Tlačová konferencia FC ViOn Zlaté Moravce | (kon.) | | | Tlačová konferencia FK Pohronie Žiar nad Hronom | (kon.) |
Tlačová konferencia MŠK Žilina | (kon.) |
Los semifinále fotbalového MOL Cupu | (kon.) |
Přehled událostí na ZOH Peking 2022 - 5. den | (kon.) | | | Přehled událostí na ZOH Peking 2022 - 6. den | (kon.) |
Ženy - 10 km klasicky | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) |
Muži - Kombinace (sjezd) | Vítěz: A. A. Kilde (NOR) (kon.) | | | Muži - Kombinace (slalom) | Vítěz: J. Strolz (AUT) (kon.) |
Ženy - 5 000 m | Vítěz: I. Schoutenová (NED) (kon.) |
Muži - Volné jízdy | Vítěz: N. Chen (USA) (kon.) |
Ženy - Half pipe (finále) | Vítěz: Ch. Kimová (USA) (kon.) | | | Muži - Snowboardcross (kvalifikace) | Vítěz: E. Grondin (CAN) (kon.) |
Muži - Snowboardcross (finále) | Vítěz: A. Haemmerle (AUT) (kon.) |
Muži - 1. a 2. jízdy | Vítěz: C. Grotheer (GER) (kon.) |
Týmová štafeta | (kon.) |
Smíšené týmy - Akrobatické skoky (finále) | Vítěz: USA (kon.) |
Ženy - dopolední program | (kon.) | | | Muži - odpolední program | (kon.) |
Ženy - večerní program | (kon.) |
konec
Ženy - 5 000 m
Vítěz: I. Schoutenová (NED)
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. Irene Schoutenová (NED) 6:43,51 - olympijský rekord
2. Isabelle Weidemannová (CAN) +4,67
3. Martina Sáblíková (CZE) +6,58
4. Francesca Lollobrigidová (ITA) +8,25
5. Ragne Wiklundová (NOR) +12,83
6. Natalja Voroninová (RUS) +13,48
7. Sanne in´t Hofová (NED) +16,26
8. Misaki Ošigiriová (JPN) +17,66
9. Maryna Zujevová (BLR) +19,40
10. Momoka Horikawová (JPN) +23,41
11. Mei Chan (CHN) +24,86
12. Magdalena Czyczczońová (POL) +37,98
Startovní listina:
1. jízda: Momoka Horikawová (JPN) - Maryna Zujevová (BLR)
2. jízda: Mei Chan (CHN) - Magdalena Czysczońová (POL)
3. jízda: Sanne in´t Hofová (NED) - Natalja Voroninová (RUS)
4. jízda: Martina Sáblíková (CZE) - Misaki Ošigiriová (JPN)
5. jízda: Isabelle Weidemannová (CAN) - Ragne Wiklundová (NOR)
6. jízda: Irene Schoutenová (NED) - Francesca Lollobrigidová (ITA)
Výsledky ZOH 2018:
1. Esmee Visserová (NED) 6:50,23
2. Martina Sáblíková (CZE) +1,62
3. Natalja Voroninová (RUS) +3,75
4. Annouk van der Weijdenová (NED) +3,94
5. Ivanie Blondinová (CAN) +9,15
6. Isabelle Weidemannová (CAN) +9,65
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Isabelle Weidemannová (CAN) 205
2. Ragne Wiklundová (NOR) 182
3. Irene Schoutenová (NED) 180
4. Francesca Lollobrigidová (ITA) 180
5. Martina Sáblíková (CZE) 169
6. Joy Beuneová (NED) 142
7. Ivanie Blondinová (CAN) 139
8. Natalja Voroninová (RUS) 132
9. Valerie Maltaisová (CAN) 127
10. Antoinette de Jongová (NED) 126
...
19. Nikola Zdráhalová (CZE) 83
1. Irene Schoutenová (NED) 6:43,51 - olympijský rekord
2. Isabelle Weidemannová (CAN) +4,67
3. Martina Sáblíková (CZE) +6,58
4. Francesca Lollobrigidová (ITA) +8,25
5. Ragne Wiklundová (NOR) +12,83
6. Natalja Voroninová (RUS) +13,48
7. Sanne in´t Hofová (NED) +16,26
8. Misaki Ošigiriová (JPN) +17,66
9. Maryna Zujevová (BLR) +19,40
10. Momoka Horikawová (JPN) +23,41
11. Mei Chan (CHN) +24,86
12. Magdalena Czyczczońová (POL) +37,98
Startovní listina:
1. jízda: Momoka Horikawová (JPN) - Maryna Zujevová (BLR)
2. jízda: Mei Chan (CHN) - Magdalena Czysczońová (POL)
3. jízda: Sanne in´t Hofová (NED) - Natalja Voroninová (RUS)
4. jízda: Martina Sáblíková (CZE) - Misaki Ošigiriová (JPN)
5. jízda: Isabelle Weidemannová (CAN) - Ragne Wiklundová (NOR)
6. jízda: Irene Schoutenová (NED) - Francesca Lollobrigidová (ITA)
Výsledky ZOH 2018:
1. Esmee Visserová (NED) 6:50,23
2. Martina Sáblíková (CZE) +1,62
3. Natalja Voroninová (RUS) +3,75
4. Annouk van der Weijdenová (NED) +3,94
5. Ivanie Blondinová (CAN) +9,15
6. Isabelle Weidemannová (CAN) +9,65
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Isabelle Weidemannová (CAN) 205
2. Ragne Wiklundová (NOR) 182
3. Irene Schoutenová (NED) 180
4. Francesca Lollobrigidová (ITA) 180
5. Martina Sáblíková (CZE) 169
6. Joy Beuneová (NED) 142
7. Ivanie Blondinová (CAN) 139
8. Natalja Voroninová (RUS) 132
9. Valerie Maltaisová (CAN) 127
10. Antoinette de Jongová (NED) 126
...
19. Nikola Zdráhalová (CZE) 83
1. Irene Schoutenová (NED) 6:43,51 – olympijský rekord
2. Isabelle Weidemannová (CAN) +4,67
3. Martina Sáblíková (CZE) +6,58
4. Francesca Lollobrigidová (ITA) +8,25
5. Ragne Wiklundová (NOR) +12,83
6. Natalja Voroninová (RUS) +13,48
7. Sanne in´t Hofová (NED) +16,26
8. Misaki Ošigiriová (JPN) +17,66
9. Maryna Zujevová (BLR) +19,40
10. Momoka Horikawová (JPN) +23,41
11. Mei Chan (CHN) +24,86
12. Magdalena Czyczczońová (POL) +37,98 (14:20:17)
Ke dvěma zlatům a bronzu z Vancouveru, zlatu a stříbru ze Soči a stříbru z Pchjongčchangu přidala na své nejoblíbenější trati 5000 metrů bronz.
V dnešním závodě si česká reprezentantka dobře rozvrhla síly a šla po své technicky dobře zvládnuté jízdě do vedení. V každé ze dvou následujících jízd se před ni dostala pouze jedna ze soupeřek. Nejprve vedoucí žena Světového poháru Isabelle Weidemannová z Kanady, ale ani ta zlato nezíská. Poslední jízdu ovládla a pro zlato si s velkým náskokem v olympijském rekordu zajela největší favoritka závodu Irene Schoutenová z Nizozemska.
Francesca Lollobrigidová (ITA) dojela až čtvrtá za Martinou Sáblíkovou.