Třinec – Sparta 4:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 3:4 (2:3 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Plzeň 0:3 (kon.) | Kladno – Liberec 1:3 (kon.) | Olomouc – Motor ČB 3:4 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 04.02.2022, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 49. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:18:15)

Strkanice po konci zápasu jako dohra tohoto dramatu. Poslední třetina sice skončila remízou, ale Oceláři slaví konečné vítězství. Branku přidal za Spartu Maxim Matuškin, definitivní razítko ovšem obstaral Martin Růžička. Pak už bylo jasné, kdo si ze zápasu odnese tři body. Konečný stav má hodnotu 4:1.

59:59
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Němeček – 2 min., krosček).

59:27
    Ochotně se vrátil Zdeněk Doležal a zbavil Oceláře asi poslední šance na útok.

59:15
    Tři čtvrtě minuty před koncem pokryje nahození z dálky Ondřej Kacetl. Chystá se ještě jedno vhazování po jeho levé ruce.

59:04
    Třinec vyhání kotouč z pásma a teď už si může být jistý, že výsledek neztratí.

58:48
    Ofsajd Szturce, který teď pro změnu zbytečně pokračoval v dávno přerušené akci. Rozhodčí budou mít co dělat, aby závěr utkání zvládli bez zbytečné divočiny.

58:37
    Filip Chlapík po odpískání předvedl krosček na Szturce. Třinecký útočník neoplácí, přesto se vylučovat nebude.

58:15
    Třinecký pobyt v útočném pásmu připomínal hru kočky s myší. Sparťané ztrácejí nervy a po ofsajdu dochází ke zbytečným dohráním.

57:45
    Další špatný přechod týmu z hlavního města do útočného pásma.

57:24
    Jednou rukou posílal puk do slotu Patrik Hrehorčák, nakonec přichází alespoň zakončení od mantinelu. Oceláři opět vybojovali vhazování v útočném pásmu.

56:51
    Těsně vedle zakončil Horák. Pokud chce Sparta pomýšlet na vyrovnání, potřebuje rychlý gól.

56:25
    Dobrou možnost z levého kruhu pro vhazování nepřetavil v gól Michal Kovařčík, dokázal ho ramenem pokrýt Hudáček, který má nakonec vcelku náročnou dvacetiminutovou šichtu.

56:07
    Během poslední komerční přestávky probíhá WERK ARENOU mexická vlna, kterou rozjeli fandové před komentátorským stanovištěm.

55:56
    Pro puk se musí za vlastní branku vrátit Tomáš Pavelka, nedokázal totiž pokrýt modrou čáru.

55:18
    Třinci se naskytlo přečíslení dva na jednoho, ale žabička Růžičky dopadla na hůl Vrány pozdě a kapitán zavezl kotouč jen za branku.

54:23
    Akci chtěl posunout až do kuchyně Vladimír Svačina, z dobré pozice už mohl i pálit, přihrávka neprošla. Po chvíli ho napodobuje Chmielewski, který už alespoň vyprášil betony gólmana.

53:44
    Chlapík chtěl tentokrát napálit Szturce, ale ten ho šikovně obešel, dokonce hned dvakrát.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 29. O. Kovařčík (A. Nestrašil, M. Doudera), 35. D. Krenželok (O. Kovařčík, Teper), 38. P. Vrána, 53. Martin Růžička (A. Nestrašil, Marcinko) – 44. Matuškin (E. Thorell)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, D. Krenželok, Teper – Hrehorčák, Martin Růžička (A), P. Vrána (C) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Svačina – Kofroň, R. Szturc, Dravecký (A) – Ramik.
    Trenér: Václav Varaďa

HC Sparta Praha: Machovský (41. J. Hudáček) – Matuškin, Tomáš Dvořák, A. Polášek (C), T. Pavelka, David Němeček, Moravčík, M. Jandus – E. Thorell, R. Horák, Chlapík (A) – Šmerha, D. Kaše, M. Forman (A) – Prymula, Stoljarov, Z. Doležal – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
    Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Šír, Hradil – Lederer, Gerát