Jihlava – Havířov 3:2 (3:0 po s.n.) | Vsetín – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 2:0 (kon.)
Litoměřice – Slavia 0:2 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 0:5 (kont.)
Přerov – Sokolov 3:0 (kon.) | Vrchlabí – Třebíč 5:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 16.02.2022, 18:00Chance liga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje. Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Chance ligy mezi Šumperkem a Benátkami.

Hostující Benátky nad Jizerou prožívají nepovedenou sezónu. Po čtyřiceti dvou odehraných zápasech mají na kontě pouze čtyřicet sedm bodů a patří jim patnáctá pozice. Toto umístění znamená sestup o patro níž. Na baráž navíc Benátky ztrácí propastných patnáct bodů. Naposledy ale dokázaly zvítězit 5:1 v Sokolově.

DRACI PARS Šumperk

Domácí celek je na tom o něco lépe. Po čtyřiceti třech odehraných zápasech má na kontě šedesát tři bodu a drží dvanáctou pozici znamenající záchranu. Ze zadních pozic se na něj ale tlačí Poruba a Ústí. Šumperk ale pořád může postoupit do play-off. Na desáté Vrchlabí ztrácí jen tři body. Naposledy padl po nájezdech se Slavií.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (R. Běhula) – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, L. Rutar, Řezáč, Dudycha, Březák – Žálčík, D. Kindl, P. Kratochvíl – Kohút, Vildumetz, Vachutka – Šuhaj, Šilhavý, A. Furch – Spratek, Macuh, Scheuter.
    Trenér: Janeček

HC Benátky nad Jizerou: J. Pavelka (Žajdlík) – Dvořák, Aubrecht, Bukač, Hampl, Kunst, Patzelt – Klapka, Dušek, Daniel Špaček – A. Dlouhý, Čederle, Wiencek – Pabiška, E. Čermák, Vomáčka – Kalaj, A. Najman.
    Trenér: Jiruš

Rozhodčí: Skopal, Vrba – Maštalíř, Juránek.

00:01

00:19
    Přihrávka rukou, domácí byli vykázáni z útočné třetiny.

01:16
    Patzelt se nyní dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus z hranice kruhu pro vhazování nakonec nebyl gólový.

02:02
    Vomáčka se dostal k další střele na branku Šumperku, ale ani on nezamířil přesně.

03:27
    Tohle byla krásná individuální akce Denise Kindla, který se po několika svižných kličkách dostal do mezikruží, ale skulinku ve výstroji Pavelky nenalezl.

05:25
    Kotouč skončil na šumperské střídačce, hra je přerušena. Vhazovat se poté bude ve středním pásmu.

05:41
    Spratek našlápl po pravém křídle do útočné třetiny, tam ale zasáhl jeden z obránců Benátek a kotouč se opět dostal mimo hrací plochu.

06:12
    Kratochvíl hledal naslepo někoho ze spoluhráčů před brankou Benátek, ale Aubrecht dobře zasáhl a touš odklidil do bezpečí.

07:29
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Klapka – 2 min., podrážení).

07:43
    Benátky se dokázaly osvobodit vyhozením puku přes všechny čáry.

08:35
    Šumperk se usadil v útočné třetině a kombinuje, zatím však bez kloudné střelby.

08:50
    Šuhaj se snažil tečovat střelu, ale netrefil branku. Šumperk nadále drží pásmo.

09:10
    Šilhavý tečoval střílenou přihrávku z bezprostřední blízkosti branky jen těsně vedle. Benátky následně vyhodily puk z pásma.

09:29

09:52
    Dvořák dostal kotouč do mezikruží, vypálil, ale brankář Mokry měl dobrý výhled a jeho pokus zastavil.

10:38
    Benátky se dostaly do přečíslení dva na jednoho, Kalaj to vzal na sebe, ale jeho pokus Mokry dokázal zneškodnit.

12:23
    Patzelt se dostal ke střele z dobré pozice, ale Mokry zasáhl betonem a pokus hostujícího obránce vyrazil.

14:09
    Křepelka si zavezl kotouč do útočného pásma, vypálil přes obránce a donutil Mokryho přerušit hru.

14:20
    Klapka se dostal ke střele z mezikruží, ale ta byla zblokovaná do ochranné sítě.

14:50
    Střelu Klapky Mokry vyrazil pouze před sebe, aktivně si kotouč dojel Dušek, ale i jeho pokus dokázal brankář Šumperka chytit!

15:10
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Adam Scheuter – 2 min., podrážení).

15:56
    Benátky jsou v útočné třetině a kombinují, zatím však bez nebezpečné střelby.

16:15
    Klapka se nyní dostal ke dvěma střelám, ani jedna však neměla gólové parametry.

16:26
    Šumperk vyhazuje přes všechny čáry a oba týmy střídají.

17:09
    Daniel Špaček to vzal na sebe, najel si do dobré střelecké pozice, ale Mokry jeho přízemní pokus chytil.

17:10

18:07
    Drtil se dostal k odraženému kotouči, vypálil, ale jeho střelu zápěstím brankář Pavelka za svá záda nepustil.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:48
    Bukač pálil od modré čáry, ale kotouč nedoputoval až k brankáři.

20:00

První perioda byla vyrovnaná, ale branku nám nenabídla. Oba týmy si zkusily přesilovku, nicméně žádná z nich nebyla povedená. Druhá třetina pomalu začíná, pojďme na to!

20:01

20:43
    Benátky mají výhodu!

20:57
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Vildumetz – 2 min., podrážení).

21:36
    Šumperku se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

22:10
    Benátky kombinují v útočné třetině, zatím ale chybí jakákoliv střela.

22:20
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Tak jsem to zakřikl, neboť ADAM KLAPKA dostal kotouč na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Pabiška, Sebastian Čederle.
    22:20 Adam KLAPKA - 0:1

23:21
    Wiencek střílel ze záporného úhlu a chtěl překvapit brankáře Mokryho, ten ale udržel beton dobře přiražený k tyčce a neinkasoval.

24:01
    Hosté byli při přechodu do útočného pásma až příliš rychlí, ofsajd.

24:10
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Filip Patzelt – 2 min., hákování).

24:33
    Draci právě vstřelili branku!
    A máme vyrovnáno! Pěnčíkovu střelu ještě dokázal Pavelka vyrazit před sebe, ale na dorážku PETRA KRATOCHVÍLA už byl krátký. Asistence: Martin Pěnčík.
    24:33 Petr KRATOCHVÍL - 1:1

25:31
    Tak to je blesková otočka domácího týmu DÁVID KOHÚT se dostal v mezikruží ke kotouči a trefil to báječně, Pavelka tady neměl žádnou šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Vildumetz.
    25:31 Dávid KOHÚT - 2:1

27:36
    Adam Dlouhý se dostal ke střele z dobré pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Mokryho, který udržel vedení svého týmu.

28:25
    Benátky kombinovaly v útočném pásmu, nicméně Šumperk hrál pozičně na výbornou a nenechal soupeře ani jednou vystřelit.

30:11
    Vomáčka si nabruslil do mezukruží, vystřelil, ale jeho pokus neměl absolutně žádnou razanci a nemohl skončit gólem.

32:23
    Benátky sice hrají často s pukem v útočné třetině, ale nedá se říct, že by byly nějak extra nebezpečné.

33:53
    Kratochvíl nepříjemně tečoval střelu od modré čáry, Pavelka vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale obránci Benátek jej nakonec zachránili a vyvezli jej pryč.

35:17
    Bukač střílel z mezikruží bekhendem, ale Mokry s klidem kotouč vyrazil do rohu hřiště.

36:05
    Mokry teď neměl vůbec dobrý výhled proti střele Kunsta, ale nakonec ani zasahovat nemusel, neboť ji zblokoval jeden z bránících hráčů.

38:24
    Spratek si nabruslil do útočné třetiny, vypálil z levé strany, ale Pavelka jeho pokus vytěsnil vyrážečkou do rohu pásma.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Drtil – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Druhá třetina je za námi. Benátky se sice dostaly do vedení po přesilovkové trefě Klapky, Šumperk ale do tří minut dokázal otočit skóre na 2:1 a tak to už také zůstal. Za Draky se prosadily Kratochvíl a Kohút.

40:01

41:05
    Benátky sice drží kotouč v útočném pásmu, ale Mokry zatím nemá příliš mnoho práce.

41:24
    Nyní Mokry musel zasahovat proti střele od modré čáry, ale na gól to nebylo.

41:31

43:01
    Řezáč se dostal k dělové střele od modré čáry, ale brankář Pavelka dobře zasáhl.

43:41
    Na druhé straně se musel činit i Mokry proti tvrdé střele jednoho z hostujících hráčů.

46:25
    Benátky se opět zdržely delší dobu v útočné třetině, ale ani tentokrát z toho nebylo nic, co by stálo za zmínku.

46:48
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Dvořák – 2 min., hákování).

47:01
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Denis Kindl – 2 min., hákování).

47:27
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Bukač – 2 min., držení).

47:50
    Benátky vyvezly kotouč do útočného pásma a ukrojily část oslabení.

48:36
    Drtil se dostal k dělovému projektilu od modré, ale nedkoázal propálit Pavelku.

48:50
    Drtil znovu pálí, ale ani tentokrát nedokázal najít skulinku ve výstroji brankáře.

49:01

49:27

50:21
    Kohút se krásnou kličkou zbavil obránce, střílel z velmi dobré pozice, ale nedokázal podruhé prostřelit Pavelku.

51:08
    Aleš Furch obkroužil branku, pokusil se touš zasunout k přední tyčce, ale Pavelka ještě dokázal zareagovat. Na brankovišti byl však velmi aktivní ROK MACUH, jenž puk dotlačil velkým důrazem do branky.
    51:08 Rok MACUH - 3:1

51:40
    Kindl se dostal do velké šance, ale bekhendovým blafákem na Pavelku nedokázal vyzrát!

54:16
    Šumperk se dostal do rychlého brejku, domácí jeli v přečíslení tři na jednoho, ale Žálčík při střele z dobré pozice selhal a vůbec netrefil branku!

55:54
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Benjamin Vomáčka – 2 min., podrážení).

56:20
    Kratochvíl si nabruslil do mezikruží, vypálil, ale jeho střela skončila na výstroji Pavelky.

56:46
    Pabiška se dostal k puku a ihned jej vyhazuje přes všechny čáry.

57:42
    Dušek zavezl kotouč do útočného pásma, ale nedostal se k pořádné střele, Benátkám čas ubývá už skutečně velmi rychle.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:56
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., držení).

59:40
    Zápas se už spíše dohrává, Šumperk nikam nespěchá, ba naopak.

Dnešní zápas je u konce, Šumperk potvrdil roli mírného favorita a připsal si cenné tři body do tabulky. Jedno je jisté, Benátky čeká v příštím roce druhá liga.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:13:22)

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 25. P. Kratochvíl (Pěnčík), 26. Kohút (Vildumetz), 52. Macuh – 23. Klapka (Pabiška, Čederle)

HC Benátky nad Jizerou: J. Pavelka (Žajdlík) – Dvořák, Aubrecht, Bukač, Hampl, Kunst, Patzelt – Klapka, Dušek, Daniel Špaček – A. Dlouhý, Čederle, Wiencek – Pabiška, Vomáčka, Kalaj – A. Najman, Křepelka.

Rozhodčí: Skopal, Vrba – Maštalíř, Juránek