Slovensko – Lotyšsko 5:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 4:3 (po pr.) | Čína – Kanada 0:5 (kon.)
USA – Německo 3:2 (kon.)
Čína
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Kanada
Neděle 13.02.2022, 14:10 • National Indoor Stadium, Peking • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:39:13)

Utkání sledovalo 904 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 26:44
    Zásahy brankářů: 39:26
    Vyhraná vhazování: 24:29
    Trestné minuty: 10:10

Je dobojováno a Kanada dle očekávání dokráčela k povinné výhře. I ve třetí třetině však Čína předváděla útočné výpady, jenže koncovka dnes neklapala a Tomkins tak celkem v klidu vychytal nulu. Na opačné straně hrála Kanada to, co nutně pokračovala a nakonec se dočkala ještě jednoho gólu. Ten dal ve 47. minutě Corban Knight a uzavřel tak skóre na 0:5. Skupina A je tak definitivně dohrána, Kanada v ní skončila se šesti body druhá za prvními Spojenými státy, Čína nevybojovala ani bod a obsadila poslední místo.

59:58
    Kanada se ještě pokusila o kombinaci do prázdné branky, jedna nepřesnost ale celou akci zhatila a puk skončil v rohu.

59:35
    A aby těch vyloučení nebylo málo, tak následuje i jedno na straně Kanady. Dvě minuty za hákování obdržel Jordan Weal.

59:23
    Přesilovka Kanady bude o dva muže, dvě minuty za hákování totiž dostal Denis Osipov.

59:02
    Powerova žabička byla obranou Číny sražena, puk se zase dostal do středního pásma.

58:21
    Krátký nápor Kanaďanů, ovšem s nepřesným zakončením a soupeř pak v poklidu vyhodil do středního pásma.

57:52
    Teď se už ale vylučovat bude, dvě minuty za podrážení dostal Jake Chelios. Kanada si zahraje přesilovku.

56:51
    Kanada v přečíslení dva na jednoho, Staal hledal Ho-Sanga, jeho přihrávku ale jediný obránce zvládl nějakým způsobem srazit.

56:22
    Bylo to ale s krátkou strkanicí, kterou odstartoval tvrdý hit kanadského hráče u mantinelu. Vše se ale obešlo bez vyloučení.

56:22
    Z ostrého úhlu zkoušel O'Briena překvapit Staal, po zákroku gólmana máme zase přerušenou hru.

55:55
    Už se hraje bezstarostný hokej, o vítězi je rozhodnuto, zbývá dořešit otázku, zda Tomkins udrží nulu.

55:23
    Cracknell se dlouho šteloval na střelu z levé strany, ránu zápěstím mu však pozorný O'Brien dokázal vyrazit.

54:34
    Wong se snažil projít do střelecké pozice, chyběla mu však podpora spoluhráčů a tak osamocen skončil v rohu.

54:10
    Barberio svým golfákem trefil přesně prostor, kde byl připravený O'Brien.

53:46
    McBain přihrával lehkým obloučkem k brankovišti na McTavishe, jeho zakončení z první bylo sraženo k zadnímu mantinelu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Street (Johnson, O'Dell), 7. Tambellini (A. Grant, Wotherspoon), 11. O'Dell (Ho-Sang, Wotherspoon), 39. Johnson (Demers, Weal), 47. C. Knight (Power, Ho-Sang)

Čína: P. O'Brien (Chan) – D. Osipov, Sproul, Chelios, T. Schultz (A), Yuen, Fram, Čchen, Jen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Werek, C. Kane, Jen – Yip (C), Tyler Wong (A), C. Čang – Siang, Ying, Čung.
    Trenér: Ivano Zanatta

Kanada: Tomkins (Levi) – Power, M. Robinson, Wotherspoon, Noreau (A), Barberio, Demers, A. Grant – McTavish, E. Staal (C), Jack McBain – Weal, Tambellini, C. Knight – Street, O'Dell, Johnson – Ho-Sang, Winnik, Desharnais (A) – Cracknell.
    Trenér: Claude Julien

Rozhodčí: Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS)