USA – Slovensko 2:3 (0:1 po s.n.) | Tým ROV – Dánsko 3:1 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 5:1 (kon.)
Švédsko – Kanada 2:0 (kon.)
Ruský olympijský výbor
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Dánsko
Středa 16.02.2022, 07:00 • Cadillac Arena, Peking • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (09:09:33)

Statistiky

Střely na bránu: 40:18
    Vyhraná buly: 28:21
    Vyloučení: 2:3

Je konec. Ruský olympijský výbor si připisuje povinné vítězství 3:1 nad Dánskem a postupuje do semifinále olympijských her.
    První dvacetiminutovka nabídla velkou dominanci Rusů, kteří si vypracovali velkou šanci v 10. minutě, ale tu Galijev nedokázal proměnit. Ve 14. minutě už ale domácí celek šel do vedení po brance Vadima Šipačova.
    Hosté vstoupili do druhé části utkání velmi dobře a aktivně, což přineslo ve 23. minutě využití přesilovky a srovnání výsledku, o který se postaral Frans Nielsen. Po překlopení do druhé poloviny zápasu se ale Rusové dostali zpět do zápasu a ve 35. minutě využili menšího zaváhání soupeře, když se trefil Nikita Nestěrov. Následně ještě mohl zvýšit vedené Semjonov, ale neproměnil velkou šanci.
    Třetí třetina byla otevřená pro oba celky. Ve 46. minutě mohl srovnat Boedker, ale Fedotov předvedl důležitý zákrok. V 55. minutě byl Frans Nielsen velmi blízko srovnání na 2:2, ale v obrovské šanci znovu vytáhl fantastický zákrok Ivan Fedotov. Následně Rusové získali přesilovou hru a v 56. minutě se trefil Vjačeslav Vojnov. Ke konci utkání to Dánové zkoušeli bez brankáře a znovu přišla šance, ale ta skončila na horní síti. Dánsko předvedlo úctyhodný výkon proti velkému favoritovi a rozhodně se nemá za co stydět.

59:48
    Následný pokus ze středu hřiště byl zblokován a Dánové se loučí s turnajem.

59:35
    Špatná přihrávka dostává Dánsko pryč z útočné třetiny a pravděpodobně také z turnaje domů.

59:05
    Dánové byli opět velmi blízko gólu, když byla střela Olivera Larsena sražená, přeletěla brankáře Fedotova, ale následně puk skončil na horní síti branky!

58:52
    Patrick Russell pohotově střílel z pravé strany, neboť Fedotov nebyl ve své pozici, ale nakonec dokázal vyrazit puk.

58:35
    Rusové se zmocnili puku ve svém pásmu a následně jej vyhodili na polovinu soupeře.

58:05
    Dánsko hraje bez brankáře!

58:05
    Oddechový čas pro hosty.

58:05
    Ivan Fedotov si poradil s další střelou z levé strany a přerušuje hru.

57:49
    Rusové nyní nevymýšlejí nic velkého a opět jen odevzdali puk.

57:25
    Julian Jakobsen si nedokázal zpracovat přihrávku a daroval tak kotouč na hole svého soupeře.

56:46
    Dánové se sice dostali do zakončení, ale to letělo jen vedle a nepřineslo žádné větší vzrušení.
    55:45 Vjačeslav VOJNOV - 3:1

55:45
    Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
    Rusové využívají přesilovou hru a jdou do vedení 3:1! Vadim Šipačov to zkoušel z levé strany, ovšem jeho pokus byl sražen a následně se dostal ke střele VJAČESLAV VOJNOV, který poslal puk přesně do pravé šibenice. Asistence: Vadim Šipačov a Arsenij Gricjuk.

55:05
    Rusové pokračují v přesilové hře a Arsenij Gricjuk posunul kotouč na levou stranu volnému Dmitriji Voronkovovi, ovšem ten nedokázal trefit odkrytou bránu!
    54:26 Frans Nielsen ve velké šanci nedokázal prostřelit Fedotova!

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. Šipačov (N. Gusev, J. Jakovlev), 35. N. Nestěrov (N. Gusev, Gricjuk), 56. Vojnov (Šipačov, Gricjuk) – 23. F. Nielsen (Bau Hansen, M. Lauridsen)

Ruský olympijský výbor: Ivan Fedotov (Samonov) – N. Nestěrov, Nikišin, Jelesin, J. Jakovlev (A), Vojnov, S. Tělegin, Šaripzjanov – Čibisov, Šipačov (C), Galijev – Gricjuk, V. A. Tkačov, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Grigorenko, Andronov (A), S. Plotnikov – K. Semjonov.
    Trenér: Alexej Zhamnov

Dánsko: Dahm (Dichow) – Kristensen, O. Lauridsen (A), M. Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Nicholas Jensen, Bruggisser – Olesen, F. Nielsen (A), Boedker – P. Russell, Regin (C), Storm – N. Meyer, M. Madsen, Bau Hansen – Aagaard, Jakobsen, Poulsen – Jesper Jensen.
    Trenér: Heinz Ehlers

Rozhodčí: Campbell, Fraňo – Malmqvist, Ondráček