Kanada – Švýcarsko 12:1 (kon.) | Česko – Čína cz 3:1 (kon.) | Švédsko – Japonsko 1:3 (kon.)
Finsko – USA 2:5 (kon.)
Švédsko
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Japonsko
Čtvrtek 03.02.2022, 09:40 • Cadillac Arena, Peking • Olympijské hry - ženy • Skupina B
Sledujte:

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (11:53:41)

Statistiky:

Střely na branku: 27:40
    Vyhraná buly: 29:27

Je konec. Japonky zvítězily nad Švédskem 3:1 a připisují si důležitou výhru v úvodu turnaje.
    Do utkání sice domácí hráčky vstoupily velmi aktivně, ale následně převzaly iniciativu hosté, kteří ji korunovali gólem ve 20. minutě, když se trefila Šiori Koikeová. Také začátek druhé dvacetiminutovky patřil domácím a tentokrát už z toho byla branka, kterou dala po třiceti vteřinách hry Maja Nyhlénová-Perssonová. Ve 45. minutě vstřelila rozhodující branku hostující Ruj Ukitaová. A v předposlední minutě zvýšila náskok střelou do prázdné Haruna Jonejamaová.

60:00
    Vyloučení v týmu Švédsko (Linnea Johanssonová – 2 min., sekání).

59:40
    Opět mají Japonky kotouč pod kontrolou a je hotovo.
    58:59 Haruna JONEJAMAOVÁ - 1:3

58:59
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, neboť jdou hostující hráčky do vedení 3:1! HARUNA JONEJAMAOVÁ se dostala k puku a následně ze středního pásma trefila prázdnou bránu. Asistence: Remi Kojamaová a Akane Hosojamadaová.

58:45
    Maja Nyhlénová-Perssonová se dostala do zakončení z předbrankového prostoru, ale napálila jen Ajaku Tokoovou. Následná dorážka skončila v moci brankářky.

58:28
    Nana Fudžimotová si poradila se střelou od modré čáry.

58:00
    Japonky se sice dostaly dopředu, ale následná přihrávka byla nepřesná.

57:40
    Švédsko hraje bez brankářky!

57:40
    Oddechový čas pro domácí.

57:19
    Ke konci zápasu sice je Švédsko častěji u puku, ale nemůže si vytvořit nějakou šanci.

55:55
    Švédky se nyní ovšem dostaly z útočného pásma vlastní chybou.

55:39
    Hostující hráčky sice získaly kotouč ve svém pásmu, ale následně přišla špatná přihrávka.

54:42
    Nana Fudžimotová po delším časovém úseku přerušuje čas, když chytila nahozený kotouč do lapačky.

54:20
    Sena Suzukiová vypálila ránu, která byla tečovaná a nakonec skončila jen vedle brány Švédska.

52:58
    Švédky sice jsou opět na kotouči, ale nyní si nemohou vypracovat nějakou šanci.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 21. Nyhlénová-Perssonová (Wikner-Zienkiewiczová) – 20. Koikeová (Takaová, Osawaová), 45. Ukitaová (Akane Šigaová, Aoj Šigaová), 59. Jonejamaová (Kojamaová, Hosojamadaová)

Švédsko: Söderbergová (Bomanová) – Nyhlénová-Perssonová (A), Waxinová, Fällmanová, Adolfssonová, Kjellbinová (A), Berglundová, Anderssonová, Bergströmová – Wikner-Zienkiewiczová, Löwenhielmová (C), Lundinová – Petersonová, Nordinová, Bouvengová – Ljungblomová, Johanssonová, Murénová – O. Carlssonová, Hjalmarssonová, Johanssonová.
    Trenér: Ulf Lundberg

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – A. Tokoová (A), Aoj Šigaová, Hosojamadaová (A), Koikeová, S. Suzukiová, Kawašimaová, Š. Jamašitaová – Akane Šigaová, H. Tokoová, Ukitaová – Miuraová, Jonejamaová, H. Jamašitaová – Osawaová (C), Takaová, Kojamaová – Šišiučiová, M. Fudžimotová, Kubová – Otakiová.
    Trenér: Juji Lizuková

Rozhodčí: Lieffersová, Manthová – Hanleyová, Mochová