Cagliari – Fiorentina 1:1 (kon.) | Neapol – Salernitana 4:1 (kon.) | Spezia – Sampdoria 1:0 (kon.)
Turín – Sassuolo 1:1 (kon.) | Empoli – AS Řím 2:4 (kon.) | AC Milán – Juventus 0:0 (kon.)
Cagliari Calcio
1:1 (0:0)
ACF Fiorentina
Neděle 23.01.2022, 12:30 • Unipol Domus, Cagliari • Italská Serie A • 23. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (14:27:22)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 20:15.

Je konec. Cagliari remizovalo s Fiorentinou 1:1. Rozhodčí dnešní zápas těžce nezvládl.
    Už v 5. minutě se João Pedro dostal do tutovky, ale tu spálil. V 8. minutě získali hosté pokutový kop, který zahrával Cristiano Biraghi, ale Boris Radunović jej vychytal. Ve 25. minutě se João Pedro dostal znovu ke střele, ale trefil pouze tyč. V nastavení první půle zahrávalo Cagliari volný kop a střelu Marina odrazil Milenkovič do horní tyče.
    Do druhé půle domácí vstoupili skvěle, protože se ve 47. minutě trefil João Pedro. V 68. minutě byl vyloučen Odriozola a navíc Cagliari získalo penaltu, ovšem tu João Pedro neproměnil. V 75. minutě přišlo potrestání fialek v deseti, když srovnal Sottil. Konec zápasu byl dramatický, ale už žádnou větší šanci nepřinesl.
    Cagliari remizovalo s Fiorentinou 1:1.

90+6

90+5
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Edoardo Goldaniga, přichází Luca Ceppitelli.

90+4
    Nepřesná přihrávka domácích a Fiorentina bude zahrávat autové vhazování.

90+3
    Další faul Cagliari ve středu hřiště a pomalu to vypadá, že tento zápas skončí smírně.

90+2
    Ovšem nakonec z toho nebylo nic vážnějšího, neboť se Youssef Maleh nacházel v ofsajdu.

90+2
    Nyní přišel faul ze strany domácích a Fiorentina bude zahrávat volný kop, kterým může rozhodnout zápas.

90+1
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Matija Nastasić.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90
    Následný centr domácích z pravé strany odvrátila obrana fialek do bezpečí.

89
    Youssef Maleh uviděl žlutou kartu za svůj faul na Matteo Lovata.

88
    Další faul Cagliari ve středu hrací plochy a Fiorentina tak bude na míči.

87
    Domácí celek získal autové vhazování na polovině soupeře.

86
    Luca Ceppitelli, který je pouze na střídačce tentokrát uviděl žlutou kartu za své řeči.

85
    Fiorentina ovšem je ke konci utkání lepším týmem a chce rozhodnout, ovšem nynější přihrávka letěla do míst, kde nebyl nikdo.

84
    Následný volný kop byl rozehrán nakrátko a centr posléze odvrátila obrana Cagliari.

Michal Raška

Branky: 47. João Pedro – 75. Sottil (Maleh)

Karty:   10. Altare (CAG), 60. Walter Mazzarri (trenér) (CAG), 81. João Pedro (CAG), 86. Ceppitelli (CAG) – 29. Biraghi (FIO), 75. Sottil (FIO), 89. Maleh (FIO)   64. Odriozola Arzallus (FIO)

Neproměněná penalta: 68. João Pedro (CAG), brankář Terracciano zneškodnil – 8. Biraghi (FIO), brankář B. Radunović zneškodnil

Cagliari Calcio: B. Radunović – Zappa, Goldaniga (90+5. Ceppitelli), Altare (46. Lovato), Obert – Bellanova, Marin, Grassi (74. Kourfalidis), Dalbert (81. Gagliano) – Pereiro – João Pedro (C).
    Náhradníci: S. Aresti, Lolič – Ceppitelli, Gagliano, Iovu, Ladinetti, Lovato, Tramoni, Palomba, Kourfalidis.

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Torreira, Castrovilli (46. Maleh) – Ikoné (60. Sottil, 90+1. Nastasić), K. Piątek (68. Venuti), N. González.
    Náhradníci: Drągowski, Rosati – Callejón, Duncan, Kokorin, Maleh, Munteanu, Pulgar, Sottil, Terzić, Venuti, Nastasić.

Rozhodčí: Aureliano – Galetto, Margani