RB Lipsko – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Hertha – Bayern 1:4 (kon.)
Hertha BSC
1:4 (0:2)
Bayern Mnichov
Neděle 23.01.2022, 17:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 20. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:31:41)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:20. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:8.

Je konec. Bayern Mnichov zvítězil nad Herthou vysoce 4:1.
    Už ve 2. minutě se prosadil Corentin Tolisso, ale nakonec viděl videorozhodčí těsný ofsajd a branku neuznal. Ve 20. minutě se Robert Lewandowski dostal do dobré šance, ale Alexander Schwolow předvedl skvěl zákrok. Bayern ale pokračoval v obrovském tlaku a ve 25. minutě se už Corentin Tolisso dočkal a poslal hosty do vedení 1:0. Ve 36. minutě se Robert Lewandowski dostal do další šance, ale Alexander Schwolow opět předvedl parádní zákrok. Před poločasem ještě zvýšil vedení Thomas Müller.
    V 52. minutě mohl snížit Darida, ale ve velké šanci minul bránu soupeře. V 75. minutě uklidnil hosty po velké chybě Herthy Sané na 3:0. V 79. minutě to bylo už 4:0, když se prosadil také Gnabry. O minutu později se ale Bayern dopustil chyby a tu využil Ekkelenkamp. V 89. minutě se Sané znovu trefil, ale nakonec jeho branka nebyla uznána.
    Bayern zvítězil nad Herthou vysoce 4:1.

90

89
    Gól Bayernu na 5:1 neplatí! Leroy Sané se snažil dostat míč do vápna soupeře, ovšem napálil pouze soupeře, od kterého se mu balón odrazil lehce do ruky a následně vypálil fantastickou střelu k levé tyči. Videorozhodčí nakonec branku neuznal.

88
    Musiala se skvěle dostal po levé straně do vápna, kde následně hledal Sabitzera, ale ten na míč těsně nedosáhl.

87
    Leroy Sané to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl pouze do připraveného Alexandra Schwolowa.

86
    Robert Lewandowski sice dostal míč na levou stranu, ale tam podklouznul a přišel o balón.

85
    Faul na Pavarda a u míče bude Bayern.

84
    Peter Pekarík se snažil ukázat na pravé straně, ale přihrávka na něj byla špatná a skončila jen v zámezí.

82
    Nyní jsme už opět na druhé straně a Bayern získal rohový kop z levé strany.

80
    Hertha právě vstřelila branku!
    Domácí se přece jenom dočkali branky a snižují na 1:4. Dayot Upamecano se totiž dopustil velké chyby, když dával pomalou malou domů a jako první se k ní dostal Stevan Jovetić, kterého Neuer ještě vychytal, ale na lob JURGENA EKKELENKAMPA už nedosáhl.

80
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Jurgen Ekkelenkamp.
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Dayot Upamecano.
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Jamal Musiala.
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Paul Wanner.

79
    Bayern právě vstřelil branku!
    A je to už 4:0 pro hosty! Joshua Kimmich skvělou přihrávkou vyslal po pravé straně SERGE GNABRYHO, kterému ještě nabíhal z levé strany Lewandowski, jenž ale byl bráněn a tak to vzal na sebe a zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Joshua Kimmich.

77
    Serge Gnabry dokázal přelobovat brankáře Schwolowa, ale Linus Gechter před brankovou čárou dokázal vykopnout balón!

76
    Kimmich se obloučkem snažil najít spoluhráče za obranou, ale Hertha odvrátila balón do zámezí.

75
    Velká chyba domácích a je to 3:0 pro hosty! Alexander Schwolow se snažil v malém vápně přihrát Linusu Gechterovi, ale ten couval od míče, čehož využil LEROY SANÉ, který zakončil do prázdné brány.

73
    Thomas Müller tentokrát poslal k zemi Marvina Plattenhardta a u míče bude domácí mužstvo.

Michal Raška

Branky: 80. Ekkelenkamp – 25. Tolisso (Coman), 45. T. Müller (Kimmich), 75. Sané, 79. Gnabry (Kimmich)

Karty:   70. Serdar (HER)

Hertha BSC: Schwolow – Gechter, Boyata (C), Dárdai (58. Plattenhardt) – Pekarík, Tousart, Darida (58. Ascacibar), Mittelstädt (58. Björkan) – Serdar – Belfodil (80. Ekkelenkamp), Maolida (69. Jovetić).
    Náhradníci: Christensen – Ascacibar, K-P. Boateng, Ekkelenkamp, Jovetić, Klünter, Plattenhardt, Richter, Björkan.

Trenér: Tayfun Korkut

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Pavard, Süle, Lucas Hernández (80. Upamecano) – Tolisso (69. Sabitzer) – Gnabry (80. Musiala), T. Müller (80. Wanner), Sané, Coman (69. O. Richards) – Lewandowski.
    Náhradníci: Ulreich – Musiala, Nianzou, O. Richards, Roca, Sabitzer, Tillman, Upamecano, Wanner.

Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger