Olomouc – K. Vary 4:5 (kon.) | Chomutov – Slavia 4:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:3 (kon.)
Salzburg – Mountfield HK 4:5 (po pr.) | Havířov – Kladno 3:0 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 4:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:2 (po pr.) | Třinec – Sparta 1:5 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
4:5 (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 11.02.2022, 16:15 • Akademie Red Bull, Salcburk. • DHL Extraliga juniorů • 37. kolo

To je pro dnešek všechno, díky za pozornost. A někdy zase na počtenou. (18:21:05)

Vítězství hradeckého týmu za dva body znamená, že Mountfield zakončí základní část (pravděpodobně) na 7. místě. A tak ho čeká nadstavbová skupina například s v tabulce první Plzní.

Salcburk naopak čeká ještě zítra závěrečný duel základní části s Pardubicemi, po kterém se rozloučí s juniorskou extraligou.

60:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! V úniku sice jeden z Východočechů neuspěl, z následného dorážení se ale postaral o vítěznou branku MATYÁŠ BUDINA, který někudy procpal kotouč přes brankáře a spustil tak bouři radosti na hradecké straně. Asistence: Matěj Beneš, Jakub Naar.

60:10
    Prodloužení tří proti třem začíná, s pukem na holi míří do útoku Hradečtí.

60:01

Máme za sebou šedesát minut napínavého utkání plného zvratů. To nám nakonec nabídne prodloužení. A to hned za malý moment!

60:00

59:40
    Na levé straně si vytvořili hradečtí dobrou střeleckou pozici, brankář Pfarrmaier připraven.

59:19
    Nahození Havlíčka končí mimo. Vhazuje se však v hradeckém útočném pásmu.

58:46
    Golfák v útočném pásmu končí na výstroji Burdy. Ten přerušuje hru. Vypadá to, že se nám bude prodlužovat.

58:07
    Burda přikryl puk, poté ho atakoval jeden z domácích hráčů, který ho sekl přes rukavici. Tady se klidně mohlo vylučovat. Sudí však zůstávají klidní.

57:42
    Perička nahrál na volej tuším Naarovi, ale ten jen nastřelil prvního bránícího hráče, z čehož vyplynul brejk domácích. Ale ten nevyšel.

56:55
    V ideální pozici vyplaval volný Pronin, ale ten trestuhodně míjí!

55:45
    Domácí v pěti. Přesilovku tak tentokráte Východočeši nevyužili.

55:26
    A hned je z toho, jako na potvoru, hradecká šance! Jenže Pfarrmaier si s nájezdem útočného hradeckého dua poradil. I když možná ani neví jak.

54:56
    Musím se opakovat, ale zatím přesilovka Hradci nevychází. Salcburk se již dvakrát osvobodil.

53:45
    Další přesilovka pro Hradec, Sinn obdržel za svůj zákrok dvě minuty za nedovolené bránění. Převrátí hosté skóre zpět na svou stranu?

53:06
    To ale nevadí, protože hosté se nyní postarali o srovnání. Na pravé straně si vzal puk chorvatský útočník VITO IDŽAN, který následně přesně zamířil a v Salcburku tak platí opět skóre vyrovnané, tedy 4:4. Asistence: Matěj Beneš, Jaroslav Kašpar.
    GSA

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 23. Mastič (Hörl, Cernik), 33. Hörl (Necesany, Wurzer), 40. Eckl (Heckl, Mackner), 45. Cernik (Pronin, Hübner) – 7. Šimek (Červenka, Pelda), 27. Král (Klíma, Naar), 29. Pelda (Budina, Matěj Beneš), 54. Idžan (Matěj Beneš, Kašpar), 61. Budina (Matěj Beneš, Naar)

EC Red Bull Salzburg: Pfarrmaier (Clara) – Hörl, Necesany, Sinn (C), Rafalski (A), Krotsch, Hübner – Heigl, Jelavic, Mastič, Cernik, Pronin, Ziesche, Wurzer, Stiegler, Bürgelt (A), Eckl, Mackner.
    Trenér: Ilkka Pakarinen.

Mountfield HK: Burda (Kasal) – Naar (A), Perička, Pelda, Havlíček, Červenka, Boukal – Budina, Kašpar (C), Klíma, Šimek, Šedivý (A), Matěj Beneš, Král, Michal Beneš, Jirků, Idžan, Novotný.
    Trenér: Jiří Janoušek.

Rozhodčí: Huber, Orel – Kübler, Seewald (všichni AUT).