Columbus – Ottawa 1:2 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 2:3 (kon.) | Seattle – Florida 5:3 (kon.)
Vancouver – St. Louis 1:3 (kon.)
Seattle Kraken
5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Florida Panthers
Pondělí 24.01.2022, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Seattle Kraken v tomto zápase vede 3:1, následně dokázala Florida rychle vyrovnat. Ve třetí třetině se domácí prosadili dvakrát a rozhodli o své výhře. Florida se za stavu 4:3 pokoušela prosadit, vypracovala si velké šance, ale neproměnila je. (05:44:32)

Seattle právě vstřelil branku!
    Snadno se nyní domácí dostali ke gólu. MacKenzie Weegar chyboval na modré čáře a sám na prázdnou branku jel a puk do ní poslal CALLE JÄRNKROK.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:25
    Philipp Grubauer kryje puk, přerušuje hru. Florida hraje nejlepší pasáž zápasu. Obrovské šance a rozruch před brankou Krakenů.

58:50
    Jonathan Huberdeau minul branku z bezprostřední blízkosti.

58:04
    Aaron Ekblad třikrát pálil, dvakrát minul branku, jednou zlomil hokejku. Obrovský tlak hostů.

57:11
    Florida rozehrává od své branku, Aleksander Barkov měl obrovskou šanci, ale minul branku. Jeho tým hraje v šesti.

56:24
    Carter Verhaeghe pálil, ale jeho rána byla před brankou několikrát tečovaná. Puk končí mimo branku.

56:10
    Z pohledu Floridy čas ubíhá velmi rychle.

55:32
    Zakázané uvolnění se nepíská, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Florida se pokouší usadit se v útočném pásmu, ale obrana si dokázala poradit.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí Krakeni stále vedou o jednu branku.

54:30
    Ryan Donato postupoval do útočného pásma, ve střední třetině nabral rychlost, ale k zakončení se nepropracoval.

54:00
    Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

53:21
    Carter Verhaeghe čekal na přihrávku, dostal ji, jenže skákající kotouč nedokázal trefit podle představ. Na druhé straně Alexander Wennberg minul bránu.

52:51
    Calle Järnkrok pálil z dobré pozice, jeho rána ovšem minula branku, gólman zasahovat nemusel.

52:27
    Oddechový čas pro domácí.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Marcus Johansson (Giordano, McCann), 31. Gourde (A. Larsson), 31. Blackwell (Appleton, Sheahan), 41. Appleton (Wennberg, Vince Dunn), 60. Järnkrok – 5. Duclair (Huberdeau, Ekblad), 33. Huberdeau (Ekblad, Barkov), 35. Barkov (Huberdeau)

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Giordano, Soucy, Vince Dunn, A. Larsson, Borgen, Lauzon – Marcus Johansson, McCann, Jordan Eberle – Appleton, Gourde, Järnkrok – Donato, Wennberg, Geekie – Blackwell, Sheahan, Kuhlman.
    Trenér: Dave Hakstol

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Ekblad, Montour, Kiersted, Gudas, Lucas Carlsson – Verhaeghe, Barkov, S. Reinhart – Huberdeau, Luostarinen, Duclair – Marchment, J. Thornton, Lomberg – A. Lundell, Vatrano, S. Bennett.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Lee, Blandina – Gibbons, Nansen

Diváci: 17 151