), 32. Oxlade-Chamberlain (Robertson), 89. Fabinho (pen.)

Karty:   49. Gallagher (CRP), 61. Hughes (CRP), 82. Schlupp (CRP), 90+3. J. Ward (CRP) – 81. Firmino (LIV)

Crystal Palace FC: Guaita – Ward /C/, Andersen, Guéhi, Mitchell – Gallagher, Hughes (77. Ayew), Schlupp – Olise, Édouard (68. Eze), Mateta (77. Benteke).
    Náhradníci: Butland – Kelly, Ferguson, Clyne, Milivojević, Riedewald.

Trenér: Vieira.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (90+2. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson – Henderson /C/, Fabinho, Jones – Oxlade-Chamberlain (60. Minamino), Firmino (90. Milner), Jota.
    Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, Konaté, Williams, Morton, Gordon.

Trenér: Klopp.

Rozhodčí: Friend – Holmes, Beck