KPR Ruch – Kynžvart 27:24 (kon.)
KPR Ruch Chorzów
27:24 (11:12)
Házená Kynžvart
Neděle 23.01.2022, 11:00 • Hala sportowa MOSiR, Chorzów • MOL liga žen • 10. kolo

KPR Ruch Chorzów – Házená Kynžvart 27:24 (11:12)
    Nejvíce branek: Kolonková 8/5, Polańská 5, Masalovová 5 – Weisenbilderová 6/2, K. Königová 4, Patrnčiáková 4. Rozhodčí: Andrej Budzák – Michal Zahradník. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 2:6. (12:38:02)

Druhý poločas byl stoprocentně zajímavější, než ten první. Začal ve vysokém tempu, padala jedna branka za druhou. Většinu času vedl Kynžvart o jenu branku, nebo bylo srovnáno. Ovšem kolem 50. minuty přišel zvrat, kdy domácí dokázali skórovat pětkrát po sobě a dostali se tak do pětibrankového vedení. A Kynžvart neskóroval 6 minut. Následně se ale role otočily a hosté dali čtyři branky za sebou, kdy naopak Ruch neskóroval 5 minut. Srovnat české házenkářky už nedokázaly a Ruch nakonec střeleckou smůlu protrhl a další góly ještě přidal. Po třech porážkách nakonec přemohl dnešního favorita.

Konec zápasu. (27:24)
    60
    Sabina Radlaková se prosadila střelou na vzdálenější tyčku z levého křídla a to už je branka vítězná. Ruch utkání překvapivě vyhraje. (27:24)

60
    Vyloučení v týmu Házená Kynžvart (Nikola Švihnosová). (26:24)
    59
    Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Kristýna Königová). (26:24)
    59
    Veledůležitá branka domácích! Marcelina Polańská skórovala z doběhu z druhé vlny a zamířila do horní části branky. (26:23)
    55
    Po pěti minutách nyní naopak konečně branka Polek. Klaudia Grabińská se natáhla s míčem asi deset metrů od soupeřovy svatyně a skórovala. (25:23)
    55
    Neskutečné! Ruch si nechal ujít pětibrankové vedení a vede už jen o branku jedinou. Martina Weisenbilderová vyslal míč z dálky tvrdou střelou k zemi. (24:23)
    54
    Barbora Tesařová šest minut před koncem snižuje střelou ze středu do horní části Chorzówské sítě už jen na dvoubrankový rozdíl. (24:22)
    53
    Martina Weisenbilderová vystřelila míč dost chabě, ovšem i tak domácí gólmance propadl a je to tak už jen o tři branky. (24:21)
    51
    Po opravdu dlouhé pasáži bez vstřelené branky konečně odpovídá i Kynžvart. Martina Weisenbilderová tak vstřeluje branku svého týmu po šesti minutách. (24:20)
    51
    Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Natalia Kolonková). (24:19)
    50
    Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Natalia Kolonková). (23:19)
    48
    Česky dvakrát zaváhaly při útoku, a tak se do něj dostal Chorzów a Sabina Radlaková, která míč do soupeřovy branky vmetla a získala tak pro svůj tým už tříbrankové vedení. (22:19)
    47
    Polina Masalovová se dostala do protiútoku a vymetla pravou šibenici! Ruch vede poprvé o dvě branky! (21:19)
    46
    Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Sabina Radlaková). (20:19)
    46
    Veronika Dvořáková se prezentovala parádní ránou po výskoku nad obranu, kdy míč umístila do malého prostoru u levé tyčky. (19:19)
    44
    Natalia Kolonková opět neměla se sedmimetrovým hodem sebemenší problém. Bez náznaku míč poslala k pravé tyči do střední výšky. (19:18)