Senegal – Kapverdy 2:0 (kon.) | Maroko – Malawi 2:1 (kon.)
Senegal
2:0 (0:0)
Kapverdy
Úterý 25.01.2022, 17:00 • Stade de Kouekong, Bafoussam (CMR) • Africký pohár národů • Osmifinále

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:14. (18:58:45)

Obhájci stříbra ani ve čtvrtém utkání na Africkém poháru neinkasovali a postupují do čtvrtfinále. Hned v první minutě nastřelil Mané tyč, pak se ale Senegalci velmi dlouho nedokázali prosadit, přestože už od 18. minuty hráli přesilovku. Teprve když byl deset minut po změně stran vyloučen i kapverdský brankář Vozinha, stal se zápas jasnou záležitostí. Skóre otevřel po rohu placírkou o břevno Mané a v nastavení potvrdil výhru z brejku Dieng.

90+5

90+5
    Senegal ještě musí střídat: Fodé Ballo-Touré dlouho na hřišti nepobyl a opouští je na nosítkách. Na jeho místo přichází Ibrahima Mbaye.

90+4
    Mendy třímá pevně v rukavicích nakopávaný míč spíše ze zoufalství.
    90+2. Bamba DIENG - 2:0

90+2
    Senegal právě vstřelil branku!
    Po Diédhiouově přihrávce z přečíslení dvou na jednoho dává gólovou pojistku proti oslabenému soupeři po zemi marseilleský útočník BAMBA DIENG.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Naopak roh vybojoval Senegal a po obranné hlavičce si ho vzápětí zopakuje.

90
    Júlio Tavares unikl do brejku po levém křídle, centr však neměl příliš nadějí na úspěch. Ve vápně bylo šest hráčů v zeleném proti dvěma modrým.

88
    Favorit se trestnému kopu Jamira Monteira ubránil bez úhony.

87
    Senegalci musejí stavět zeď, soupeř rozehraje trestný kop asi 24 metrů od brány. Ve vápně ovšem mají bránící hráči velkou přesilu.

86
    První zákrok Édouarda Mendyho v utkání! Ostrované se dokázali dostat za obranu, Júlio Tavares si narazil zády k bráně a uvolnil se ze sevření tří protihráčů, patička z první však byla příliš slabá.
    84. Idrissa Gueye z úhlu rozvlnil jen boční síť

84
    Kapverdy v devíti lidech jen čelí vlnám senegalských útoků. Do šance se protáhl Idrissa Gueye, z úhlu však sám před brankářem pálí po zemi jen do boční sítě.

83
    Jako by přesila dvou mužů nestačila, jeden z Kapverďanů nabil do šance střídajícímu Lopymu. Márcio Rosa ovšem jeho slabou střelu doprostřed brány snadno chytá.

82
    Dvakrát střídá Senegal: hřiště opouštějí Saliou Ciss a Pape Gueye, přicházejí Fodé Ballo-Touré a Joseph Lopy.