Vsetín – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 7:1 (kon.) | Sokolov – Šumperk 3:2 (kon.)
HC Baník Sokolov
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 09.02.2022, 18:00 • ZS Sokolov • Chance liga • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šumperk potřebuje ve zbývajících kolech body jako sůl. Druhá polovina tabulky je nesmírně našlapaná. Šumperk může klidně spadnout do barážových bojů, zůstat na klidném jedenáctém či dvanácté příčce (na kterém mimo jiné aktuálně jsou s 59 body) nebo se dostat do předkola play off. Draci rozhodně chtějí tu třetí zmíněnou možnost a na desátou pozici ztrácí tři body!
    Šumperk v minulém zápase nenavázal na předešlou výhru 4:2 proti Havířovu a s Frýdkem-Místkem prohrál po těsném výsledku 3:2.

Sokolov ještě rozhodně nemá jistotu čtvrtfinále play off! I když momentálně drží pátou pozici s 67 body, má jen dva body odskok od příček, které už znamenají "jen" předkolo play off! Sokolov po čtyřech výhrách v řadě za sebou, byl dvakrát neúspěšný (4:0 se Vsetínem a 3:1 s Porubou). Nicméně v posledním kole oplatil Porubě nedávnou porážku a zvítězil 4:3! Sokolovští, díky odkladům zápasů kvůli covidu, budou mít hodně nabitý únorový měsíc a ten ukáže, zda se Baníkovci dostanou přímo do play off:

HC Baník Sokolov: Habal (Cichoň) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, Seemann, Vodička – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Vracovský, Kverka (A), J. Konečný – L. Adámek, Vrhel, V. Bílek – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda.
    Trenér: Štrba

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil (A), L. Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Vildumetz, D. Kindl (A), Žálčík (C) – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Kohút, Šuhaj – Antoníček, Šilhavý, Scheuter – J. Horký.
    Trenér: Janeček

Rozhodčí: Adam, Antl – Adámek, Adamec.

00:01

02:53
    Baník právě vstřelil branku!
    Sokolovští se dostávají rychle do vedení. O první branku zápasu se postaral FRANTIŠEK KLEJNA. Asistence: Ondřej Jurčík a Jan Novák.
    02:53 František KLEJNA - 1:0

06:26
    Omlouváme se Vám za výpadek. Sokolov stále vede rychlou brankou z první třetiny.

07:04
    Dlouhý pas přes střední pásmo ze strany Šumperka. Puk protečoval hráč až za branku Sokolova, který se však rychle dostává ze své třetiny.

07:52
    O pohotovou střelu se pokoušel Marek Sloboda. Puk nakonec nezamířil mezi tři tyče.

09:46
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., nedovolené bránění).

09:53
    Draci právě vstřelili branku!
    Přesilovka v podání Šumperku je rychle využita. O vyrovnání se zasloužil PETR KRATOCHVÍL. Asistence: Tomáš Vildumetz a Martin Pěnčík.
    09:53 Petr KRATOCHVÍL - 1:1

11:24
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Rok Macuh – 2 min., nesportovní chování).

11:45
    Před brankou Šumperku vznikla skrumáž. Nakonec brankář hostí dokázal ustrážit své brankoviště a nakonec se bude vhazovat až ve středním pásmu.

12:24
    Sokolovu se nedaří na delší dobu setrvat v útočném pásmu a Šumperk zatím své první oslabení v tomto zápase zvládá na výbornou.

13:05
    Vracovský se pokoušel proniknout po levém křídle. Přihrávka na něj byla nepřesná a další úspěšné osvobození Šumperka.

14:36
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Hrachovský – 2 min., podrážení).

15:30
    O betony se nyní zastavil další puk mířící do branky Šumperka. Sokolov tuto přesilovku hraje o něco lépe.

16:41
    Draci dokázali ubránit své další oslabení. Poté tvrdá rána mířila na Mokreho, který v leže nakonec dokázal udržet puk před brankovou čarou!

17:27
    Vít Seemann dostal hokejkou přes helmu. Ovšem z pohledu rozhodčích tento počin zůstal bez povšimnutí.

18:15
    Nebezpečí ze strany Šumperka. Bekhendový pokus jednoho z hráčů se snesl jen kousek vedle tyčky branky Habaly.

19:57
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK ( Denis Kindl – 2 min., napadení).

20:00

V první třetině se jako první do vedení dostali domácí. Ovšem Šumperk dokázal poměrně záhy srovnat krok se svým soupeřem. Hosté mají zatím větší problém s disciplínou a hned třikrát byli vyloučeni. Ovšem Sokolov ve dvou přesilovkách se neukázal s nějakým větším tlakem. Možná to napraví v té třetí, kterou si přenesl do druhé třetiny.

20:01

20:12
    Sokolov se nedokázal ihned dostat do pásma. Šumperk začal začátek druhé třetiny ve svém oslabení velmi dobře.

21:04
    Rána od Pohla šla mimo tři tyče branky Šumperka.

22:46
    Sokolov se nyní dostal na delší dobu před branku Šumperka. Marek Sloboda netrefil puk mezi kruhy, následně Hašek prověřil Mokreho.

23:37
    Od pravého mantinelu střílel Řezáč, kterému ale puk vůbec nesedl na čepel!

24:50
    Tomi dobře mířil k pravé tyčce. Mokry si však celou situaci pohlídal.

25:50
    Habal si po delší době sáhl na puk, když si pohlídal lehčí nahození od hráče Šumperka.

26:14
    Čároví rozhodčí nyní přerušil hru, kdy se hostující celek provinil ofsajdem.

26:33
    Jan Novák střílel, ale puk se pravděpodobně zastavil o Tomiho, který clonil Mokremu před brankou. Šumperk následně dostal puk od své branky.

27:53
    A další vyloučení pro Šumperk. Kindl se provinil podrážením.

28:37
    Klejna pálil z první, Mokry toho moc neviděl, přesto dokázal puk svým betonem vyrazit a následně se Draci dokázali osvobodit.

29:08
    Hrubá chyba v rozehrávce přinesla přečíslení Šumperku dvou na jednoho. Habal hřbetem lapačky odrazil puk do bezpečí.

30:15
    Puk propadl před Jurčíka a před ním už zívala jen odkrytá branka. Útočník Sokolova nepochopitelně nedokázal dostat puk do sítě!

30:57
    Sokolov je nyní v tlaku. Mokry čelil dalšímu zabezpečení, které taky moc neviděl.

31:37
    Tomáš Drtil si rovnal kotouč ke střele, ale nakonec mu obránci Sokolova na poslední chvíli překazili zakončení.

34:24
    A pozor. I když byl Sokolov o hodně aktivnější, Šumperk otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch. LUKÁŠ ŽÁLČÍK se hezky obtočil za brankou a zasunul puk do branky. Habal už se nestihl rychleji přesunout ke své levé tyčce. Asistence: Denis Kindl a Tomáš Vildumetz.
    34:24 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:2

35:47
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Marek Sloboda – 2 min., vysoká hůl).

38:16
    Šumperku sice přesilovka nevyšla dle jejich představ. Nicméně jejich druhá branka jim výrazně pomohla a hosté jsou lepším týmem. Nicméně do dalších nebezpečných šancí se nedostali.

38:52
    Až nyní měl Habal práci. Nepříjemný kotouč dokázal pomocí pravé ruky a těla zneškodnit.

39:36
    Šumperk si kontroluje závěr této třetiny a vypadá to, že do té závěrečné půjde s jedno brankovým vedením v zádech.

40:00

Sokolov měl ve druhé třetině hodně šancí, jak se dostat do opětovného vedení. Paradoxně však Šumperk dokázal dostat puk za Habala a tím otočil utkání na svou stranu. Mokry rozhodně ve druhé třetině podržel svůj celek a uvidíme, zda na něj Baník najde recept v závěrečné periodě.

40:01

40:55
    První útočné pokusy Sokolova nevedly k ničemu zásadnímu. Šumperk v poklidu vyhazoval puky do středního pásma.

41:10
    Rozruch způsobila až nepříjemná teč Seemanna, který byl blízko Mokreho. Ten byl připraven a nedovolil vyrovnání.

42:39
    Domácí celek se snaží rozvážně založit další útočnou akci.

42:58
    Ale Šumperk si pohlídal pohyb útočících hráčů a hraje chytře puky podél mantinelů.

43:21
    Přihrávka na Klejnu a zákrok Mokreho, který od rychlé úvodní branky Sokolova v první třetině uzamkl svou svatyni.

43:50
    Patrik Kadeřávek měl nyní trochu více prostoru na pravém křídle a následně posílal puk před branku. Te byl však sražen.

44:18
    Vracovský měl nyní dvě slibné šance, ale ani jedna dorážka neslavila úspěch. Defenzíva Sokolova následně musela hasit pokus o rychlý protiútok.

45:56
    Petr Vodička střílel mimo branku Mokreho.

46:17
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Jandus – 2 min., podrážení).

46:41
    Hostující celek se drží v pásmu Sokolova a hledá cestu k brance, která by nejspíše už rozhodla zápas.

47:05
    Dobrá kombinace, která měla končit u Žalčíka, ale mu sjel puk pod čepel a Šumperk přišel nyní o pásmo.

48:31
    Baník zvládl toto oslabení a může se soustředit dále k vyrovnání.

48:50
    Kverka netrefil odkrytou branku. Druhá situace v dnešním zápase, kdy domácí celek doslova promarnil gólovku!

49:16
    A teď další šance, kdy Mokry podržel svůj celek! No, dnešní nemohoucnost Sokolova zakončit, bude asi rozhodujícím momentem utkání.

50:57
    Poslední desetiminutovka pro Sokolov, který se stále snaží o vyrovnání.

51:03
    A přece se domácí celek dočkal brankové radosti. Takové obyčejné nahození dokázal před brankou tečovat VOJTĚCH TOMI a snad i za přispění dalšího odrazu od hostujícího hráče, puk skončil v síti. Trochu krkolomná a šťastná branka pro Baník. Asistence: Tomáš Rohan a Patrik Kadeřávek.
    51:03 Vojtěch TOMI - 2:2

52:33
    Šance pro domácí celek. Faul na Pohla je potrestán dvěma minutami. Kindl je již potřetí na trestné a nyní za podrážení.

52:40
    Křižná přihrávka nyní nenašla správného adresáta. Sokolov se ještě chvíli udržel v pásmu, ale následně o něj přišel.

53:34
    V první minutě této přesilovky se Sokolov nedostal ani k jedné střele na Mokreho.

53:53
    Naopak Šilhavý se dostal do situace jeden na jednoho a přes obránce poslal puk na Habala a ten byl nyní úspěšný.

55:31
    Zatím to vypadá, že více sil mají domácí, kteří aktivně útočí a snaží se ještě rozhodnout v základní hrací době.

56:04
    Šumperští nyní ubránili další hraniční situaci, která volala po gólovém zakončení.

56:23
    Tak toto byl dobře sehraný rychlý útok. Konečný hezkou žabičkou dostal puk na najíždějícího JAROMÍRA KVERKU a ten poslal Sokolov do opětovného vedení. Asistence: Jakub Konečný a František Klejna.
    56:23 Jaromír KVERKA - 3:2

56:23
    Obrat domácích tedy dokonán a uvidíme, zda Šumperk ještě posbírá v závěrečných minutách nějaké ty síly k vyrovnání.

57:38
    Šumperk se po delší době dostal na dostřel branky svého soka a hned z toho byla menší práce pro Habala. Ten v této třetině moc celkově práce ale neměl.

58:31
    Dobře myšlená přihrávka do před brankového prostoru, ale Daniel Vachutka nedobruslil situaci včas.

59:11
    Mokry dostal pokyn k opuštění klece a Šumperk to zkusí v šesti hráčích!

59:52
    Kindl našlápl do útoku a proháčkoval se do pásma, nicméně byl přitom faulován. Rohan musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

59:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:55
    Drtilova rána z první zamířila mimo branku Bláhy a Šumperk dnes odejde z prázdnou.

60:00
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (František Klejna – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vojtěch Tomi – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Pohl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Hašek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Rok Macuh – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ludvík Rutar – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Dávid Kohút – 2 min., hrubost).

Ihned po hvizdu přišly menší šarvátky, které přerostly ve slušnou melu po závěrečném hvizdu. No, tohle do hokeje rozhodně nemá co dělat. Emoce však hrají své.

Nakonec se situace uklidnila a Sokolov nakonec dokázal zvítězit, ač se pro ně delší dobu zápas nevyvíjel v jejich prospěch. Nakonec pro ně rozhodla trpělivá hra a dobře odehraná třetí část, kdy Šumperk dostával postupně pod tlak. Mokry sice dlouho držel ambice svého celku, ale nakonec kapituloval a porážce svého celku nezabránil. (20:17:44)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Klejna (Jurčík, J. Novák), 52. Tomi (T. Rohan, Kadeřávek), 57. Kverka (J. Konečný, Klejna) – 10. P. Kratochvíl (Vildumetz, Pěnčík), 35. Žálčík (D. Kindl, Vildumetz)

HC Baník Sokolov: Habal (Cichoň) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, Seemann, Vodička, Kadeřávek – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Vracovský, Kverka (A), J. Konečný – L. Adámek, Vrhel, V. Bílek – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda.

Rozhodčí: Adam, Antl – Adámek, Adamec