Třinec – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 1:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Kladno – K. Vary 5:0 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 11.02.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás z olomoucké plecharény! Dnes se společně podíváme na zápas 51. kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera.

HC Olomouc:

Olomoučtí po třech porážkách v řadě zvítězili v posledním kole nad Litvínovem 4:1. Pro kohouty byl tento úspěch velice důležitý, jelikož se dokázali odpoutat bodově odpoutat od hrozby třináctého místa, které nyní drží právě chemici. Pokud ovšem chtějí nadále pomýšlet na předkolo play – off, musejí v podobném duchu pokračovat i v dalších kolech. Přítěží pro svěřence trenérů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka je kromě poměrně velké marodky, na níž se nachází i nejproduktivnější hráč Jan Káňa i absence dvou klíčových mužů, kteří jeli reprezentovat své země na olympijský turnaj v Pekingu – Davida Krejčího a Branislava Konráda.

Koho sledovat
    V zápase proti Litvínovu se ujal role lídra Rostislav Olesz, jenž odehrál velmi dobré utkání a připsal si asistenci na gól Silvestera Kuska. Dalším zajímavým jménem na olomoucké soupisce je slovenský útočník Peter Lichanec, jenž má na Hané vyřizené střídavé starty z prvoligové Jihlavy. Proti Litvínovu vstřelil svoji premiérovou extraligovou branku.

HC Vítkovice Ridera:

Ostravané mají náročný program. V Olomouci nastoupí ke svému druhému utkání ve dvou dnech. Včera se představili doma proti Liberci, kterému podlehli 1:4. Kvůli tomuto výsledku se v tabulce propadli sedmé místo právě za Bílé Tygry, přičemž na kontě mají 70 bodů. Celková bilance svěřenců trenéra Miloše Holaně z posledních pěti zápasů činí jedno vítězství a čtyři porážky.

Koho sledovat:
    Útočník Dominik Lakatoš se v listopadu rozhodl skončit ve finském SaiPa a vrátit se domů. Od té doby odehrál ve vítkovickém dresu celkem 26 zápasů, tedy zhruba o polovinu méně než většina jeho spoluhráčů, přesto se však dokázal vyšvihnout až do čela produktivity celého týmu. Na kontě má 26 kanadských bodů za 12 gólů a nahrávek. Stejný zisk zaznamenali i další dva hráči, konkrétně Roberts Bukarts a Rostislav Marosz. První jmenovaný bude ovšem Ostravanům nejspíše do konce sezóny chybět, jelikož při zápase 46. kola proti Kladnu dostal od Jakea Dotchina sekeru hokejkou, a to tak nešťastně, že z toho byl komplikovaně zlomený prst. Lotyš tak přišel i o účast na Olympijských hrách. Souboj o krále Vítkovické produktivity tak je zatím mezi Lakatošem a Maroszem. Zdatně jim však sekundují i Lukáš Krenželok (24 bodů) s Alexeyem Solovyevem (23 bodů).

Vzájemné zápasy:

V letošní sezóně Olomouc s Vítkovicemi utkala celkem dvakrát. V obou případech se radovali Ostravané po shodném výsledku 5:3.
    Bude se opět radovat z výhry?

HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – Ondrušek (C), Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – Michal Kunc, Klimek, Bambula – Kusko, J. Knotek (A), Olesz (A) – P. Kolouch, Navrátil, Burian – Lichanec, Vítězslav Brož.
    Trenér: Zdeněk Moták, Jan Tomajko

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – Jakub Stehlík, A. Solovjov, R. Polák (C), Plášil, R. Pedan, L. Kovář, P. Koch – Guman, Marosz, M. Kalus – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Bernovský, J. Hruška (A), Lednický – R. Bondra, Flick, Illéš.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Jiří Ganger, David Klouček.

Brankáři už přivádějí svá mužstva na modré čáry, utkání za malou chvíli začne!

00:01

00:05
    Po úvodním buly mají kotouč na hokejkách hráči Vítkovic.

00:28
    Hned zkraje Ostravané zaveleli do útoku. Jan Lukáš musel řešit hned dvě nebezpečné situace za sebou. Oba zákroky byly ovšem přesné.

00:52
    Ofsajd Olomouce.

01:14
    Ruslan Pedan zavezl kotouč z asvoji klec, odkud bude zakládat další útočnou akci.

01:36
    Olomoučtí se nyní drží v útočné třetině, avšak k nebezpečnější střele na Dolejše se zatím nedostávají.

02:42
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Kovář – 2 min., podrážení).

02:56
    Kombinaci kohoutů zakončil Jiří Ondrušek. Jeho rána skončila pouze na zadním mantinelu.

03:26
    Vítkovickým se povedlo vyhodit, domácí tak budou muset začít další akci z vlastního obranného pásma.

03:46
    Rozhodčí pískají úmyslný ofsajd Olomouce. Vhazovat se tak bude před Janem Lukášem.

04:28
    Přihrávka Rostislava Olesze neměla potřebné parametry, a tak se na druhou stranu vydal Petr Fridrich. Neměl však v úmyslu střílet, ale spíše podržet kotouč. To se mu také podařilo, a odkrojil tak z přesilovky soupeře cenné vteřiny.

04:42
    Vítkovice jsou kompletní.

05:07
    Jan Švrček zachytil rozehrávku Ostravanů a vyrazil do protiútoku. Měl však proti sobě hned dva obránce, a tak rychle o kotouč přišel.

05:26
    Ofsajd Vítkovic.

05:31
    Michal Kunc nahodil do útočného pásma, kde číhal Jan Bambula. Puk se však od zadního mantinelu odrazil pouze na vítkovické hole.

06:09
    Hosté si podruhé v krátkém čase nepohlídali přejezd přes modrou čáru. Sudí pískají ofsajd, následuje komerční přestávka.

06:17
    Nahození Patrika Kocha končí pouze v ochranné síti. Je nařízeno vhazování ve střední třetině.

06:35
    Tomáš Dujsík střílel od modré, avšak Daniel Dolejší sklapl betony včas.

06:43
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., podrážení).

07:18
    Dvakrát za sebou pálil na Lukáše Dominik Lakatoš. Olomouckým se po úspěšném bloku podařilo vyhodit.

07:30
    Jan Lukáš skryl ránu Alexeje Solovjova do lapačky, načež přerušil hru

08:00
    Po vyhraném buly dostal Rostislav Olesz puk přes všechny čáry. Z následné akce pálil Tomáš Guman, jenž ale jen vyprášil Lukášovy betony.

08:24
    Další Gumanova rána byla před olomouckým brankářem tečována, olomoucká obrana ale na poslední chvíli celou situaci zachránila.

08:43
    Olomouc je kompletní.

08:51
    Tomáš Dujsík se hned po návratu z trestné lavice dostal ke střele, Daniel Dolejš předvedl přesný zásah.

09:21
    Alex Rašner drží puk za brankou a umožňuje svému týmu vystřídat.

10:39
    Zajímavou ránu z pravé strany vyslal na Lukáše Robert Flick. Puk nakonec skončil těsně vedle tyče.

10:59
    Lukáš Klimek nyní jel zcela sám na Dolejše, jenž jej ale výborným zákrokem vychytal.

11:18
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Polák – 2 min., sekání).

11:24
    Ostravanům se povedlo okamžitě vyhodit.

12:06
    Olomoučtí se jen ztěžka dostávají do útočné třetiny, Vítkovice zatím hrají své oslabení velmi dobře.

12:25
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí nakonec svojí přesilovku využívají. PETR KOLOUCH si najel před Dolejše, načež vyslal střelu zápěstím, která prosvištěla kolem Dolejšovy vyrážečky. Asistence: Jiří Ondrušek a Jan Lukáš.
    12:25 Petr KOLOUCH - 1:0

13:11
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

13:50
    Nahození Romana Poláka od modré skončilo pouze na prvním stojícím obránci. Následně se puk ocitl mimo hřiště. Následuje komerční přestávka.

14:06
    Zprava to zkoušel na Jana Lukáše Marek Kalus. Olomoucký brankář poté raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči.

14:18
    Zakázané uvolnění Olomouce.

14:18
    Tak ne, rozhodčí své rozhodnutí nakonec mění. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

14:37
    Nyní už je icing regulérní. Hra se tak přesouvá před olomouckou svatyni.

14:56
    Do rychlého protiútoku se dostali Petr Kolouch s Rostislavem Oleszem. První jmenovaný předložil druhému kotouč do prostoru mezikruží, načež ten následně vypálil. Daniel Dolejš vše vyřešil na výbornou.

15:23
    Dolejš následně předvedl další úspěšný zásah, načež přerušil hru. Ta bude pokračovat poté, co hlavní sudí zaváže čárovému tkaničku na brusli.

15:39
    Od modré čáry pálil Dalibor Řezníček, přičemž tento pokus byl před Dolejšem ještě tečován. Vítkovický brankář si ale i s touto situací poradil.

16:06

16:35
    Jan Bernovský sice zachytil rozehrávku domácích, následně však o puk přišel.

17:01
    Olomoučtí se dopustili dalšího icingu.

17:37
    Jan Knotek zavezl puk do útočného pásma, kde však předvedl velmi dobrou práci Petr Fridrich, jenž jej o něj připravil.

18:26
    Ránu Davida Škůrka zablokoval obětavě Lukáš Kovář. Vítkovičtí se následně vydali do protiakce, kterou však přerušil hvizd čárového sudího. Ofsajd.

19:21
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    V poslední minutě se v mezikruží dostal ke kotouči TOMÁŠ GUMAN, načež vypálil směrem na Lukáše a rozvlnil síť za jeho zády. Připsal si tak svůj první letošní extraligový gól. Asistence: Marek Kalus a Rostislav Marosz.
    19:21 Tomáš GUMAN - 1:1

20:00

Prvních dvacet minut je za námi, na světelných tabulích svítí skóre 1:1. Olomoučtí se dostali do vedení díky přesilovkové trefě Petra Koloucha. Půl minuty před koncem však vyrovnal svým prvním letošním extraligovým gólem Tomáš Guman. Domácí zatím měli více šancí, avšak Ostravané rozhodně nejsou pozadu, a i přesto, že hrají druhý zápas ve dvou dnech, srdnatě bojují. Uvidíme, co nám přinesou další části tohoto duelu.

Druhá třetina začne přibližně v 18:57.

20:01

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny zvládly lépe Vítkovice.

20:28
    Rostislav Marosz nahodil puk za branku, kde si jej převzali domácí obránci.

21:00
    Olomoučtí se snažili o kombinaci v útočné třetině, k nebezpečnější šanci se ale nedostali.

21:18
    Před Dolejše si sjížděl Silvester Kusko, avšak přihrávka na něj byla až moc prudká.

22:01
    Petr Chlán projel bleskově do útočného pásma, načež se pokusil vystřelit. Na poslední chvíli mu tento záměr překazil jeden z domácích obránců.

22:49
    Oba týmy nyní bojovaly o kotouč u mantinelu. Nakonec se k němu dostal Lukáš Kovář, kterému se však poté nepovedlo rozehrát. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

23:30
    Vilém Burian zahrál vysokou holí, vhazovat ses bude před Janem Lukášem.

23:40
    Roman Polák střílel zápěstím z pravého kruhu. Olomoucký brankář měl zakrytý výhled, a tak s tímto pokusem měl problémy. Nakonec však zasáhl a přerušil hru.

24:02
    Zleva pálil Tomáš Guman, avšak Jan Lukáš sklapl betony včas.

24:48
    Nyní stejný hráč nabízel kotouč před branku Rostislavu Maroszovi, ten se ale nakonec ke střele nedostal. Na druhé straně pak zakončoval protiútok Jan Knotek. Daniel Dolejš ukryl kotouč do výstroje a přerušil hru.

25:49
    Jakub Navrátil se snažil prosadit proti třem vítkovickým obráncům, kteří si s ním ale poradili.

26:14
    Do hry se nyní zapojil i Jan Lukáš, jenž zpoza branky rozehrál na volné spoluhráče.

26:55
    Výbornou obrannou práci předvedl Alexej Solovjov, který odstavil od puku Davida Škůrka. Olomoučtí se poté nicméně přeci jen dostali ke střele, s níž si Daniel Dolejš poradil. Následuje komerční přestávka.

27:17
    Daniel Dolejš zachytil za brankou nahození ze středního pásma, načež rozehrál na volné spoluhráče.

27:39
    Lukáš Klimeš to zkoušel z ostrého úhlu, avšak Daniel Dolejš se nenechal nachytat. Vyrážečkou poslal kotouč do bezpečí.

28:35
    Vítkovičtí útočili po pravé straně, ke střele se ale kvůli včasnému zásahu olomoucké obrany nedostali.

29:05
    Roman Polák nabízel od modré kotouč na teč, avšak ten skončil pouze na zadním mantinelu. Stejně tak dopadl i následný pokus Petra Chlána.

29:25
    Nyní už musel Lukáš zasahovat, a to proti střele Solovjova. Domácí brankář skryl puk ve své výstroji.

29:49
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Radovan Bondra – 2 min., nedovolené bránění).

29:55
    Vyhození Ruslana Pedana srazil Peter Lichanec na domácí střídačku.

30:07
    Petr Kolouch se pokusil o teč střely Alexe Rašnera. Mezi tři tyče však nezamířil. Ostravanům se poté podařilo vyhodit.

30:30
    Daniel Dolejš předvedl přesný zásah proti střele zprava, načež přerušil hru.

30:38
    Hosté se opět osvobozují.

31:26
    Petr Kolouch si opět sjížděl do předbrankového prostoru, přihrávka na něj byla ale moc prudká.

31:49
    Vítkovice jsou v pěti.

32:29
    Rostislav Marosz se pokoušel vyslat na zteč Ruslana Pedana, olomoucká obrana byla ovšem u této přihrávky dříve.

33:02
    Vilém Burian po přejezdu do útočného pásma nahrál Janu Švrčkovi, jehož následná střela skončila na prvním hostujícím obránci.

33:45
    Jakub Stehlík se dostal do zajímavé střelecké pozice na levé straně, nicméně Jana Lukáše se mu ani nadvakrát překonat nepodařilo.

34:26
    Ostravané nyní dostali kohouty pod tlak. Před Janem Lukášem bylo velmi rušno, nebezpečně zakončoval Patrik Koch. Domácí poté jen vyhodili na zakázané uvolnění.

34:38
    Svižnou ránu poslal směrem na olomouckou branku Marek Kalus. Kotouč ale skončil nakonec jen na zadním mantinelu.

35:27

35:59
    Jan Bambula se dostal do útočné třetiny, nicméně neměl dostatečnou podporu od spoluhráčů. Vítkovická obrana jej tak velmi rychle o kotouč připravila.

36:22
    Olomoučtí si nyní opětovně nepohlídali přechod přes modrou čáru. Ofsajd.

36:48
    Po velmi dobré přihrávce o mantinel se do úniku dostal Rostislav Olesz. Zkoušel Dolejše překvapit rychlou střelou, která ale skončila pouze nad brankou.

37:31
    Efektní a zároveň efektivní zákrok nyní předvedl Jan Lukáš proti Janu Hruškovi. Střelu vítkovického útočníka zastavil švihem své lapačky.

37:41

38:23
    Puk se ocitl na olomoucké střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:48
    Rostislav Marosz protečoval puk do útočné třetiny, kde si jej však převzali domácí obránci.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Do mezikruží si sjel Dominik Lakatoš, načež vypálil. Nezamířil ale přesně, jeho rána skončila nad.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce vyrovnali Ostravané herní projev a chvílemi kohouty dostávali pod tlak. Jana Lukáše ale zatím podruhé nepřekonali. Stejně dobře si zatím vede i Daniel Dolejš na druhé straně, a tak je stav před třetí částí stále vyrovnaný.

Třetí třetina začne přibližně v 19:49.

40:01

40:05
    Úvodní buly třetí třetiny ovládli Ostravané.

40:38
    Marek Kalus vybojoval puk u mantinelu, načež přihrál na modou na volného Solovjova. Jeho rána zamířila mimo.

41:00
    Tomáš Dujsík se nedomluvil s Jiřím Ondruškem, z čehož mohl těžit Jan Hruška. Vítkovický útočník se ale nakonec ke střele nedostal.

41:20
    Na druhé straně zastavil Daniel Dolejš střelecký pokus Viléma Buriana.

41:39
    Puk vylétl po odrazu od plexiskla na tribunu. Vhazovat se bude před janem Lukášem.

42:16
    Hosté otáčejí vývoj dnešního duelu! Po odrazu od zadního mantinelu nevěděl Jan Lukáš, kde je kotouč, čehož využil JAKUB ILLÉŠ, který hrací předmět pohotově poslal do sítě. Bez asistence.
    42:16 Jakub ILLÉŠ - 1:2

43:30
    Olomoučtí se pokusili o rychlé vyrovnání, se střelou Viléma Buriana si ale Daniel Dolejš poradil.

44:26
    Jakub Navrátil si vybruslil na osu a vypálil zápěstím. Jeho pokus skončil jen těsně vedle Dolejšovy pravé tyče.

44:50

45:18
    Jan Lukáš zachytil střelu Lukáše Kováře do lapačky a okamžitě rozehrál na volné spoluhráče.

45:27
    Tentokráte se píská ofsajd na olomoucké straně.

45:34
    Tomáš Dujsík nahodil puk směrem na Dolejše, před jehož brankou operoval Vítězslav Brož. Vítkovický brankář si puk našel a přerušil hru.

45:59
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tomáš Guman – 2 min., vysoká hůl).

46:09
    Hosté se po vyhraném buly osvobozují.

46:33
    Vítkovických nyní bylo na ledě pět, a tak rozhodčím nezbylo nic jiného, než udělit trest pro hráčskou lavici. Na trestnou lavici míří Vojtěch lednický, Olomouc bude mít k dispozici necelou minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem.

46:59
    Na Dolejše pálil Škůrek, hostující brankář zasáhl přesně.

47:25
    Další rána škůrka skončila mimo.

48:04
    Olomoučtí sice kombinují, ale nezakončují. Nyní se navíc hnali z vlastní třetiny.

48:10
    Tak toto domácí opravdu nezvládli dobře. Ihned poté, co se TOMÁŠ GUMAN vrátil z trestné lavice, se dostal do samostatného úniku, který zakončil forhendovým blafákem. Bez asistence.
    48:10 Tomáš GUMAN - 1:3

48:38
    Vítkovice jsou v plném počtu.

49:07
    Prudká rána Viléma Buriana z levé strany končí na zadním mantinelu.

49:59
    Karel Plášil střílel z leva, přičemž se k dorážce hnal Robert Flick. Olomoucká obrana jen tak tak zažehnala další nepříjemnosti.

50:45
    Ostravané jsou na koni. Mají rychlejší pohyb a dostávají se do šancí. Jan Lukáš se musí v brance ohánět.

51:34
    Tomáš Dujsík tvrdě, ale čistě odstavil od puku Petra Fridricha. Jan Švrček následně nahodil za Dolejšovu branku.

51:34
    Po přerušení se strhla za hostující brankou mela. Vypadá to ale, že rozhodčí vylučovat nebudou.

51:40
    Teď už ale k trestu dojde. Nedovoleným bráněním se provinil Dalibor Řezníček.

52:14
    Přihrávka Rostislava Marosze nebyla přesná. Přesto se však Vítkovičtí drží v útočné třetině.

52:46
    Jan Knotek zachytil pas Romana Poláka, načež vyhodil. Unavená olomoucká čtyřka tak může vystřídat.

53:06
    Domácí se snažili v oslabení zaútočit, vše však skončilo nepovedenou přihrávkou Petra Koloucha.

53:30
    Od modré čáry pálil Ruslan Pedan, Jan Lukáš sklapl betony a přerušil hru.

53:40

54:19
    Dominik Lakatoš zkoušel nahrát do dobré pozice Petru Fridrichovi, avšak jeho pas byl nakonec až příliš prudký.

54:51
    Vilém Burian se natlačil až před Dolejše, načež vystřelil bekhendem. Vítkovický strážce svatyně si s tímto pokusem poradil. Následuje komerční přestávka.

55:19
    David Škůrek vyslal jedovku od modré čáry, proti níž Daniel Dolejš vytáhl velmi dobrý zákrok lapačkou.

55:49
    Zleva pálil Jan Hruška, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.

56:18
    Jan Lukáš zachytil puk do rukavice, načež rychle rozehrál.

57:01

57:29
    Radovan Bondra zachytil vyhození domácích na modré čáře a okamžitě vystřelil. Jan Lukáš jeho ránu vyrazil.

57:59
    Tentokráte už ale hosté slaví! JAN HRUŠKA prokličkoval až před Lukáše a poslal kotouč mezi jeho betony. Ostravané už tento zápas nejspíše nepustí. Bez asistence
    57:59 Jan HRUŠKA - 1:4

58:49

59:11
    Z levé strany poslal puk na Dolejše Rostislav Olesz. Hostující brankář jej bez problému schoval do lapačky.

Třetí třetina patřila jednoznačně Vítkovicím. Ostravané vstřelili v poslední části hned tři branky. nejprve se prosadil Jakub Illéš, na nějž postupně navázal svým druhým gólem v dnešním duelu Tomáš Guman, a poté i Jan Hruška. Svěřenci trenéra Miloše Holaně tak napravili domácí prohru s Libercem a připsali si tři body do tabulky.

To je ode mě vše. U dalších zápasů Tipsport extraligy se těším na počtenou! (20:31:16)

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 13. P. Kolouch (Ondrušek, Lukáš) – 20. Guman (M. Kalus, Marosz), 43. Illéš, 49. Guman, 58. J. Hruška

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Jiří Ganger, David Klouček