Ústí n/L – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 2:0 (kon.) | Prostějov – Přerov 4:2 (kon.)
Havířov – Vsetín 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 5:4 (po pr.) | Benátky n/J – Kadaň 5:0 (kont.)
Kolín – Šumperk 1:2 (po pr.) | Třebíč – Litoměřice 0:1 (kon.)
HC Baník Sokolov
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 19.02.2022, 17:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga • 47. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:26:34)

Dnešní utkání sledovalo 697 diváků.

Je konec, Sokolov zvládl náročné střetnutí s Vrchlabím a připisuje si na své konto velmi cenné vítězství! Mílovými kroky se tak přiblížil k přímému postupu do play-off, na aktuálně sedmý Přerov má čtyři kola před koncem celkem desetibodový náskok a to by mu mohlo stačit k definitivnímu zakotvení v první šestce. Kartami však ještě mohou zamíchat výsledky dosud nedohraných utkání Frýdek – Jihlava a Kolín – Šumperk.

59:55
    Nahození Tomáše Janduse z obranné třetiny proletělo kolem opuštěné svatyně, běží poslední sekundy.

59:16
    V Sokolově máme asi definitivně hotovo, dvě minuty za hákování inkasuje Michal Pochobradský (VRC).

59:11
    Rohan zblokoval další dvě střely, celkem dnes zastavil minimálně čtyři rány. O vítězi střetnutí už přestává být pochyb, Stadion by zachránil jen zázrak.

58:41
    Další kočkovaná před Beranem už se bez trestu neobešla, Ondřej Jurčík (SOK) je vyloučen za krosček a hosty čeká přesilovka šest na čtyři.

58:22
    Oddechový čas pro domácí.

58:22
    Hosté se snaží dosud stoprocentního Berana překonat z hranice brankoviště, jejich dorážky ze slotu jsou ale bezúspěšné. Agresivní napadání klece vede akorát ke skupinovým strkanicím.

58:04
    Ale pozor, Beran to teď neměl vůbec jednoduché a musel se hodně otáčet, aby všechny dorážky Vrchlabí vykryl! Domácí náročnou situaci vyřešili icingem.

57:35
    Stadion se zuby nehty drží v útočném pásmu, stále se mu ale nedaří Berana pořádně ohrozit.

57:03
    Soukup po konci timeoutu zůstává na střídačce, Vrchlabí nemá co ztratit a hraje vabank!

57:03
    Oddechový čas pro hosty.

56:56
    Pochobradský z rohu poslal pryž do brankoviště, kde ale v té době nebyl ani jeden jeho spoluhráč. V zápalu boje nicméně nezvládl včas zabrzdit domácí zadák, který se tvrdě srazil s Beranem. Oba hráči jsou však v pořádku.

56:36
    Útočná akce Vrchlabí byla znovu rozebrána po pouhých pár sekundách, puk letí k Soukupovi.

55:58
    Sokolov si pečlivě hlídá svůj dvoubrankový náskok, k závěru přistupuje velmi zodpovědně. Pokud bude takto hrát až do konce, důležité tři body má v kapse.

55:31
    Mohlo být definitivně hotovo! Kverka s Jurčíkem se dostali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný našel laserově přesnou přihrávkou před brankovištěm toho druhého a ten následně nastřelil Soukupův beton!

54:46
    Tomáš Jandus se blýskl prudkou ranou od mantinelu, kterou Soukup vyrazil před sebe a po kotouči následně bez váhání skočil.

53:58
    Domácí se stáhli do defenzívy a brání svůj náskok, Stadion působí dost opařeným dojmem.

53:27
    Vrchlabí to teď bude mít hodně těžké, na srovnání mu zbývá jen šest a půl minuty. Z modré čáry zkusil štěstí Nedbal, který ale pouze orazítkoval plexisklo.
    52:42 Jaromír KVERKA - 2:0

52:42
    Baník právě vstřelil branku!
    První útočná formace Sokolova vystřihla parádní útočnou akci a jde do dvoubrankového náskoku! JAROMÍR KVERKA poslal puk na stranu Přibylovi, ten popojel dopředu a následně pryž poslal přes nedůsledného protihráče před brankoviště zpět na hůl volného střelce, který zakončil přesně pod horní tyč – 2:0! Asistence: Daniel Přibyl.

51:56
    Pochobradský se protáhl před branku a chtěl kotouč za Berana doslova protlačit, maskovaný strážce sokolovské branky na něj ale bez váhání padl.

51:20
    Nahození z modré čáry se skrz hustou clonu před brankovištěm dostalo až k Beranovi, který ho lapačkou vyrazil do rohu hrací plochy.

50:38
    Stadion se snaží něco vymyslet v ofenzivní třetině, Beran má ale jen minimum opravdu náročné práce. Většina střel soupeřů míří mimo tři tyče.

49:26
    Statická tahanice o kotouč za brankovištěm Jakuba Soukupa bezvýsledně trvá už několik sekund.

48:59
    Beran si hravě poradil s nahozením z pravé strany, dění se vrací zpět do hostujícího pásma.

48:25
    Atmosféra v hale houstne. Bílek po odpískaném ofsajdu vystřelil na Soukupa a následovala další malá kočkovaná u mantinelu, ani teď se trestat nebude.

47:49
    Po dalším Beranově zákroku byla před sokolovskou brankou k vidění malá strkanice, která se však obejde bez vyloučení.

47:23
    Hra se nyní drží hlavně ve středním pásmu, oba celky zpevnily své defenzívy a nepouští soupeře dopředu.

46:47
    Vrhel objel hostující klec a poslal kotouč Klejnovi, Baník se po dlouhé době usazuje v útočném pásmu.

45:40
    Po obrovské chybě Pohla se sám před brankoviště dostal Chrtek! Beran už byl položený na břiše a stačilo zakončit do horní části klece, jenže mladý hostující útočník zazmatkoval a vůbec puk neposlal na branku!

45:28
    Sledujeme hru nahoru dolu, Sokolov teď pravidelně vyhazuje puk ven ze své defenzivní zóny.

44:46
    Přihrávka určena Tomimu zajela až za vrchlabské brankoviště, Baník se tak dopustil icingu.

43:51
    Sokolovští zakládají další ofenzivní tažení ze svého pásma, uvidíme, co vymyslí tentokrát.

43:20
    Kadeřávek je zpět na hrací ploše, domácí oslabení zvládli celkem hravě. Beran nemusel zasahovat.

42:37
    Kverka se po křídle protáhl až na pravý kruh, jeho střela ale jen proletěla kolem vzdálenější tyče.

41:51
    Rohan si hned dvakrát obětavě lehl do střely a ušetřil tak Beranovi práci, sokolovský kapitán si teď počínal jako skutečný leader.

41:18
    Vrchlabí jde z oslabení takřka okamžitě do přesilovky, za vyhození puku je trestán Patrik Kadeřávek (SOK).

40:39
    Soukup vyzrál na Kverkovo nepříjemné zakončení a vytěsnil puk mimo nebezpečí, jeden z jeho spoluhráčů ho následně vyhodil ven z obranného pásma.

40:06
    Sokolov třetí periodu zahajuje v početní výhodě, která potrvá ještě pár desítek sekund.

40:01

Prostřední třetina přinesla hrstku vyloučení a výrazně menší počet šancí než perioda úvodní, po čtyřiceti minutách tak v Sokolově stále platí skóre 1:0. Domácí měli i v uplynulé části více ze hry, hosté ovšem nyní podali o něco lepší výkon a se svými soky vesměs drželi krok. Uvidíme, co nám nabídne poslední dějství.

Další třetina začne přibližně v 18:41.

40:00

39:38
    Prostřední dějství se v poměrně klidném tempu dohrává, hra se drží převážně v neutrální zóně.

39:00
    Souboj Vrhela s Pochobradským se obešel bez trestu, následné poznámky někoho na vrchlabské střídačce směrem k rozhodčím už ale nikoliv. Lavička inkasuje dvě minuty za nesportovní chování, které odsedí útočník Ondřej Matýs (VRC).

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:39
    Tohle mohl být pro Stadion hodně smolný gól! Brankář hostů může děkovat brankové konstrukci, Jandusovo nahození škrtlo o Soukupovu lapačku a zamířilo do tyčky!

37:56
    Baník se stále o něco málo aktivnější než Vrchlabí, jehož výpady do útoku jen málokdy končí střelou.

37:27
    Vracovský prokličkoval na mezikruží a pokusil se o střelu, jenže na poslední chvíli mu byl puk odebrán.

36:43
    Stadion se z náporu vymanil, vyhodil puk do rohu za Beranovou klecí a po těžké šichtě střídá.

36:24
    Přesilovka je sice u konce, hra se ale stále drží v hostujícím pásmu. Tlak Sokolova pomalu graduje.

35:31
    Dalším pánem na holení byl Vrhel, ani on ale Soukupa pořádně nepotrápil. Viděli jsme jednoduchý zákrok.

34:42
    Po souhře s Přibylem z hranice pásma vypálil Pohl, jehož zakončení ale tentokrát bylo zblokováno.

34:00
    Přesně šest minut před koncem druhé části je za hrubost trestán Tomáš Linhart (VRC).

33:49
    Pohl z minima vykřesal maximum, ránu z hodně špatného úhlu namířil na zadní tyč a donutil Soukupa se pro pryž natáhnout.

32:59
    Po souboji u mantinelu, který se obešel bez trestu, zůstal za domácí klecí ležet František Klejna. Po chvilce se nicméně oklepal a po svých zamířil na střídačku. Zdá se tedy, že je v pořádku.

32:37
    Tomi teď hodně nepromyšlenou rozehrávkou naservíroval puk Matýsovi, jehož následnou střelu Beran celkem hravě zklividoval.

31:58
    Jurčík ale nechtěl, aby vrchlabský gólman vypadl z provozní teploty, tak si jej dovolil proklepnout střelou z kruhu. Soukup testem prošel na jedničku.

31:37
    Stadion má v posledních minutách více ze hry, Soukupovi se dostává kýžený klid.

30:59
    Baník si do statistik zapisuje další icing, vhazovat se bude po pravé straně jeho brankoviště.

30:25
    Chrtek obral Pohla o kotouč na kruhu a bleskově se přesunul před Berana, nepříjemné zakončení sokolovský brankář zkrotil s velkým úsilým!

29:43
    Početní výhody dnes nejsou silnou stranou Stadionu, který působí bezzubě. V útočném pásmu jen kombinuje a se zakončením si dává opravdu hodně načas.

28:58
    Dění se po dlouhé době vrátilo zpět k Beranovi, Vrchlabí se snaží co možná nejdříve srovnat.

28:05
    Vojtěch Tomi (SOK) dle čárového zachytil puk až těsně za modrou čarou, a jeho následná rozehrávka tak vedla k ofsajdu. Za protesty sokolovský forvard dostává dvě minuty, nesportovní chování.

27:29
    Baník ostřeluje Soukupovu klec a nenechává protihráče vydechnout, početní výhodu bude mít ještě zhruba minutu a půl. Jeho tlak pomalu sílí.

26:58
    Maskovaný strážce vrchlabské klecee se vytáhl proti střele Vracovského zleva, kterou lapil rukavicí.

26:45
    Přibyl nabil na modrou čáru Pohlovi, následná střela Soukupa trochu potrápila. Gólmanská jistota hostů byla nucena kotouč zalehnout.

25:24
    Vrchlabí úvod oslabení vyšel na jedničku, kotouč se už podruhé šourá až za Beranovo brankoviště.

24:49
    Stadion sice v posledních sekundách poměrně úspěšně tlačil na sokolovskou branku, nyní ovšem bude mít jiné starosti. Patrik Urban (VRC) je trestán za držení a nesportovní chování, uvidíme dlouhou přesilovku.

24:13
    Prostřední perioda se nese v hodně klidném tempu, ani jeden brankář teď nemá moc práce.

23:41
    Špatně provedené rutinního střídání Vrchlabí ho dostalo do postavení mimo hru, někdo ze střídačky najel přímo do ofenzivní třetiny.

22:56
    Projektil jednoho z hostů z modré byl zblokován, prostřední část zatím větší šance nepřináší.

22:30
    Pohl zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu, Soukup puk hravě vyrazil betonem. Kotouč pak sice přistál na hokejce domácího zadáka, ten však nevystřelil.

21:58
    Sokolovská branka se nyní vychýlila ze své předepsané pozice, hra je na chvilku zastavena.

21:20
    Pavel Mrňa se protáhl až na hranici brankoviště a zakončil, Beran byl ovšem ve střehu.

20:33
    Soukup si na svém konto připsal první zákrok v prostřední části, buly proběhne po jeho pravici.

20:03
    Druhá třetina se rozběhla, po vyloučeních Moníka a Jurčíka se hraje ve čtyřech na obou stranách.

20:01

Úvodní dějství je na sokolovském zimáku minulostí! Domácí mohou být se svým výkonem spokojení, nepřipravené protihráče hned v první minutě přivítal na ledě Jaromír Kverka a po většinu následného průběhu části měl Sokolov jednoznačně více ze hry. Stadion bude muset po pauze hodně zabrat, pokud dnes bude chtít západě republiky ukořistit aspoň nějaké body.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:34
    Přesilovka ale hned končí, Ondřej Jurčík (SOK) je vykázán za držení a hrát se bude čtyři na čtyři.

19:28
    Následující dvě minuty na trestné lavici za nedovolené bránění stráví Filip Moník (VRC).

19:26
    Ještě jednou se bude vylučovat, Bílek byl faulován u hrazení. Početní výhodu tak budou mít domácí.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:50
    Hraje se nahoru dolu, častěji jsou na kotouči hokejisté Sokolova. Soukup nicméně moc práce nemá.

17:56
    Chrtek nezvládl souboj o puk u mantinelu, Baník i tentokrát rychle rozebral vrchlabský výpad.

17:38
    První část se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát zhruba dvě a půl minuty.

16:58
    Stadion se teď zmůže jen na vyhazování puku do domácí třetiny, už delší dobu Berana neohrozil.

16:24
    Jeden z hostujících borců se dopustil přihrávky rukou, další vhazování proběhne v neutrální zóně.

15:51
    Misky pomyslných vah se překlopily zase na stranu Baníku, který zahajuje další výpad ze svého pásma.

15:11
    Tohle vůbec nebylo marné! Kverka vybojoval v rohu puk a posunul ho na Přibyla, který jej následně zpoza branky nahrál na mezikruží Rulíkovi. Ten byl v ideální pozici pro zakončení, odkud ale přestřelil!

14:49
    Po divokém úvodu utkání se hra v Sokolově zklidnila, větší šanci jsme už nějakou dobu neviděli.

13:48
    Matýs se protáhl zpět za modrou čáru, jen pár sekund poté však puk zase ztratil. Zatím to vypadá, že ani druhá vrchlabská přesilovka větší šanci nepřinese.

12:58
    Stadion je pevně usazen v útoku a hledá ideální příležitost pro střelu, zatím jsou tedy k vidění jen přihrávky.

12:17
    Po strkanici před domácím brankovištěm je z kluziště vykázán Adam Rulík (SOK), a to za držení.

11:43
    Soukup ze svého repertoáru vytáhl rutinní zákrok, Vrhelovu nahození chyběla notná dávka razance.

11:21
    Kaut trpělivě drží puk na pravém kruhu a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Stadionu.

10:50
    Vrchlabí sokolovskou akci rozebralo a samo zamířilo do útoku, ani jemu se ale nedaří ohrozit gólmana.

10:21
    Kverka po křídle neohroženě pronikl do útočného pásma, hosté se jej u mantinelu snaží odzbrojit.

09:24
    Kusý nemířil přesně mezi tři tyče, po jeho špatném projektilu byl puk opět vymrštěn až za Soukupa. Oslabení Baníku se pomalu ale jistě chýlí ke konci.

08:49
    Vrchlabská přesilovka je podstatně méně povedená než ta domácí, Beran je díky excelentní práci domácí bránící čtveřice úplně bez práce.

08:19
    Sokolov vyhodil puk na druhý konec hrací plochy a odjíždí prostřídat, Stadion dělá to samé.

07:44
    Beran si na své konto od začátku oslabení připsal už dva zákroky, po zneškodnění rány Machače z pravé strany kotouč do hry nevrátil.

07:27
    Předtím byl faulován, teď sám zatáhl za záchranou brzdu. Vítězslav Bílek (SOK) usedá na trestnou lavici, stejně jako Pochobradský jde ven za podrážení.

06:35
    Hosté si ani po konci náročného oslabení moc neodpočinou, jeden z nich vyhodil puk na icing.

06:20
    Soukup po dlouhé době dostal puk do své moci a rozhodl se jej podržet, ohromný tlak Sokolova tak vyšel vniveč. Pochobradský se za chvíli vrátí na led.

05:38
    Sérii přihrávek z modré čáry prudkou ranou uzavřel Pohl a před brankou byl následně k vidění další chaotický závar, Soukup ale tentokrát puk udržel před brankovou čarou!

05:09
    Baník se pomalu usazuje před Soukupem a rozjíždí kombinaci, zatím na klec nevystřelil.

04:28
    Chtěl gól, místo toho si do statistik zapisuje dvě trestné minuty. Michal Pochobradský (VRC) totiž jen pár sekund po nájezdu Bílka u mantinelu podrazil.

03:58
    Po zaváhání sokolovského zadáka se do úniku málem dostal Pochobradský, na poslední chvíli jej však dojel Bílek a zabránil mu Beranovu svatyni pořádně ohrozit!

03:22
    Tažení Stadionu, který je v posledních momentech aktivnějším týmem na ledě, teď skončilo ofsajdem.

02:56
    Tyčka, k vyrovnání teď chyběly jen milimetry! Tečovaná střela jednoho z vrchlabských borců lízla brankovou konstrukci!

02:38
    Sledujeme bitvu o kotouč za brankovištěm Adama Berana, do které je zapojeno hned několik hráčů.

01:46
    Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, hosté se pomalu ale jistě dostávají do tempa.

01:17
    První tažení Stadionu dopředu srovnání nepřineslo. Do útoku se následně vrátil Baník, Soukup si hravě poradil s Vodičkovou střelou z hranice pásma.
    00:30 Jaromír KVERKA - 1:0

00:30
    Hororový vstup do utkání pro hráče z Krkonoš, Baník jde ihned do vedení! Vrchlabí úvod nezvládlo a před Soukupem okamžitě vznikla hodně chaotická situace, kterou zakončením z hranice brankoviště naplno využil JAROMÍR KVERKA – 1:0! Asistence: Daniel Přibyl.

00:17
    Začínáme! Jako první se do útočného pásma dostal Sokolov, který využil nepovedené rozehrávky jednoho z hostujících hráčů.

00:01

Oba celky jsou na ledě, za malou chvíli startujeme!

HC Baník Sokolov: A. Beran (Cichoň) – J. Pohl, A. Rulík, J. Novák, Kadeřávek, Vodička, Klejna, Seemann – Jurčík (A), Kverka (A), D. Přibyl – Vracovský, Hašek, Tomi – T. Jandus, Vrhel, M. Sloboda – V. Bílek, T. Rohan (C), Prošek.
    Trenér: Martin Štrba.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), T. Zeman – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, D. Chalupa, F. Moník.
    Trenér: Tomáš Jirků.

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Beneš, Tvrdík.

PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Dnes večer budeme sledovat třetí a poslední meeting těchto soupeřů v základní části, přičemž v obou předcházejících uspěl domácí výběr. Potvrdí se tento trend i dnes, nebo Vrchlabí obere Západočechy o extrémně cenné body?

20. 10. 2021 (13. kolo): Sokolov – Vrchlabí 4:1
    22. 12. 2021 (30. kolo): Vrchlabí – Sokolov 4:3
    19. 2. 2022 (47. kolo): Sokolov – Vrchlabí -:-

SESTAVY Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

HC Baník Sokolov: Beran (25. Cichoň) – Klejna, Novák, Pohl, Kadeřávek, Vodička, Rulík, Seemann – Jurčík, Kverka, Tomi – Vracovský, Rohan, Prošek – Jandus, Vrhel, Sloboda – Bílek, Hašek.

HC Stadion Vrchlabí: Klouček – Linhart, Lytvynov, Kajínek, Kynčl, Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, Kaut, Zeman – Machač, Urban, Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, Urban, Chalupa.

HC STADION VRCHLABÍ (8. místo)
    43 Z, 20–3–2–18, 125:125, 68 bodů

Oproti tomu Stadion se odhodlaně dere směrem vzhůru a ač je jeho bilance výher a porážek z posledních deseti utkání vyrovnaná, jen z jednoho z nich nevybojoval ani bod. Za momentální situace by z osmého místa šel do předkola play-off, stejně jako všechny kluby ve středu tabulky se však ještě může jak vyšvihnout výš, tak i spadnout dolu, a to dokonce až do baráže o setrvání v soutěži. Vítězství je tak dnes takřka povinností.