Philadelphia – Buffalo 3:5 (kon.) | Nashville – St. Louis 3:8 (kon.) | Minnesota – San Jose 5:4 (po pr.)
Toronto – NY Islanders 4:2 (kon.) | Anaheim – Columbus 6:4 (kon.)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:29 (9:9, 12:11, 16:9)
    Zblokované střely – 20:16
    Vyhraná vhazování – 30:29
    Trestné minuty – 9:11
    Hity – 25:48

Hokejisté Toronta zdolali newyorské Islanders 4:2. Hosté nehráli zle, dvakrát v utkání vedli, ale na body to nakonec nestačilo. Leafs otočili ve druhé třetině skóre z 1:2 na 3:2. Ve třetí části pak měli domácí nejprve možnosti své vedení navýšit. Neproměnili přesilovku 5 na 3 a i po ní ještě soupeře několik minut přehrávali. Ostrované to však přežili především díky brankáři Sorokinovi a s blížícím se závěrem začali tlačit zase oni. K vyrovnání už však nepomohla ani power-play, kterou navíc 8 sekund před koncem potrestal gólem do opuštěné branky David Kämpf.

59:52 David KÄMPF - 4:2

59:52
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí dnes zvítězí! William Nylander sice z vlastní poloviny netrefil opuštěnou branku, ovšem za kotoučem spěchal DAVID KÄMPF, takže to nemohlo být zakázané uvolnění. Puk se navíc od zadního mantinelu odrazil tak, že český útočník mohl rovnou pálit na prázdnou klec soupeře – 4:2. Asistence: William Nylander.

59:21
    Domácí odehráli puk pryč z obranného pásma a čas utíká.

58:44
    Noah Dobson střílel od modré, Campbell si připsal další úspěšný zákrok.

58:04
    Brock Nelson dostal puk na osu. Campbellovi clonil Lee, nicméně domácí gólman zasáhl lapačkou.

57:56
    Po nepřesné střele Pulocka se puk odrazil zpátky před brankoviště a Campbell ho zalehnul. Hosté budou pokračovat již v šesti, tedy bez brankáře!

56:59
    V předbrankovém prostoru se dostal k puku Anders Lee. Jeho střela byla sražena, ovšem kotouč vyjel u tyčky před Mathewem Barzalem. Ten byl ale překvapen a nestihl ho zasunout do na chvíli odkryté klece!

56:25
    Nylander hledal před brankou Pierra Engvalla. Ten na dlouhou hůl nezpracoval, ovšem puk v rohu dobruslil a vyjel si do střelecké pozice. Zasahovat musel Sorokin.

56:14
    Kyle Palmieri dokázal vystřelit z otočky. Campbell byl u bližší tyčky připraven a přikryl puk.

55:59
    Hosté mají alespoň na vyrovnání poslední čtyři minuty.

55:31
    Casey Cizikas se zprava natlačil až před Campbella, který jeho zakončení pokryl. Následuje reklamní přestávka. Dnes už poslední.

54:32
    Nylander hledal v přečíslení 2 na 1 Engvalla. Přes Chárovu hokejku však přihrávka neprošla!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Marner (Giordano, Bunting), 31. Engvall (Kerfoot, Holl), 34. W. Nylander (Tavares, Bunting), 60. Kämpf (W. Nylander) – 15. Beauvillier (Palmieri, Pulock), 21. Bailey

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Holl, Brodie – Marner (A), Tavares (C), Bunting – W. Nylander, Kerfoot, I. Michejev – Blackwell, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, Abruzzese.
    Trenér: Keefe

New York Islanders: I. Sorokin (Appleby) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, Greene, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Bellows, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Cizikas (A), M. Martin, Ross Johnston.
    Trenér: Trotz

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Shewchyk, Cherrey

Diváci: 17 464