Ottawa – Buffalo 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – Vegas 4:3 (po pr.)
New Jersey – Dallas 1:5 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:3 (kon.) | Winnipeg – Florida 3:5 (kon.)
Vancouver – Edmonton 2:3 (po pr.) | Seattle – Nashville 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Buffalo Sabres
Středa 26.01.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Je za námi utkání mezi Ottawou a Buffalem. Domácí zvítězili jednoznačně 5:0. O svém vítězství dali vědět už v první třetině, ve které se dvakrát trefil Tyler Ennis a jednou také Drake Batherson. V prostřední periodě se povedlo navýšit vedení Alexi Formentonovi a krátce před závěrečnou sirénou se ještě jednou prosadil Ennis, který tedy dnes zkompletoval hattrick. Skvělý výkon předvedl i brankář Matt Murray, jenž kryl 32 pokusů soupeřova celku.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:46:20)

Statistické okénko

Střely na bránu: 47 – 32 | Přesilová hra: 1/4 – 0/5 | Trestné minuty: 14 – 12

Matt Murray (OTT) – 32 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:48
    Aaron Dell (BUF) – 42 zákroků, 5 OG, úspěšnost 89,4%, odchytal 59:47

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Tyler Ennis (OTT) – 3+0
    2. Matt Murray (OTT) – 32 zákroků
    3. Tim Stützle (OTT) – 0+1

59:30 Tyler ENNIS - 5:0

59:30
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Přece jen se TYLER ENNIS dočkal hattricku a jelikož je hlediště prázdné, tak čepici na led poslal náhradní brankář Anton Forsberg. Ennis na pravé straně zpomalil, najel si na střed a poté svižnou střelou k zadní tyči nedal Dellovi šanci. 5:0. Asistence: Brady Tkachuk a Josh Brown.

59:06
    Rozběhla se nám poslední minuta tohoto střetnutí. Kotouč drží na svých hokejkách Ottawa.

58:37

58:25
    Sražená rána Victora Olofssona se dokutálela těsně vedle bližší tyče. Murray teď měl štěstí.

57:59
    Rána hostů ze strany se od zadního mantinelu odrazila do středního pásma.

57:27
    Na útočné modré čáře bylo přehuštěno, takže Tage Thompson musel zvolit ještě oblouk směrem dozadu, aby nabral rychlost.

56:56
    Teď se hraje už jen o čisté konto brankáře Murrayho. Hokejisté v černých dresech rychle po vhazování dostali puk z vlastní třetiny.

56:37
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Josh Norris – 2 min., vysoká hůl).

56:06
    Tkachuk žabičkou oslovil Tylera Ennise, jenž zaútočil na hattrick. Zápěstím však trefil jen horní tyč, takže třetí gól domácí třiašedesátky nepřichází.

55:34
    Kotouč za bránou podržel Henri Jokiharju, který teď čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

55:03
    Závěrečnou pasáž utkání načal Paul prudkou střelou z mezikruží po ledě. Dell poměrně rychle stačil zaklapnout betony.

54:38
    Aaron Dell předvedl velice pohledný semafor, při kterém precizně zasáhl lapačkou. Na řadu přichází poslední komerční pauza utkání.

54:23
    Robert Hägg je po dvou trestných minutách zpátky na ledě. Oba celky tedy hrají v plném počtu.

53:49
    Cenné sekundy pro Buffalo však pošetřil Rasmus Asplund, jenž se s pukem na holi ještě vrátil, aby jej nemusel rychle odevzdávat.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. Ennis (Gaudette, J. Brown), 18. Batherson, 19. Ennis (Tierney, Gaudette), 32. Formenton (Stützle, B. Tkachuk), 60. Ennis (B. Tkachuk, J. Brown)

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Chabot (A), L. Thomson, Holden, Zub, Mete, J. Brown – B. Tkachuk (C), Norris, Sanford – Formenton, Stützle, Batherson – N. Paul (A), Gambrell, Watson – Ennis, Tierney, Gaudette.
    Trenér: D. J. Smith

Buffalo Sabres: Dell (Houser) – Dahlin, Jokiharju, M. Samuelsson, Pysyk (A), Hägg, Bryson – J. Skinner, Tage Thompson, Tuch – Krebs, Mittelstadt, Bjork – R. Asplund, Cozens, V. Olofsson – Girgensons (A), Jankowski, Eakin.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Lambert, Nicholson – Deschamps, A. Smith