Fehérvár – Znojmo 7:1 (kon.)
Fehérvár AV19
7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 26.01.2022, 19:15 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League • 41. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočetnou někdy příště! (21:33:11)

Dnešní utkání sledovalo 1 056 diváků.

V Székesfehérváru je konec, tři body dnes večer zůstávají doma! Znojmo na tenhle výlet do Maďarska bude chtít co nejrychleji zapomenout – do zápasu vstoupilo bídně, už hned od první minuty prohrávalo a celé utkání se mu nepodařilo sebevědomě hrající protihráče zkrotit. Na Moravu se tak vrací s prázdnou, dnešní výkon Orlů na vítězství ani zdaleka nestačil.

Střely na branku: 38 – 22.

59:55
    Kotouč ještě naposledy proletěl těsně kolem znojemské branky, domácí fanoušci už rozjíždí oslavy.

59:43
    Kantora ještě z pravé strany prověřil Magosi, na jehož zakončení český gólman hravě vyzrál.

59:20
    Čtyřicet sekund do konce, Orli jsou na puku a snaží se založit ještě poslední útočnou akci utkání.

58:42
    Németh udržel ujíždějící kotouč před modrou čarou, Fehérvár může nadále operovat u Kantora.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:55
    Domácí mají závěr utkání plně pod kontrolou, Znojemští se bezpochyby těší na sirénu.

57:20
    Puk po Háriho střele nebezpečně poskakoval po brankovišti, někdo z hostů ho ale na poslední chvíli zvládl vyšťouchnout mimo nebezpečí!

56:38
    Luciani dlouhou křižnou přihrávkou hledal Sedláka, nenašel. Fehérvár se vrací ke kotouči.

55:45
    Culkin byl vysvobozen z trestné lavice, Orli v plném počtu. Do konce chybí něco přes čtyři minuty.

54:58
    Bartalis operuje s pukem za hostující brankou a snaží se najít někoho, komu by mohl puk předat.

54:35
    Fehérvár se vlastní nepřesnou přihrávkou připravil o útočné pásmo, puk skončil až v rohu u Tirronena.

53:44
    Svůj tým na dvě minuty oslabuje Ryan Culkin (ZNO), který byl z hrací plochy vykázán za sekání.

53:28
    Na hrací ploše vynikají hlavně defenzívy. Jeden z hostů si toho teď ovšem při bránění dovolil až příliš, Znojmo půjde znovu do čtyř.

52:25
    Utkání se už více méně jen dohrává, ani jeden tým už nehraje na sto procent. Nohu z plynu sundali zejména hráči domácího Fehérváru.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 1. Nilsson (Atkinson), 1. Fournier (Bartalis), 14. Bartalis (Jacobs), 29. Magosi (Atkinson, Kuralt), 39. Shaw (Fournier, Campbell), 40. Atkinson (Hári, Petan), 41. Petan (Nilsson, Bartalis) – 4. Svoboda (Neumann, Stránský)

Fehérvár AV19: Tirronen (Kornakker) – Atkinson, Nilsson, Fournier, Campbell, Dahlroth, Szabó, Retfalvi – Magosi, Hári, Kuralt – Erdély, Bartalis, Petan – Shaw, Sarauer, Terbócs – Jacobs, Németh, Mihaly.
    Trenér: Kevin Constantine.

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Haman – Gorčík, Prokeš, Luciani – Köver, Matuš, Eriksson – Svoboda, Kvasnica, Neumann – Oščádal.
    Trenér: Glen Hanlon.

Rozhodčí: Fichtner, Siegel – Durmis, Konc.

Diváci: 1 056