Banská Bystrica – Spišská N. Ves 3:2 (3:1 po s.n.) | Nové Zámky – HC Slovan 0:0 (odl.) | Trenčín – Nitra 3:6 (kon.)
Zvolen – Košice 0:0 (odl.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 1:2 (po pr.) | Poprad – Michalovce 0:0 (odl.)
HC Prešov
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 23.01.2022, 17:00 • Ice Aréna Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Liptovský Mikuláš napokon otočil nepriaznivý vývoj dnešného zápasu a berie z Prešova dva body. Hrdinom veľmi vyrovnaného zápasu sa stal Michal Uhrík. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (19:25:03)

62:55 Michal UHRÍK - 1:2

62:55
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Gól strelil MICHAL UHRÍK. Ten to vzal aj v tomto prípade na seba a urobil najlepšie ako mohol, pretože po individuálnej akcii dáva gól ako cez kopírku! Asistencie: Matúš Paločko.

62:30
    Polovica predĺženia je úspešne za nami. Zatiaľ sme prerušenie hry nevideli.

61:08
    Michnáč sa tiesnený tlačil do samostatného nájazdu, ale recept na brankára nenašiel.

60:32
    Prešovčania naskočili do predĺženia s tromi útočníkmi.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V záverečnej tretine gól nepadol, a preto sa dnes budú body zaslúžene deliť. Uvidíme však, ktorý tím bude spokojnejší.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:21
    Welyčka sa zatiaľ domácim hrdinom nestane!

58:33
    Dnešný zápas by mal podľa akejsi športovej spravodlivosti skončiť remízou. V hokeji je však 90 sekúnd veľmi veľa.

57:02
    Po Rajnohovej delovke a následnom zákroku Ivannikova vznikla ďalšia trma vrma.

56:08
    Zakázané uvoľnenie prerušuje hru po viac ako dvoch minútach. Hra sa prerušuje v záverečnej časti skutočne sporadicky.

54:16
    Puk teraz často mení svojho majiteľa. Dnešný zápas môže strhnúť na svoju stranu skutočne hociktorý tím.

53:47
    Bespalov sa ocitol na zemi, ale prekonaný nebol! V tomto momente sa hrá bez prerušenia už takmer štyri minúty.

52:40
    Už viac ako dve a pol minúty nezaznel rozhodcovský hvizd.

51:18
    Strieľaný puk pred bránku Liptovského Mikuláša nenašiel správneho adresáta.

50:00
    Záverečných desať minút dnešného zápasu je už v plnom prúde. Možno však uvidíme ešte predĺženie či samostatné nájazdy.

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 20. Welyčka (Turan) – 34. Uhrík (Varttinen, Ventelä), 63. Uhrík (Paločko)

HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, F. Fekiač, Bakala, Glazkov, Jendroľ, Turan, Růžička (A) – Charbonneau, Čacho, Welyčka – A. Nauš, Klíma, Sýkora – Michnáč, Valent, Šimun (A) – V. Fekiač, Zagrapan (C), Lialka
    Trenér: Ernest Bokroš

HK 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Šepelev, Salija, Mezovský, Krempaský – Handlovský, Walega, Kriška (C) – Jurík (A), Elo, Michalík – Haluška, Uhrík (A), Paločko – Nemec, Babka, Ďurina
    Trenér: Milan Jančuška

Rozhodčí: Miroslav Valach, Roman Výleta – Michal Orolin, Daniel Konc ml. – Rudolf Lauff