Tampa – San Jose 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:1 (kon.)
Boston – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (po pr.) | New Jersey – Toronto 1:7 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.) | Dallas – Calgary 3:4 (kon.)
Colorado – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.) | Vegas – Buffalo 5:2 (kon.)
New York Islanders
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Ottawa Senators
Středa 02.02.2022, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

S konstatováním, že New York Islanders vyhrál naprosto zaslouženě nad Ottawou 4:1 a získal další důležité dva body, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (04:09:26)

1. Scott Mayfield (NYI) 0+2
    2. Adam Pelech (NYI) 1+0
    3. Matthew Barzal (NYI) 1+0

Československá stopa:
    Zdeno Chára (NYI) – 0+1, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 18:29.

Zblokované střely: 12-10.

Islanders v dnešním zápasu naprosto jasně vítězí. Ottawa měla navrch jen v úvodu zápasu, kdy si tvrdou střelu Nicka Holdena srazili domácí do sítě. Celý zápas by se možná vyvíjel jinak, nebýt vyrovnání Anthonyho Beuvilliera v samotném závěru první třetiny, kdy se forvard Islanders prosadil z druhé dorážky.

Ve druhé části padly dvě branky a o obě se zasloužili domácí. Krátce před polovinou zápasu zvyšoval bekhendovou dorážkou Chárovy střely Oliver Wahlstrom a v šestatřicáté minutě se po parádní kombinaci prosadil střelou z první z velkého úhlu Matt Barzal.

Třetí část také patřila domácím, kteří si zápas pohlídali a dovedli ho do úspěšného konce. Když se totiž ve 48. minutě prosadil další hezkou akcí Adam Pelech a vymíchal Forsberga po Mayfieldově přihrávce, nebylo vůbec co řešit – 4:1.

59:25
    Zakázané uvolnění po vyhození Islanders se pískat nebude, rozhodčí ukazuje, ať se hraje dále.

58:39
    Domácí hráči drží puk v bezpečí a snaží se pro Ilju Sorokina udržet pouze jeden inkasovaný gól.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.

57:08
    Ottawa se ještě dostala před branku Sorokina a kombinuje, ale stále nepřichází žádná pořádná střela od modré.

56:30
    Anton Forsberg byl poslední instancí po chybě svých spoluhráčů. K zakončení na pravém kruhu před brankou si troufl Cal Clutterbuck, jenž usměrňoval puk pod horní tyčku, kde ale bylo rameno švédského muže v masce.

55:56
    Zdeno Chára bez problémů zastavil výpad soupeře a vzápětí vyvezl puk na druhou stranu.

54:52
    Gaudetteho střela byla pro Sorokina lehkým pamlskem a gólman Islanders tak zapisuje sedmadvacátý úspěšný zákrok.

54:21
    Zub se snažil ještě svůj tým nabudit dobrým hitem na Pageaua. Následuje komerční přestávka, poslední v celém dnešním mači.

54:19
    Naopak Islanders hrají nyní v obraně hodně pozorně a nepouští soupeře do útočného pásma.

53:30
    Těžko říct, zda se Ottawa při tomto stavu odhodlá ke hře bez gólmana. Spíše bych neřekl, neboť bezduchý výkon Senátorů nedává šanci na nějaké vstání z mrtvých, co se dnešního zápasu týče.

52:05
    To se nepodařilo, proto Ottawa přispěchala s dalším útokem.

51:29
    Dlouhý pas Ottawy nekončí zakázaným uvolněním, naopak hráči v bílém bojují o zisk území před brankou Sorokina.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Beauvillier (Parise), 29. Wahlstrom (Chára, Dobson), 36. Barzal (Mayfield, A. Lee), 48. Pelech (Mayfield, Pageau) – 2. Holden (Ennis, B. Tkachuk)

New York Islanders: I. Sorokin – Chára, Dobson, Pelech, Pulock, Greene, Mayfield – A. Lee (C), Barzal, Bailey (A) – Beauvillier, Nelson, Palmieri – Parise, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Trenér: Barry Trotz

Ottawa Senators: A. Forsberg – Chabot (A), Brännström, Zub, Holden, J. Brown, Mete – B. Tkachuk (C), Stützle, Ennis – Formenton, Tierney, Gaudette – Sanford, N. Paul (A), Watson – C. Bishop, Kastelic, J. Sokolov.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Rooney, Sutherland – Kelly, Galloway