Ostrava – Vítkovice 1:5 (kon.) | Otrokovice – Tatran 5:9 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 5:6 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
5:6 (0:1, 3:2, 2:3)
Předvýběr.CZ Florbal MB
Neděle 06.02.2022, 18:30 • UNYP ARENA, Praha • Livesport Superliga • 23. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:46:21)

Předvýběr.CZ Florbal MB – 9

Třetí třetina stejně jako druhá nabídla pět branek. Nejdříve vedení Boleslavi dal Jiří Curney, který proměnil svoji individuální akci. Na jeho gól navázal Jakub Bína a vypadalo to že je vše rozhodnuté, když Boleslav jasně kontrolovala hru. Jenomže v čase 49:16 snížil Matěj Čermák a Sparta se dostala znovu do hry. V padesáté třetí minutě za to však vzal jako správný kapitán Milan Tomašík a jeho krásná střela skončila za zády Martina Beneše. Sice ještě domácí rychle odpověděli gólem Mikuláše Krbce, ale víc už se Spartě nepovedlo, a tak si tři body domů odvez Mladá Boleslav, která je tak blízko k výhře v celé základní části. Konečný stav tedy je 6:5 pro Předvýběr.CZ Florbal MB.

59:52
    V posledních vteřinách se do velké šance dostal Ujhelyi, a tak je nejspíš rozhodnuto.

59:15
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Milan Garčar – 2 min., Hrubost).

59:10
    Adam Hemerka pomáhá Boleslavi, když drží míček v rohu hřiště. To se nelíbí Garčarovi, který se neudržel a půjde si sednout na trestnou lavici.

59:02
    Oddechový čas pro hosty.

58:58
    Křenek ztratil míček a mohla z toho být velká šance, ale nakonec Křenek zastavil Tokoše na mantinelu za cenu rozehrávky.

58:15
    Křenek krásnou nahrávkou našel Zouzala, ten však se svou střelou neuspěl.

57:12
    Sparta po oddechovém čase ihned přechází do hry v šesti. Martin Beneš tedy už zůstává na střídačce a Sparta začíná kombinovat na půli Boleslavi.

57:12
    Oddechový čas pro domácí.

57:10
    Hemerka se pustil do odvážné kličky na bekhend a ta mu naštěstí pro Mladou Boleslav vyšla. Navíc ještě Hemerka poslal své spoluhráče do velké šance.

56:57
    Čas se domácím krátí a domácí se nemůžou dostat k míčku.

56:05
    Tomašík svým pohybem chtěl oklamat Čermáka, ten se však nedal, a tak Tomašík s míčkem znovu zacouval za bránu Lukáše Bauera.

54:48
    Boleslav znovu nikam nespěchá. Dva odchovanci brněnských klubů Adam Hemerka a Lukáš Punčochář se starají o rozehrávku.

53:41
    Znovu stejně jako v druhé třetině sledujeme divokou pasáž zhruba ve středu třetiny. Jeden krásný gól střídá druhý. Teď k gólovým oslavám neměl daleko Adam Hemerka, který svoji střelu zápěstím mířil těsně nad bránu Beneše.

Filip Prokeš

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 28. Košir (Ujhelyi), 31. Košir (Bartoš), 34. Kareš (Martin Beneš), 50. Matěj Čermák (Ujhelyi), 53. M. Krbec – 16. Tomašík (Šebek), 31. Tokoš (Zakonov), 34. J. Bína, 44. Curney, 48. J. Bína (Hemerka), 53. Tomašík (Tokoš)

ACEMA Sparta Praha: Martin Beneš (Hejna) – Bartoš, Garčar (C), Zeman, Křenek, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Pažák, Fišer, Kuchynka, Matěj Čermák, Kareš, M. Krbec, Hurt.
    Trenér: Ondřej Kašpárek

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Tomšík) – Suchánek, Gruber, Koláčný, Zakonov, Punčochář, Hemerka, Fořt – Šebek, Tomašík (C), Tadeáš Chroust, J. Bína, Tokoš, Do. Beneš, Zoufalý, Curney, Pěnička.
    Trenér: Petr Novotný

Rozhodčí: Lukáš Čížek a Lukáš Lašťovička