Třinec – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 1:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Kladno – K. Vary 5:0 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 11.02.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 51. kolo

To je ode mě vše. U dalších zápasů Tipsport extraligy se těším na počtenou! (20:31:16)

Třetí třetina patřila jednoznačně Vítkovicím. Ostravané vstřelili v poslední části hned tři branky. nejprve se prosadil Jakub Illéš, na nějž postupně navázal svým druhým gólem v dnešním duelu Tomáš Guman, a poté i Jan Hruška. Svěřenci trenéra Miloše Holaně tak napravili domácí prohru s Libercem a připsali si tři body do tabulky.

59:11
    Z levé strany poslal puk na Dolejše Rostislav Olesz. Hostující brankář jej bez problému schoval do lapačky.

58:49
    Ofsajd Olomouce.
    57:59 Jan HRUŠKA - 1:4

57:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tentokráte už ale hosté slaví! JAN HRUŠKA prokličkoval až před Lukáše a poslal kotouč mezi jeho betony. Ostravané už tento zápas nejspíše nepustí. Bez asistence

57:29
    Radovan Bondra zachytil vyhození domácích na modré čáře a okamžitě vystřelil. Jan Lukáš jeho ránu vyrazil.

57:01
    Zakázané uvolnění Olomouce.

56:18
    Jan Lukáš zachytil puk do rukavice, načež rychle rozehrál.

55:49
    Zleva pálil Jan Hruška, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.

55:19
    David Škůrek vyslal jedovku od modré čáry, proti níž Daniel Dolejš vytáhl velmi dobrý zákrok lapačkou.

54:51
    Vilém Burian se natlačil až před Dolejše, načež vystřelil bekhendem. Vítkovický strážce svatyně si s tímto pokusem poradil. Následuje komerční přestávka.

54:19
    Dominik Lakatoš zkoušel nahrát do dobré pozice Petru Fridrichovi, avšak jeho pas byl nakonec až příliš prudký.

53:40
    Olomouc je kompletní.

53:30
    Od modré čáry pálil Ruslan Pedan, Jan Lukáš sklapl betony a přerušil hru.

53:06
    Domácí se snažili v oslabení zaútočit, vše však skončilo nepovedenou přihrávkou Petra Koloucha.

52:46
    Jan Knotek zachytil pas Romana Poláka, načež vyhodil. Unavená olomoucká čtyřka tak může vystřídat.

52:14
    Přihrávka Rostislava Marosze nebyla přesná. Přesto se však Vítkovičtí drží v útočné třetině.

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 13. P. Kolouch (Ondrušek, Lukáš) – 20. Guman (M. Kalus, Marosz), 43. Illéš, 49. Guman, 58. J. Hruška

HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – Ondrušek (C), Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – Michal Kunc, Klimek, Bambula – Kusko, J. Knotek (A), Olesz (A) – P. Kolouch, Navrátil, Burian – Lichanec, Vítězslav Brož.
    Trenér: Zdeněk Moták, Jan Tomajko

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – Jakub Stehlík, A. Solovjov, R. Polák (C), Plášil, R. Pedan, L. Kovář, P. Koch – Guman, Marosz, M. Kalus – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Bernovský, J. Hruška (A), Lednický – R. Bondra, Flick, Illéš.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Jiří Ganger, David Klouček