Třinec – Plzeň 0:1 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Litvínov – Kladno 2:5 (kon.)
Liberec – Motor ČB 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:0 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:6 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
HC Olomouc
1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
HC Sparta Praha
Neděle 30.01.2022, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 47. kolo

Pro dnešek je to tedy ode mne vše. S přáním do posledních lednových dnů při mnoho sportovních přenosech, se s Vámi od klávesnice loučí Adam Sedlák. Napočtenou. (19:22:00)

Nejlepší hráči utkání:

David Krejčí (OLO) – (0+1)
    Filip Chlapík (SPA) – (2+1)

Dnešní zápas 47. kola Tipsport extraligy je u konce! V poslední třetině již hráči Sparty pouze kosmeticky upravovali skóre. V 54. minutě si brankáře Branislava Konráda vychutnal Vladimír Sobotka, na nějž o osm minut později navázal po krásné kombinaci Michal Řepík. Následně jsme už neviděli příliš mnoho šancí, protože týmy spíše odpočítávali konec tohoto střetnutí. Konečný stav utkání 1:6.

59:59
    Utkání je již opravdu u svého konce, a proto si Adam Polášek vychutnává radost z výhry za svou vlastní branku.

59:40
    Utkání se již dohrává v klidném tempu, protože ani jeden z celků se aktuálně nepotřebuje hnát dopředu.

59:13
    V poslední minutě utkání se ještě v šanci ocitl David Kaše, který jel do samostatného úniku. Branislav Konrád ho ale betonem pohotově vychytal.

58:51
    Odchovanec právě pražského klubu Jan Švrček se v roli soupeře pokusil o prudkou střelu, kterou ale zamířil pouze do zadního mantinelu.

58:21
    Ostré nahození od Adama Poláška dokázal slovenský brankář pohotově vyrazit až do středního pásma.

57:36
    Dlouhá nahrávka přes celé hřiště od Michala Moravčíka málem nadělala neplechu. Tento pas totiž mířil za rozjetým Davidem Vitouchem, před kterým ale vše zažehnal Branislav Konrád.

56:52
    Jan Knotek předvedl parádní práci v defenzívě, když se vrátil a nakonec ještě puk vybojoval. Aktuálně se snaží o založení postupného útoku.

56:20
    Nahození Jana Švrčka skončilo pouze v ochranné síti. Posléze tedy uvidíme vhazování v útočném pásmu, jelikož některý z bránících hráčů puk tečoval.

55:54
    Aktuálně na ledové ploše vidíme spíše hokej, který připomíná ten z klasického rybníku. Ani jeden z týmů totiž nevyřazuje pozitivním dojmem.

55:16
    Prudká střela Alexe Rašnera zaplula do lapačky Matěje Machovského, který si připisuje další jistý zákrok.

54:58
    Po sérii nepřesných nahrávek se dostal do zakončení Lukáš Nahodil, který ale nakonec vůbec netrefil svatyni hostí.

54:28
    Střela Jakuba Navrátila z nulového úhlu dopadla podle očekávání, protože zamířila pouze do masky Matěje Machovského.

53:36
    Nepřesná nahrávka Michala Kunce skončila až na střídačce hostí, což tedy mimo jiné znamená vhazování ve středním pásmu, a zároveň komerční pauzu.

52:59
    Již to vypadalo na rychlý protiútok domácích. Ten ale nakonec včas zastavil Tomáš Pavelka, jenž vyhodil puk do středního pásma.

52:19
    Do rychlého zakončení se dostal Jiří Ondrušek, který ale opět nevyzrál na připravený beton Matěje Machovského.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 25. J. Káňa (David Krejčí, J. Knotek) – 20. E. Thorell (Chlapík, Matuškin), 22. Chlapík (E. Thorell), 26. M. Řepík (Sobotka, T. Pavelka), 31. Chlapík (R. Horák), 44. Sobotka (Šmerha), 52. M. Řepík (Sobotka, Šmerha)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, L. Mareš, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí (A), Bambula – Olesz, Handl, Navrátil – Kusko, J. Knotek (A), Michal Kunc – Burian, Nahodil.
    Trenér: Zdeňek Moták

HC Sparta Praha: Machovský (Cichoň) – Pogorišnyj, Matuškin, T. Pavelka, A. Polášek (A), Moravčík, David Němeček, M. Jandus – M. Řepík (C), Sobotka (A), Šmerha – Chlapík, R. Horák, E. Thorell – M. Forman, D. Kaše, Prymula – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
    Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Pražák, Obadal – Kajínek, Axman